Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Siyatik Sinir Ağrısı
Siyatik Sinir Ağrısı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Siyatik Sinir Ağrısı : Siyatik Ağrısı hakkında bilgiler.

Siyatik ağrısı en sık, ani olarak ortaya çıkar. Ağır bir yük kaldırma veya ters bir beden hareketi olayı başlatabilir.Siyatik hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki makalemizi inceleyiniz...

Vücudunuzdaki en uzun sinir olan siyatik siniri, leğen kemiğinizden itibaren kalça bölgenizden geçer ve he iki bacağınıza uzanır. dizlerinize geldiğinde tibyal ve peroneal sinirlere ayrılır. siyatik sinirini bacağınızın alt kısmında bulunmakta olan kasları konrtol eder baldırlarınıza, bacaklarınıza ve ayaklarınıza hissetme yetisi temin eder.

Siyatik terimi bu sinirin güzergahında, sırtınızdan baldırınıza ve bacağınıza yayılan ağrıyı ifade eder. rahasızlık hafif olduğu gibi, elden ayaktan düşürücü de olabilir ve karıncalanma, uyuşma veya kas zayıflığı eşlik edebilir. siyatik, kendi başına bir hastalık olmaktan çok, disk fıtığı gibi, sinirler üstünde basınç yaratan başka bir sorunun semptomudur.

Siyatik ağrısı, genellikle yaklaşık olarak altı hafta boyunca kendi başına devam eder. aynı zamanda, soğuk veya sıcak kompresler, reçetesiz satılan ağrı kesiciler veya fiziksel terapi rahatsızlığı hafifletebilir ve iyileşmeyi hızını arttırabilir. sinir üstündeki ağrıyı gidermek amacıyla cerrahi müdahale, semptomlar koruyucu tedaviye yanıt vermediğinde ve ağrı kronik ya da elden ayaktan düşürücü olduğunda bir seçenek olabilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Siyatik

Sinir

Ağrısı