Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Kron Hastalığı

Crohn hastalığı asıl olarak ince ve kalın bağırsağı etkileyen kronik inflamatuar bir hastalıktır. Ancak sindirim sisteminin diğer bölümleri de tutulabilir. Bu hastalar farklı biçimde etkilenebilirler. Bazı hafif semptomlar olan hastalara tedavi verilmez, bazı hastalarda ise hastalığın şiddetli semptomları görülür. Hafif semptomlarda bağırsağın iç yüzeyinde aftöz ülser adı verilen küçük erozyonlar gelişir.

Daha ciddi vakalarda daha derin ve daha büyük ülserler gelişebilir, bu da nedbe dokusu ve sertliğe, muhtemelen de bağırsağın daralmasına ya da tıkanmasına yol açar. Derin ülserler bağırsak duvarında delikler açabilir, bunlar da enfeksiyona neden olabilir. Crohn hastalığının en yaygın semptomları abdominal ağrı, diyare, kusma, ateş ve kilo kaybıdır.

Crohn hastalığında en yaygın olarak kullanılan ilaçlar asetil salisilat preparat’ları ve glukokortikosteroid’ler gibi anti-inflamatuar ilaçlardır. Daha ciddi vakalar için immün sistemi baskılayan ilaçlar, hatta cerrahi operasyon gereklidir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.