Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çok Uyumak Neyin Belirtisi
Çok Uyumak Neyin Belirtisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çok Uyumak Neyin Belirtisi :

Günümüzde iş hayatı, okul hayatı hatta ev hanımları için ev hayatı giderek zor hale gelmektedir. İş hayatında kişiler, günlük hayatta teknolojinin de gelişmesiyle kendilerine kolay yöntemler bularak hayatını kolaylaştırma yöntemine gitmeye çalışırken artan seçenekler içersinde kaybolarak kendilerini daha zor bir durumda bulurlar. Bilgi ve eğitim seviyesinin arttığı şu yıllarda öğrencilerin görevleri de bir hayli artmıştır. Ödevlerini yetiştirmek isteyen öğrenciler gecelere kadar uYanık kalmaktadır. Bu tip durumlarda Uyku düzenimiz bozulur ve uyuma sorunları başlar.

Uyku düzeni kişinin gün içersinde aktif rol oynayabilmesi ve dinç bir şekilde güne uyana bilmesi için büyük önem arz eder. Gece saat üç ve ya dört sularında uyuyan ve sabah yedi ile sekiz arasında uyanan kimseler için uyku yetersiz gelebilir. Bu durumda gün boyunca kendilerini uykusuz hissederler. Ertesi gece ise uyuduklarında yorgunluk hat safhada olduğu için uyanmakta güçlük çekerler. Uyku düzeni olmayan kişiler çoğu zaman uzun uykular uyumaktadırlar.

Bazı psikolojik sebeplerde vardır çok uyumanın nedenleri arasında. Örneğin depresyonda olan bir kişiyi ele alalım. Hayat ona gitgide zor gelmektedir ve uyandığı günü yaşamayı hiç istemeyecektir. Şu halde uykudan uyanmayı hiç istemez ve uzun uykular geçirir. Eğer uzun uyku uyuyor ve uyanmakta zorluk çekiyorsanız kendinize sormanızı tavsiye ederiz. Uykuyu mu seviyorsunuz, yaşamınızı mı sevmiyorsunuz? Günlük aktivitelerinizi arttırıp hayatınızı zevkli bir hale sokarak uykudan uyanma isteğinizi çok daha kolay oluşturabilirsiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Semiha Karakoliyi günler size adım semiha 33 aşındayım çalışıyorum fakat hergün erken yatmama rahmen yinede uykumu alamıyorum çok zor kalkıyorum ve bu sürekli böyle 10 saat uyusamda aynı şekilde hiç uyumamış gibi kalkıyorum. bunun için ne yapmalıyım.
  • Çok

    Uyumak

    Neyin

    Belirtisi