Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Vertigoya Ne İyi Gelir
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın

Vertigoya Ne İyi Gelir?

Vertigoya İyi Gelen Bitkiler Hakkında Genel Bilgiler

 

Vertigo Baş Dönmesi Anlamına Gelmektedir.Vertigo Latince Bir Kelime Olup Sözlük Anlamı Kendi Etrafında Dönmektir.Vertigo Hakkında Bilgi,Vertigoda Bitkisel Tedavi,Vertigoya Ne İyi Gelir,Vertigoda Kullanılan İlaçlar,Vertigonun Tedavisi Nedir,Vertigo Belirtileri,Vertigonun Nedenleri,Vertigo Tanısı Ve Vertigoya Dair Öğrenmek İstediğiniz Her Şeyi Aşağıda Sizin İçin Hazırlamış Olduğumuz Yazıda Okuyabilirsiniz.

 

Vertigo Hastalığının Tedavisinde Kullanılan Bitkisel Ürünleri Görmek İçin Tıklayın...

 

 

VERTİGO

Baş dönmesi anlamına gelen vertigo latince bir kelime olup sözlük anlamı kendi etrafında dönmedir.

Baş dönmeleri dünyada acilen doktora başvurmayı gerektiren başlıca nedenler arasında. Her yaşta görülebilen baş dönmeleri, tansiyon değişiklikleri hatta felçlerle dahi karıştırılabilir. Baş dönmesi atakları olarak adlandırılan kriz sırasında ortaya çıkan bulantı ve kusma durumu beyin kanaması olasılığını bile akla getirmelidir.
Hastalığın kalıtsal olduğuna ait epey deliller vardır. Özellikle 30-50 yaş arası doğurganlık çağındaki kadınlarda görülen bu sorunda tanının kolaylıkla konulamaması nedeniyle hastaların bir çoğunda depresyona neden olur.
Aslında bu nedenle hastalık hastası olup devamlı hekimlere taşınan bu hastalar o anda hissettikleri berbat duyguyu tarif etmenin çok zor olduğunu söylüyorlar. Bu durumda olan kişilerin kendi vücuduyla etrafındaki dünya arasındaki algılama o an altüst olmakta.

Baş dönmesi, nöroloji kliniklerinde sık karşılaşılan şikayetlerden birini oluşturuyor. Çoğu zaman altında önemli bir hastalık bulunmayan ve kendiliğinden düzelen bir belirti olarak ifade ediliyor. Ancak bazen çok ciddi nörolojik bir hastalığa da işaret edebiliyor.

Göz, iç kulaktaki denge organı, kas ve eklemlerden kalkan uyarılarla sürekli baş ve vücudun diğer kısımlarının birbiriyle ve mekandaki yerleri hakkında beyne bilgi geliyor. Bu mekanizmalarda bozukluk olunca denge bozukluğu veya baş dönmesi ortaya çıkıyor. Baş dönmesi sık karşılaşılan bir şikayet. Ancak hastalar çok farklı şeyleri baş dönmesi olarak ifade edebiliyor.

Vertigo, hastanın kendi bedeni veya çevrenin etrafında gerçekten dönmekte olduğunu zannetmesiyle gelişen bir tablo. Bu şekilde bir dönme hissi olmadan ortaya çıkan vertigo ise yalancı vertigo olarak tanımlanıyor.

 

Vertigo Hastalığının Tedavisinde Kullanılan Bitkisel Ürünleri Görmek İçin Tıklayın...

 

Vertigoya Ne İyi Gelir ?????

Vertigoda Bitkisel Tedavi

Baş dönmesine engel olan etkileri ile Zencefil, Çıbanotu, Ökse Otu, Ginko, Kereviz, Civanperçemi, Balkabağı, Papatya, Alıç, Rezene, Nane ,Cezayir Menekşesi ve Sedefotu faydalıdır.

Zencefil: Kuran'da da ismi geçen bu değerli bitkiden yapacağınız çayları içebileceğiniz gibi limonatanıza bir parça taze Zencefil katabilir ya da taze zencefili ciğneyebilirsiniz.

