Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Fmf Bitkisel Tedavi
Fmf Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Fmf Bitkisel Tedavi, Fmf (Ailevi Akdeniz ateşi) Tdavisi Mevcut Bir Hastalıktır. Bu Hastalığın Tedavisi Aileden Geçişi Olan bir Hastalık Olması Sebebiyle,Hastalığın Tamamiyle Ortadan Kalkmasına Yardımcı Olabilecek bir Tedavi Değildir. Sadece Hastalığın Oluşturduğu Bozuklukları Kısmen Ortadan Kaldırmaya Yöneliktir.

Fmf (Ailevi Akdeniz ateşi) tedavisi mevcut bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisi aileden geçişi olan bir hastalık olması sebebiyle,hastalığın tamamiyle ortadan kalkmasına yardımcı olabilecek bir tedavi değildir. Sadece hastalığın oluşturduğu bozuklukları kısmen ortadan kaldırmaya yöneliktir.
Ve bu amaçla kolşisin ilacı kullanılmaktadır. Kolşisin çiğdem (Colchicum autumnale) bitkisinden elde edilmektedir ve ülkemizde Colchicum dispert ve Kolsin isimleriyle satılmaktadır (0,5 mg draje). İltihabı baskılayıcı özellikleri nedeniyle gut ve Behçet hastalığı gibi başka hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.
Ailevi Akdeniz Ateşi tedavisinde kolşisin 2 önemli amaçla kullanılır:
Atakların engellenmesi ve ya hafifletilmesi:
Düzenli olarak kolşisin kullanan hastalarda ataklar ya hiç tekrarlamaz ya da daha öncekilere oranla çok daha seyrek gelir ve hafif geçerler. Sadece atak döneminde kullanılmasının bir yararı yoktur ve bu şekilde başlamış olan atağı geçirici bir etki sağlamaz. Etkinliği ilacın düzenli kullanımına bağlıdır ve ataklardan " koruyucu" bir etkinliktir.
Amiloidoz gelişiminin engellenmesi:
Kolşisin düzenli ve yeterli dozda kullanıldığında amiloidoz gelişimini engeller hatta, amiloidoz gelişmiş hastalarda idrarla protein kaybı ve böbrek yetersizliği belirtilerinde bir miktar düzelme bile sağlayabilir.
Alınması gereken kolşisin dozu hastanın kilosuna göre farklılık göstermekle beraber günde 1 mg üzerinde olması önerilmektedir. Bu doz günde bir ve ya 2 seferde alınabilmekteDİR. Doz aksamalarının atakların tekrarlanmasına neden olabildiği bilinmektedir.
Bu hastalık türkiyede çok bilinen bi hastalık olmamakla birlikte bireylerin malesef hayatını zorlaştırmaktadır..
Bu hastalıgın teşhisi çok önemlidir..bu yüzden mutlaka agrılar diger agrılarla karıştırılmamalıdir.sıkıntı ve stresin agrıları tetikledigi uzmanlarca söylenmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • A.faruk Uzunfmf hastalığı ilerlemişse nasıl bir tedavi uygulanır.
  • Şifa MarketHastalık uzun dönemde Kalp ve böbrek yetmezliği , bilinç kaybı , felç gibi sorunlara sebep olabilir. Tedavi edilebilir bir hastalıktır . Bu set ilk etapta atakları ve amiloidoz gelişimini engeller. tedavide izlediğimiz yol ile ilgili detaylar linktedir,inceleyebilirsiniz Bilgi Hattı :0224 234 56 78
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/akdnz-ats-zerdecal-karisimli-set.html
  • Fmf

    Bitkisel

    Tedavi