Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Zihin Açıcı Besinler
Zihin Açıcı Besinler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Zihin Açıcı Besinler : Zihin Açıcı Besinler: İnsanlarda zihin açıcı şifalı pek çok bitki bulunur. Bu zihin açıcı şifalı bitkilerden en etkili ve en iyi gelenleri sizlere bu makalede sunulmuştur.zihin açıcı olarak hangi şifalı bitkiler nasıl kullanılır? Bu konuda merak ettiklerinizi bu makalede bulabilirsiniz...

Sağlıklı beslendiğimiz zaman her şekilde bunun faydasını fiziksel ya da zihinsel şekilde görüyoruz. Peki hangi yediğimiz besinler zihin açıyor? Merak ediyor musunuz? O zaman yazımızı okuyun. İşte zihin açan besinler…

-Bellek: Havuç hafızanızı kullandırır. Hatırlatmada çok yararlıdır. Enzimlerin calısması için beynimizin metabolizmasını yoguın şekilde harekete sokar. Ezber konusunda en iyisi ananastır. Ananas‘da mangan elementi vardır.

-Öğrenme: Lahana ise tiroid bezlerinin aktivitesini düşürür. Sinirlere iyi gelir. Sınavlardan önce bol lahana yiyebilirsiniz. Limon, anlık algılama da çok iyi gelir. Yeni alınan bilgilerden önce kullanılmalıdır.

-Dikkat toplama: Aslında beynin besini karidestir; vücuda çok önemli ve yararı olan omega üç yağ asitlerini içinde barındırır. Dikkat süresinizi yükseltir. Soğan aşırı yorgunluga karşı kanı sulu hale sokar. Beyine oksijen daha iyi gider.

-Sinir Sistemi: Zihnin çevikliğini ve uzun süre sağlam kalmasını sağlamak için ceviz, fındık ve fıstık tüketilmelidir. Haberleşmeden beynin algılamasını hızlandırır.

-Yaratıcılık: Zencefil ise insanın yeni düsünceleri üretmesine yardımcı olur. Beyne oksijenin hızlı gitmesi için kan sulanır ve daha serbest akış içinde olur.

-Mutluluk: İnsan mutluyken daha iyi dinler ve anlar. Anot pozitif olur. Kırmızı biber vucutta endorfinin salgılanmasını hızlandırır. Çilek, sıkıntıları ve stresi azaltır.Muz beyinde yaşanan mutluluk seratonin maddesi içerir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Serhad BeyazÖnerileriniz üzerine karabaş otu kapsülü kullandım faydasını gördüm teşekkürler sifa markete..
  • Şifa MarketBiz teşekkür ederiz. İyi günler. Geçmiş olsun.. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  • Zihin

    Açıcı

    Besinler