Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çok Uyumanın Nedenleri
Çok Uyumanın Nedenleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çok Uyumanın Nedenleri :

Gün içinde verimli olmak ve vücudumuzun bir önceki günden kalma yorgunluğunu atması için düzenli ve sağlıklı bir Uyku her zaman ihtiyacımız olan şeydir. Ancak uyku yeterli şekilde alınmadığında ya da çok abartıldığında ne yazık ki vücudumuz enerji depolaması gereken uyku esnasında ya dinlemiyor ya da hantallaşıyor. Ancak çok uyuduğumuz bazı durumlar var ki ne yazık ki elimizden olmadan aşırı uyuyor ve uyanmakta güçlük çekiyoruz. Bu yazımızda bu soruna değineceğiz ve sizleri aşırı uyumanın nedenleri hakkında bilgilendireceğiz.

Gün boyu halsizlik, unutkanlık, dikkat dağınıklığı ve agresiflik gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsak az ya da aşırı uyumamaya dikkat etmeliyiz. Uzmanlar ideal uykunun 7-9 saat olduğunu söylemekteler. Ara sıra az ya da çok uyumada bir sakınca yoktur ancak bu durum sürekli devam ediyorsa muhakkak altında yatan sebep araştırılmalıdır.

Çok uyuma sebeplerinin en sık rastlananı depresyondur. Depresyona giren bir insan sürekli uyuma isteği hisseder ve uyudukça da depresyonu daha da ilerleyerek birey sinirli, öfkeli, kavgacı ve hiçbir şeyden zevk almayan bir ruh haline bürünür.

Uyurken sık sık uykunun bölünmesi, herhangi bir sese ya da ısı değişikliğine bağlı olarak uykudayken uyanmak da uykunun süresini uzatan bir sebeptir. Bu nedenle uyuduğunuz ortamın ısısını iyi ayarlamalı, sessiz, rahat bir yatakta uyumaya çalışmalısınız. Sizi rahatsız edecek şeylere karşı uyumadan önlem alırsanız uykunuz kaliteli ve yeterli olur.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Cemil Mehmet Emin21 yşaındayım ve sürekli yorgunluk hissi oluyor. uyuyorum sürekli. gündüzlerim hep böyle geçiyor. gece oluncada uyuyamıyorum bunun için bir çare arıyorum varsa yardımcı9 olursanız çok iyi olur.
  • Çok

    Uyumanın

    Nedenleri