Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Bebeklerde Gelişim Cetveli
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın

Bebeklerde Gelişim Cetveli

Bebeklerde Gelişim Cetveli hakkında bilgiler.

Bebeklerin gelişimi hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz.

Minik yavrunun, her hareketi ana-babayı tasalandırır; örneğin neden sü­rekli olarak ağlayıp durduğunu, kendi kendilerine sorarlar.Ağlama bir ağrının, bir acının doğrudan doğruya bir hasta­lığın belirtisi değilse, çoğu kezyalnızca kendini işittirmek" için bir yol, yeni ya­şamıyla uyum sağlamada çektiği zor­lukların bir belirtisi, yeni gerçeğin bilin­cine varmanın yarattığı şokun bir ifade­sidir.

Genellikle bebeğin, yemekten ve ra­hatça uyumaktan başka bir şey yapma­ması gerektiğini düşünürüz. Giderek için için bunainanmışızdır. Ama, bir yanılgıdır bu; çünkü bebeğiniz daha ilk günlerden başlayarak her şeye ilgi du­yan ve dikkat eden, başkalarının dikka­tini çekmek için de küçük kurnazlıkları öğrenip uygulamaya çalışan bir birey­dir.
Hastalığa bağlı bir nedeni olmadığı saptandıktan sonra ağlamanın, bebe­ğin salt kendini kanıtlama ve bizimle ilişki kurmak amacına yönelik olduğu ortaya çıkar.
Bebeklerin konuşmaya başlama zamanı, yürümeye başlama zamanı, dişi kaç aylıkken çıkar, 6 aylık bebek ne yapabilir, gelişim süreci, emekleme zamanı, ay ay gelişim evreleri, bebeğin gelişim sorunları


En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Bebeklerde

Gelişim

Cetveli