Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Siyatik Bitkisel Tedavi

Tedavinin ilk şartı yatak istirahatidir. Ayrıca yatak altına kalın bir tahta koymalı, iki yastıktan fazla da yastık kullanmamalıdır.Siyatik hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki makalemizi inceleyiniz.

Siyatik için bitkisel tedavi önerileri :

Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı dövülerek iyice ezil­miş olan Karanfil kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzüle­rek günde üç Öğün birer çorba kaşığı içilir.

Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış şerit yapraklı pelin (saplan) katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

Bir miktar taze Okaliptüs yaprağı bir şişenin boğazına ka­dar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebile­ceği veya sıcak bir yerde bekletilip şişenin içindeki bir tülbent yardımıyla paşası da sıkılmak suretiyle temiz bir şişeya aktarılır. Gerektiğinde ağnlı yere fmksiyon yapılarak sürülür.

Bir litre suyun içine üç adet limon kabuğu rendelenip kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

Bir miktar taze baldıran yaprağı yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sı­kılıp elde edilen özsuyu bir miktar (Özsuyu merhem haline geti­recek kadar) eritilmiş kuyrukyağı ile karıştırıldıktan sonra söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülerek kullanılır. Bitkinin çok zehirli olmasından Ötürü doktor kontrolünde kullanılması gerek­mektedir.

Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış şalgam katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağnlı bölge­nin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

Bir kova dolusu (5 İt.) soğuk suyun içine iki avuç Yulaf samanı katılıp on iki saat bekletildikten sonra kaynatılarak, sü­zülüp Banyo suyunun içine katılır ve yirmi dakika boyunca ban­yo suyuna yatılır. Gün aşın tekrarlanır.

Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış lahana yaprağı katılıp, iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek ka­lan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde üç keş altışar saat arayla tek­rarlanır.

Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış Geven katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölge­nin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kı­yılmış kantoron katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendik­ten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir,

Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış andız kökü ka­tılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa iyice ezilip söz konusu ağnlı bölgenin üzerine sürülür.Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

Bir miktar güneş altında toplanmış bin bir delik otu bir şi­şenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe 2-3 hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilip şişenin içindeki yağ kırmızı bir renk aldıktan sonra bir tülbent yardımıyla paşası da sıkılmak suretiyle temiz bir şişeya aktarılır. Gerektiğinde ağnlı yere fmksiyon yapılarak sürülür.

Bir iri baş soğan yıkanıp, temizlendikten sonra nemli hal­de mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu söz konusu ağnlı bölgenin üzerine sürülerek kullanılır. Günde üç kez altışar saat arayla tekrarlanır.

Dört adet yumurta akı ile birer silme tatlı kaşığı toz karabiber ve Zencefil iyice kanştınldıktan sonra bu kanşımı tamamıyla emebi­lecek kadar sargı bezi içine baürılıp söz konusu ağnlı bölge sanlır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.