Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Siyatik Bitkisel Tedavi
Siyatik Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Siyatik Bitkisel Tedavi :

Tedavinin ilk şartı yatak istirahatidir. Ayrıca yatak altına kalın bir tahta koymalı, iki yastıktan fazla da yastık kullanmamalıdır.Siyatik hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki makalemizi inceleyiniz.

Siyatik için bitkisel tedavi önerileri :

Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı dövülerek iyice ezilmiş olan karanfil kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç Öğün birer çorba kaşığı içilir.

Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış şerit yapraklı pelin (saplan) katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

Bir miktar taze okaliptüs yaprağı bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilip şişenin içindeki bir tülbent yardımıyla paşası da sıkılmak suretiyle temiz bir şişeya aktarılır. Gerektiğinde ağnlı yere fmksiyon yapılarak sürülür.

Bir litre suyun içine üç adet limon kabuğu rendelenip kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

Bir miktar taze baldıran yaprağı yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu bir miktar (Özsuyu merhem haline getirecek kadar) eritilmiş kuyrukyağı ile karıştırıldıktan sonra söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülerek kullanılır. Bitkinin çok zehirli olmasından Ötürü doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış şalgam katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağnlı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

Bir kova dolusu (5 İt.) soğuk suyun içine iki avuç Yulaf samanı katılıp on iki saat bekletildikten sonra kaynatılarak, süzülüp banyo suyunun içine katılır ve yirmi dakika boyunca banyo suyuna yatılır. Gün aşın tekrarlanır.

Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış lahana yaprağı katılıp, iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde üç keş altışar saat arayla tekrarlanır.

Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış Geven katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış kantoron katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir,

Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış andız kökü katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa iyice ezilip söz konusu ağnlı bölgenin üzerine sürülür.Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

Bir miktar güneş altında toplanmış bin bir delik otu bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe 2-3 hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilip şişenin içindeki yağ kırmızı bir renk aldıktan sonra bir tülbent yardımıyla paşası da sıkılmak suretiyle temiz bir şişeya aktarılır. Gerektiğinde ağnlı yere fmksiyon yapılarak sürülür.

Bir iri baş soğan yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu söz konusu ağnlı bölgenin üzerine sürülerek kullanılır. Günde üç kez altışar saat arayla tekrarlanır.

Dört adet yumurta akı ile birer silme tatlı kaşığı toz karabiber ve Zencefil iyice kanştınldıktan sonra bu kanşımı tamamıyla emebilecek kadar sargı bezi içine baürılıp söz konusu ağnlı bölge sanlır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Selvi Akdeniz meraba hocam benim belimin sağ tarafında sağ bacağıma vuran çok şiddetli bi ağrı var mr sonucunda siyatik dediler iğne ilaç kas gevşetici falan kullandım ama geçmedi ne yapabilirimki bu ağrılardan kurtulayım
 • Şifa MarketSiyatik ağrıları için hem içerden takviyeler öneriyoruz. detaylar için linki inceleyeiblirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/sytk-zerdecal-karisimli-set.html
 • HasanelçiSiyatimi nasil tedavi edebilirim
 • Şifa MarketSiyatik sinirinin ağrılı bir hastalığıdır. Ağrı özellikle kalça ve dizlerde daha fazla hissedilir.Ürünlerimiz ağrıların giderilmesi ve sinirlerin onarılmasında etkilidir . Tedavide izlediğimiz yol için tıklayınız. Geçmiş olsun. Bilgi Hattı: 0224 2 3 4 5 6 7 8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/sytk-zerdecal-karisimli-set.html
 • Siyatik

  Bitkisel

  Tedavi