Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Topuk Dikeni Bitkisel Tedavisi
Topuk Dikeni Bitkisel Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Topuk Dikeni Bitkisel Tedavisi : Topuk dikeni, çağımızda bir çok insanın ortak problemi olan ortopedik bir rahatsızlıktır. marankijpgTopuk dikeni kandaki ürük asit miktarının artışına bağlı olarak gelişir. Topuk dikenine yakalanmış hasta topuğunun üzerine basarken ayağında keskin bir acı hisseder. Topuk dikeninin kesin tedavisi ancak ameliyatla olur. Ancak Prof. Dr. Ahmet Maranki ameliyata gitmeden önce topuk dikeni için bitkisel bir formül önermektedir. Ahmet Maranki‘ nin topuk dikeni için önerisini veriyorum:

Ahmet Maranki öncelikle öğlen ve akşam yemeklerinden önce, 5 er tane Ardıç tohumu yiyerek topuk dikeninin dayanılmaz ağrılarının hafifleyeceğini belirtiyor. Bunun yanında Maranki:

1 kova sıcak suyun içine 1 çay bardağı Kekik koyun. Bu suyun ılımasını bekleyin. Su ılıdıktan sonra topuk dikeni olan ayağınızı 35-40 dakika buyun içesinde bekletin.
4 tane elmanın kabuğu 1 litre suyun içerisine atılır. 10 dakika boyunca kaynatılır. yarım saat demlenip süzülür. Günde 2 kez ( yemek aralarında ve yatarken) içilir.
Ahmet Maranki‘ nin topuk dikeni için önerdiği bu formüllerin sağlığınıza herhangi bir zararı dokunmayacaktır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Seyityavuzyaklaşık 1 sene önce bu topuk dikeni ağrısı çektim ve neler uyguladıysam hep boş, bu kürü de demedim ama en son pes ettim bir ortapeti doktorına lokal bölgeye kortizon iğnesi yaptırdım inanmazsınız ama 3 saat sonra ağrılarımın %80 i yok oldu ve bir daha da geri gelmedi ancak önemli olan iğneyi yaptırırken ağrılı yere tam noktasal iğne yapılması gerek yoksa faydası olmaz çünkü orayı yok ediyor. Saygılar
 • Nasuh AcarBenimde gitmediğim dokt yapmadığım kür kalmadı ne yaptımsa fayda görmedim iki ayağımdada topuk dikeni var var iki ayağıma iğne yapıldı ve ayrıca fizik tedavide taş kırmaya girdim sadece tek ayağa yapıylar oda sonuc vermedi bana yardımcı olursanız dua ederim..
 • Şifa MarketTopuk dikeninin ana problemi ayaktaki adalenin yeteri kadar esnek çalışamama ağrısıdır. Topuk dikeni; kilo problemi olan kişilerde, basma kusuru olan kişilerde ve yanlış ayakkabı kullanımında ortaya çıkar. tedaviye destek ürünlerimizi incelemek için lütfen altta bulunan linke tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/alpenkrauter-balsam-200ml.html
 • Topuk

  Dikeni

  Bitkisel

  Tedavisi