Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
25 Yaşından Sonra Boy Uzatma
25 Yaşından Sonra Boy Uzatma
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

25 Yaşından Sonra Boy Uzatma Yöntemlerini Merak Ediyor ve Öğrenmek İstiyorsanız Aşağıdaki Makaleyi Dikkatlice Okuyunuz.

25 Yaşından Sonra Boy Uzatma

Her insan farklıdır; farklı büyür, farklı gelişirler. Bu nedenle sorunuza ancak standart kriterler kullanılarak genel bir cevap verilebilir; yoksa sizin ne olacağınızı buradan kestirmek mümkün değildir.

Her ülke ve coğrafya için çocukluktan yetişkinliğe geçme ve büyüme-gelişme zamanı ve özellikleri farklılık gösterir. Bu gerek iklimden, gerek genetik özelliklerden gerek ise sosyo ekonomik düzeye bağlı beslenme farklılıklarından kaynaklanır.

Her ülke için çocuklardaki büyüme ve gelişme eğilimlerini gösteren özel değerlendirme tabloları olması gerekir. Yoksa başka bir ülke için hazırlanmış çizelgeler ile ulusal programlar yapılmak zorunda kalınabilir. Ne sevindiricidir ki benimde hocam olan Prof.Dr.Olcay Neyzi ve arkadaşlarının 1970 ortalarından 90 başlarına kadar uzun yıllar uğraşarak yaptıkları çalışmalar kendi çocuklarımızı en sağlıklı şekilde değerlendirme fırsatı sunmaktadır.

Kızlarda buluğ çağı öncesi bedensel ilk farklılaşmalar ortalama 10, erkeklerde ise 12 yaş civarında başlar. Ergenlik çağının başlarına gelindiğinde, ergenin boyu yetişkinken alacağı boyun %80‘ine ulaşmıştır.İlk adet kızlarda ortalama 12,4 yaşında görülür.

Buluğla başlayan ergenlik döneminden ilk iki ile dört yıl sonra ergen,yetişkinken ulaşacağı boyun %90‘una erişir. Buluğda 12-13 yaşlarından sonra kızlarla erkeklerin boyca ve ağırlıkça farklılıkları erkeklerin lehine değişmeye başlar.

Ergenlikte büyümenin en hızlı olduğu duruma Büyüme Hızı Doruğu adı verilmektedir.Büyüme hızının doruğa ulaşması kız çocuklarda ilk adet kanamasından öncedir.her çocuk büyüme hızı doruğuna farklı yaşlarda erişebilir. Kız çocuklarda en büyük boy farkının ülkemizde kızlarda 10-11 yaşları arasında olduğu , ortalama boy farkının da 9,4 cm olduğu bildirilmektedir. İstanbul‘daki kız çocuklarının ilk adetten önce yılda büyüme hızı ortalaması 8.5 cm olarak bulunmuştur.

Kızlarda ilk adet kanamasından sonra ortalama 6 santimetre adar boy büyümesi olur.Boy büyümesi kızlarda 16-18 yaşlarında,erkeklerde ise 18-20 yaşlarında durmaktadır.

Size gelince, yukarıdaki bilgiler ışığında bir sene içinde üç santimetre daha uzayacağınız tahmin etmek zor görünmektedir. Buna karşın ilk adeti kaç yaşında gördüğünüz önemlidir, çünkü ne kadar geç adet görmüşseniz boy uzamanız da o kadar geç sona erer.

Boyunuzun uzaması için yapabileceğiniz en önemli şey, yeterli protein, karbonhidrat ve kalsiyumu aldığınızdan emin olmaktır; yani iyi beslenmektir. İyi beslenmenin önemi Amerikalı zenci basketbolcüler ile köklerini aldıkları aynı genetik özelliklerdeki Afrikalı zencileri karşılaştırdığımızda ortaya çıkar. Bunun dışında sağlıklı bir insana polis olacak diye, Hormon vermek yada başka yöntemlere başvurmak düşünülemez. Sağlıkla kalın.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Turgay Akınselam ben turgay 26 yaşındayım acaba bu saatten sonra benim boyum uzar mı uzarsa hangi bitkileri önerirsiniz. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize çok teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
 • Soner Çeliköncelikle mrb supratall boy uzatma hapını aldım ve 2 aydır kullanıyum omuzlarımda agrı başlaı 2 kutunun sonunda kolarda da başladı bu bounun uzaıgınımı gösderir yoksa başka seymi var bu araa 20 yasındayım
 • Şifa Marketbahsi geçen ürünün sitemizde satışı yoktur, dolayısıyla bilgimizde yoktur, ansiklopedik bilgi amaçlı paylaşılmış olabilir, yanlış bilgi vermek istemeyiz.Ama bizde daha etkili ve yan etkisi olmayan bakanlık onaylı bir ürünümüz vardır bunun için linki tıklayınız. Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/by-ztm-melisa-cayi-karisimli-set.html
 • Orhan YarbasıBen 26 yasındayım boyum 1.68 boyumun 7cm uzamasını istiyum mümkün olurmu olursa hangi bitkileri kulanmalıyım
 • 25

  Yaşından

  Sonra

  Boy

  Uzatma