Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Topuk Dikeni İçin Tabanlık
Alpenkrauter Balsam 200ml.
52,00 TL
Ürün Fiyatı

423
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101378
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70442
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Topuk Dikeni İçin Tabanlık
Topuk Dikeni İçin Tabanlık : Topuk dikeninde öncelikle ayak bölgesinde baskıya neden olan etkenler azaltılmalı ve ayak kemiği, kasları ve dokuları baskıdan kurtarılmalıdır. Ayak topuğunun bu baskı neticesinde sürekli bir biçimde yaralanması ve zarar görmesi, topuk dikeninin iyileşmesini güçleştirmektedir. Ayrıca aşırı yürüme ve koşmadan uzak durulmalı ve ayak topukları dinlendirilmelidir.

Sporla ve egzersizlerle uğraşan kişilerin antrenmandan önce baldır kaslarıını esneterek yumuşatmaları topuk dikenine doğal tedavi sürecinde yardımcı olmaktadır. Ayrıca pilates gibi esneme egzersizleri de topuk dikeni ağrılarını azaltmaktadır. Topuk dikenine ilaç tedavisi de yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak topuk dikenine iyi gelen ilaçlar olarak adlandırdığımız antiflamatuar ilaçlar hastalığı tamamen iyileştirmez, ancak yangı nedeniyle oluşan ayak topuğu ağrılarının geçmesine geçici de olsa yardımcı olur. Bu tür yangı giderici ilaçların topuk dikeninin tedavisinde uzun süreli kullanılmaması gerekmekedir.

Çünkü uzun süreli kullanım sonrasında bu ilaçların yan etkileri olarak mide ve bağırsaklarla ilgili problemler de ortaya çıkabilmektedir. Derin doku masajı ve topuklara uygulanan Bitkisel Yağ masajları gibi alternetif tedaviler de topuk dikenini iyieştirmek için yaygın bir biçimde kullanılmakta ve fayda göstermektedir. Diğer yandan steroid ilaçlar kullanılarak yapılan topuk dikeni tedavilerininin o bölgedeki dokunun ölmesi yani nekroza uğramasına kadar giden ve ayaklarınızı kaybetme riskini doğurabilecek ciddi bir takım zararları olabileceği ve doktor kontrolünde yapılması gerektiği huusunu hatırlatmak lazımdır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Topuk

Dikeni

İçin

Tabanlık