Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Menopozu Geciktirmenin Yolları
Menopozu Geciktirmenin Yolları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Menopozu Geciktirmenin Yolları hakkında genel bilgiler;

Menopozu geciktirme yolları nelerdir, menopozu geciktirmek için kişi neler yapmalıdır.. Menopozu geciktirme yolları hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır..

Tanımı: (Yaş dönümü) Kadın yaşamında, genellikle 45 yaşlarında başlayan, çeşitli organik ve psikolojik belirtiler gösteren dönemdir.
Bazen ani olarak, fakat genellikle, aralarının uzaması şeklinde adetler kesilir. Sıcak basmaları, aşın kanamalar, depresyon ve genel durum bozukluğu belirebilir. Dolayısıyla bu belirtileri beklemek, kadını, onları hissetmeye yönelten bir etkendir.
Menopoz belirtilerinin çoğu cinsiyet hormonlarının uygulanmasıyla giderilebildiği gibi, bazen de Sakinleştirici verilmesi gerekir. Kadının üreme kabiliyeti yok olduğu halde, Cinsel istek ve aktivite azalmaz, hatta bazı durumlarda artabilir. Bu şu demektir, menopozdaki kadın, anne olamaz, fakat kadınlığını kaybetmiş değildir.

Menopozdaki depresyon vakaları ve adet kesilmesinden sonra görülecek kanama, durumunda, mutlaka uzman bir doktora danışmakta fayda vardır.

Öneriler: Taze ve yeni çiçek açmış çıban otu ince kıyılıp ağzı geniş bir şişenin boğazına kadar doldurulur, üzerine ağzına kadar konyak eklenip sıkıca kapatıldıktan sonra güneş görebileceği veya sıcak bir yerde iki hafta bekletildikten sonra az suyun içine 10-15 damla katılıp sıkıntılı hallerde içilir.

* Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış ince bir çay kaşığı aynül bakar (dağ öküzgözü) katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir. Doktor kontrolü ve tavsiyesi olmadan kullanılmaz

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış birer silme yemek kaşığı atkuyruğu, ısırgan otu, civanperçemi ve çoban çantası katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Sıkıntılı hallerde bir çay bardağı soğuk suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı ince kıyılmış kokulu yapışkan otu katılıp demlenmesi için bir gece bekletildikten sonra süzülerek gün içinde aralıklarla içilir.

* Akşamlan yatmadan evvel veya sıkıntılı hallerde bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek içilir
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Menopozu

Geciktirmenin

Yolları