Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Halsizlik İçin Vitamin
Halsizlik İçin Vitamin
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Halsizlik İçin Vitamin : Acaba vitamin hapları yepyeni bir güç mü sağlıyor? "Her derde deva" vitaminler çok yaygın kullanılıyor.Gerçekte şuursuzca vitamin hapı kullanmak yarardan çok zarar getirir. ilaç sanayi, vitamin haplarını hücreleri geliştirip gençleştirdiği, yorgunluk ve bitkinliği giderdiği iddialarıyla, "tiryakiliğe" varan vitamin kullanımına teşvik etmektedir. Uluslararası ilaç sanayi yalnızca Amerika'da vitamin satışından trilyonlarca lira ciro sağlıyor. Ve yine bu rakam yılda ortalama yüzde 20 oranında bir artış sağlıyor.

Oysa vücuda gerekli olan vitaminlerin, üstelik gerekli oranlarda mevcut yiyeceklerde bulunduğu bir gerçektir. Bu sebeple vitamin hapı kullanmak için sebep yoktur.Ayrıca fazla vitamin hapı alanlarda, vitamin birikmesine bağlı olarak birçok rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden vitamin hapı yerine meyve ve sebzeleri bol yemek yeterlidir.Özellikle müzmin hastalıkları olanlar, hamile ve çocuk emziren kadınlar, alkolikler ve çok fazla Sigara içen tiryakiler normalin üstünde vitamine ihtiyaç gösterirler. Vitaminler ancak çok yönlü bir tedavi kapsamı içinde ve doktor kontrolünde alındığında yararlı olabilirler. Bu yüzden önce halsizliğinizin sebebinin araştırılmasını, buna uygun tedbir alınmasını tavsiye ederiz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Süleyman Idizkolay gelsin benim pek öyle afaki bir sorunum yok sadece bazı zmanlarda kendmi çok halsiz hissediyorum. ben havalar bağlıyorum bir arkadaşımda doktora gidip tahlil yaptırmmaı istedi fakat pek fazla vatitim olmuyor doktora gidecek zman ayıramıyorum kendime siz bitkisel takviye destek vitamin tavsiyeniz olurmu beni kendime getirecek.
  • Halsizlik

    İçin

    Vitamin