Alıç: 1 çay kaşığı kadar alıç yaprağı ve çiçeğinin 1 bardak kaynar derecedeki suda 1 dakika kadar demlendirip hazırlayacağınız çaydan günde 2-3 bardak içebilirsiniz.

Kabak Çekirdeği: Bir avuç kabak çekirdeği baş dönmesi şikayetlerinizi gidermeye yardımcı olabilir.


- Bektaşi üzümü dövülerek toz haline getirilir. 1 kaşık üzüm tozu, 1 kaşık Kişniş tohumu bir bardak suya eklenerek gece boyunca bekletilir. Ertesi sabah aç karnına şeker eklenerek içilir.

- Bir bardak su içine karabiberi limon suyu ve tuz eklenerek baş döndüğünde içilir.

- Bir yemek kaşığı badem, bir yemek kaşığı kabak çekirdeği içi, 1 kaşık haşhaş tohumu, 3 kaşık buğday unu karıştırılarak robottan geçirilmeli ve ince bir toz haline getirilmelidir. Bir kapta eritilen bir kaşık tereyağının içine süt eklenir ve toz karışım dökülerek birlikte kaynatılır ve günde bir yemek kaşığı içilir.

- Kabak çekirdeği ve soyulmuş badem bir gece suda bekletilerek ezilip macun yapılır ve içilir.

- Bir bardak sütün içine zencefil ve karanfil eklenerek kaynatılmalı ve şeker eklenerek hergün düzenli olarak içilmelidir.

Vertigo Hastalığının Tedavisinde Kullanılan Bitkisel Ürünleri Görmek İçin Tıklayın...

 

Etiketler:vertigoya ne iyi gelir,vertigoda bitkisel tedavi,vertigoda bitkisel tedavi yolları,vertigoda bitkisel tedavi çeşitleri,vertigoya bitkisel çözüm,vertigonun bitkisel tedavisi,vertigonun bitkisel tedavisi nedir,vertigonun bitkisel tedavisi hakkında bilgiler,vertigo bitkisel tedavisi,vertigo bitkisel tedavisi nedir,vertigo bitkisel tedavisi hakkında bilgiler,vertigo bitkisel tedavi,vertigo bitkisel tedavi yöntemleri,vertigo bitkisel tedavi nedir,vertigo bitkisel tedavi çeşitleri,periferik vertigo tedavisi,periferik vertigo nedir,periferik vertigo,vertigo çeşitleri,vertigo çeşitleri nelerdir,benign paroksismal vertigo,benign paroksismal vertigo nedir,benign paroksismal vertigo tedavisi,benign pozisyonel vertigo,benign pozisyonel vertigo nedir,benign pozisyonel vertigo tedavisi,benign pozisyonel vertigo çeşitleri,benign pozisyonel vertigo özellikleri,vertigoda kullanılan ilaçlar,vertigoda kullanılan ilaçlar şunlardır,vertigoda kullanılan ilaçlar hakkında bilgiler,vertigo hastalığı ilaçları,vertigo hastalığı ilaçları nelerdir,vertigo için ilaç,vertigo için ilaç isimleri,vertigo ilacı,vertigo ilacı nelerdir,vertigo ilaçları,vertigo ilaçları nelerdir,vertigo ilaçları çeşitleri,vertigo ilaçları fşyatları,vertigo ilaçları hakkında genel bilgiler,vertigonun tedavisi nedir,vertigonun nedenleri,vertigonun nedenleri nelerdir,vertigonun sebepleri,vertigonun sebepleri nelerdir,vertigonun sebepleri hakkında bilgiler,vertigo hakkında bilgi,vertigo hakkında bilgiler,vertigo nedir,vertigo,vertigo nedir,vertigo belirtileri,vertigo tedavisi,vertigo çeşitleri,vertigo tanısı,vertigo bitkisel tedavisi,vertigo hakkında genel bilgiler,vertigo özellikleri,vertigo bitkisel tedavisi,vertigo hakkında genel bilgiler,vertigo belirtileri
Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler

Vertigoya

Ne

İyi

Gelir