Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Çok Uyumanın Nedenleri

Gün içinde verimli olmak ve vücudumuzun bir önceki günden kalma yorgunluğunu atması için düzenli ve sağlıklı bir Uyku her zaman ihtiyacımız olan şeydir. Ancak Uyku yeterli şekilde alınmadığında ya da çok abartıldığında ne yazık ki vücudumuz enerji depolaması gereken Uyku esnasında ya dinlemiyor ya da hantallaşıyor. Ancak çok uyuduğumuz bazı durumlar var ki ne yazık ki elimizden olmadan aşırı uyuyor ve uyanmakta güçlük çekiyoruz. Bu yazımızda bu soruna değineceğiz ve sizleri aşırı uyumanın nedenleri hakkında bilgilendireceğiz.

Gün boyu halsizlik, unutkanlık, dikkat dağınıklığı ve agresiflik gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsak az ya da aşırı uyumamaya dikkat etmeliyiz. Uzmanlar ideal uykunun 7-9 saat olduğunu söylemekteler. Ara sıra az ya da çok uyumada bir sakınca yoktur ancak bu durum sürekli devam ediyorsa muhakkak altında yatan sebep araştırılmalıdır.

Çok uyuma sebeplerinin en sık rastlananı depresyondur. Depresyona giren bir insan sürekli uyuma isteği hisseder ve uyudukça da depresyonu daha da ilerleyerek birey sinirli, öfkeli, kavgacı ve hiçbir şeyden zevk almayan bir ruh haline bürünür.

Uyurken sık sık uykunun bölünmesi, herhangi bir sese ya da ısı değişikliğine bağlı olarak uykudayken uyanmak da uykunun süresini uzatan bir sebeptir. Bu nedenle uyuduğunuz ortamın ısısını iyi ayarlamalı, sessiz, rahat bir yatakta uyumaya çalışmalısınız. Sizi rahatsız edecek şeylere karşı uyumadan önlem alırsanız uykunuz kaliteli ve yeterli olur.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.