Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Akdeniz Ateşi Bitkisel Tedavi

Akdeniz Ateşi Bitkisel Tedavi: Her hafta Arım Balım Peteğim Programında, Petek Dinözün program konuğu olan, Herbalist Ömer Coşkun, çok faydalı 2 ayrı kür önerisinde bulundu. Bu kürlerimizden ilki, Akdeniz Ateşi hastalığı ile ilgili.

GEREKLİ MALZEMELER :

* 1 bardak Elma Sirkesi,
* 1 adet kuru incir,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :

Elma sirkesinin içerisine, ortadan ikiye böldüğünüz, inciri akşamdan atın ve 10 saat bekletin. Sabah aç karnına, bu inciri yiyin. Her akşam, aynı şekilde inciri hazırlayın. 15. günün sonunda, sirkeyi döküp, yeileyin. Toplamda 21 gün uygulanacak olan bu kür, Akdeniz Ateşi hastalığı için çok faydalıdır.

2. Kür önerimiz ise, ala hastalığı olarak bilinen, Vitiligo hastalığı için ;

GEREKLİ MALZEMELER :

* 1 çay kaşığı tere tohumu,
* Andız Pekmezi,
* 1 bardak su,
* 1 tatlı kaşığı şahtereotu,
* 1 tatlı polen,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tere tohumunu öğütüp, andız pekmezi ile karıştırıp yiyin. Ayrıca, hergün, şahtere otunu, kaynar suda demlendirip, çay olarak için. Hergün 1 tatlı kaşığı Polen yenmesi de oldukça fayda sağlar.

Ailevi Akdeniz Ateşi Hastalığı

Türkler başta olmak üzere akdeniz bölgesi civarında yer alan ülkelerde sıklıkla görülebilen hastalıktır.Aileden genetik olarak kişiye geçen bu hastalık ateş,Karın Ağrısı ve eklem ağrıları şeklinde ataklar yapan hastalıktır.Bu ataklar genel olarak 24-48 saat arası olur.Bu ataklar dışında herhangi bir belirtisi olmayan bu hastalığı yaşayan insanlar normal sağlıklı bireyden farksız olarak hayatını sürdürür.

Akdeniz Hastalığında yapılması ve yapılmaması gerekenler.

*Peynirden uzak durulmalı

*Siyah çay,kola ve Kahve tüketilmemeli.

*Salam,sucuk gibi besinlerden belirli süreler uzak durulmalı

*Tatlı,patates ve hamurlu yiyecekler akşam üzeri yenilmemesi gerekir.Çünkü akşamları yenilen yemenklerin sindirimi zor olduğundan hastayı olumsuz etkileyebilir.

*Fazla şeker kullanımı bağırsakları olumsuz etkilediğinden dolayı uzak durumlaı.

*Akşam yemeğinde yoğurt,meyve,sebze ağırlık beslenmeye dikkat edilmeli.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.