Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
İbrahim Saraçoğlu Bronşit Tedavisi
Yeşilex Okaliptus Sıvı Ekstraktı 150 ml.
81,00 TL
Ürün Fiyatı

5454
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101199
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70275
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
İbrahim Saraçoğlu Bronşit Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Bronşit Tedavisi İçin Bitkisel Kürü Hakkında Bilgiler.

Dr İbrahim Saraçoğlu bronşit tedavisi için bitkisel kürünü açıklıyor. Dr İbrahim Saraçoğlu bronşit tedavisi için önerdiği bu kürün etkili olabileceği söyleniyor.

Bronşit, üst solunum yollarından bronşçuklara kadar uzanan hava yollarını kaplayan zarın iltihaplanmasıyla ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Had (Akut) ve müzmin (kronik) olmak üzere iki türü vardır.

Akut bronşit, genelde grip, kızamık, boğmaca gibi hastalıklar sırasında görülür. Hastada kuru ve ağrılı öksürük, balgam, hafif ateş ve halsizlik meydana gelir. Akut bronşit, iyi tedavi edilmemesi ve aylarca, hatta yıllarca sürmesi halinde kronikleşir. Hastalık solunum yollarına ve bronşlara iyice yerleşir. Kronik bronşit dediğimiz bu aşamada genellikle ateş görülmez.

Özellikle geceleri ve havanın kirli olduğu ortamlarda Nefes Darlığı gibi belirtiler ortaya çıkar. Bronşit, hangi aşamada olursa olsun mutlaka doktor tedavisi gerektiren bir rahatsızlıktır. Ayrıca tedaviye yardımcı olmak amacıyla “alternatif tedavi” yollarından da yararlanılabilir. Mükemmel bir bronşit tedavisi için bitkisel takviye

Bronşit tedavisi için en önemli maddelerden biri de Yulaf samanıdır. “Bitkilerdeki Sağlık Mucizesi” adlı Kitabında, Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu,”Bronşit ve bronşite bağlı nefes darlığı şikayetlerinde Yulaf samanının gücü insana bir lütuftur” diye yazıyor. Yulaf samanında bulunan “scopoletin” maddesi; antibakteriyel (bakterileri yok edici), antiseptik (mikrop kırıcı), antiasthmatik (astım krizlerini önleyici), antibronchocons- trictor (bronçları rahatlatıcı, bronş gevşetici) ve canser preventive (kanser önleyi- ci) özellikleri olan bir maddedir. Bu sebeple yulaf samanı kürü, bronşit ve buna bağlı nefes darlığı için son derece yararlıdır ve uygulanması da son derece kolaydır. Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu‘nun kitabında “yulaf samanı kürü”nün hazırlanması ve uygulanması şöyle tarif ediliyor: “Bir tutam Yulaf samanını, kaynamakta olan bir litre suya atınız. Agzı kapalı olarak hafif ateşte beş dakika daha kaynatınız. Soğuduktan sonra süzünüz.

Üç hafta boyunca haftada iki çay bardağı içilir. Üç haftadan sonra şikayetin seyrine göre devam edilir. Her içimde, yulaf samanı suyunu taze hazırlamak şarttır.”


DİKKAT:
Prof. Saraçoğlu, bu konuda bir uyarıda da bulunuyor. “Kesinlikle on saatten fazla beklemiş saman suyunu haricen ve dahilen kullanmayınız.”

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Cengiz Kurtmrb 10 yaşında kızımda bronşit teshişi konuldu antibiyotik kullanıyor bitkissel olarak ne önerebilirsiniz. İbrahim hocayı severek takip ediyoruz hemen hemen söylediği şeyler yapıyoruz
 • Aygün DaldalBronşit hastalıklarına duz mağaraları ıyi gelirmi acaba.? Naxçıvanda böyle mağara var kızıma bronşıt tesbiti koyuldu. Daha 3 yaşında ona nr önerirsiz. Sayqılarla
 • Şifa Marketbronşlardaki iltihap ve enfeksiyonların giderilmesini sağlar, incelemek için linki tıklayınız Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  http://www.sifamarket.com/bitkisel/nfs-brns-cuha-cicegi-karisimli-set.html
 • İbrahim

  Saraçoğlu

  Bronşit

  Tedavisi