Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çabuk Yorulma Nedenleri
Çabuk Yorulma Nedenleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çabuk Yorulma Nedenleri : Çabuk Yorulma,Çabuk Yorulma probleminin giderilmesine yardımcı olan bitkisel yöntemler hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Çabuk Yorulma probleminin giderilmesine yardımcı olan konular hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız makalemize bir göz atın.

Soluk bir teniniz ve dökülen saçlarınız varsa, azıcık iş yaptığınızda da yoruluyorsanız hemen kapsamlı bir tahlil yaptırmalı ve kanınızdaki demir düzeyi, ferritin ve hemoglobin oranlarına baktırmalısınız.Kronik Yorgunluk çoğu kişinin ortak sorunu. Bu problemin temelinde ise çoğunlukla demir eksikliği yatıyor. Bir kan testi sorunun kaynağını bulmak için yeterli. Eğer kanda demir düzeyi, ferrin ve hemoglobin eksik ise demirden zengin beslenerek hızla eski aktif formunuza dönebilirsiniz.

Demir kaynakları
En iyi kaynakları kırmızı et, organ etleri, yumurta; orta dereceli kaynakları kurubaklagiller, yağlı tohumlar; az miktarda içeren yiyecekler ise koyu yeşil yapraklılar, sebzeler, kuru meyvelerdir.

Demirin biyolojik görevleri
Enzimlerin sistemli bir şekilde çalışmasında, solunumla alınan oksijenin kan hücrelerine taşınmasında, besin öğelerinden enerji oluşturulmasında ve bağışıklık sistemin güçlendirilmesinde çok önemli görevleri vardır. Gereğinden fazla alımı toksik etki yaratabilir.

Demir yetersizliği
Hipokromik mikrositik anemi, baş dönmesi, yorgunluk, iştahsızlık, sindirim sisteminde bozuluşlar, iş veriminde düşüş gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Demirin yararları
Anemi oluşumunu ve anemiye bağlı sağlık sorunlarının oluşmasını önler, enfeksiyonlara direnci artırır.

Magnezyumla kramplara son
Beslenmenizi mutlaka ceviz, fındık ve badem karışımı ile zenginleştirerek kas kasılmalarınızı önleyin.

Magnezyum kaynakları
En iyi kaynakları yağlı tohumlar, kurubaklagiler, yeşil yapraklı sebzeler, tam tahıllar; orta derece kaynaklı yiyecekler Süt ve süt ürünleri, etler; düşük dereceli kaynakları koyu yeşil yapraklılar, sebzeler ve kuru meyvelerdir.

Magnezyumun biyolojik görevleri
Kemik ve Diş yapımında, sıvı elektrolit dengesi, sinir kas çalışması, enzim çalışması, bazı hormonların aktivitelerinde görev alır.

Magnezyum yetersizliği
Titreme, sese ve dokunmaya karşı hassasiyet, kas kasılmaları, halüsinasyonlar yetersizliğinde görülebilecek bazı durumlar arasında sayılabilir.

Magnezyumun yararları
Kan basıncını düzenler. Yaşlılarda glikoz toleransını düzeltir. Gebeliğe bağlı kasılma ve krampları önler. Kalp hastalığı riskini azaltır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Halil Çuhadarmerhabalar ben işyerinde sürekli yorgunum çok çabuk yoruluyorum bunun için ne kullanabilirim ? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . İyi çalışmalar , Teşekkür ederim .
  • Çabuk

    Yorulma

    Nedenleri