Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Alzaymır Nedenleri
Bir unutkanlınlık hastalığı olan Alzheimer özellikle yaşlılıkla birlikte gelir. Alzheimer hastalığı olankişilerd günlük beceri ve işlevlerini yavaş yavaş kaybetmeye başlar.

Türkiye Alzheimer Derneği'nin 2008-2009 yıllarındaki etkinliklerinde, Alzheimer Hastalığı ve diğer demansların toplum tarafından tanınması  ile hasta ve hasta yakınlarına destek  çalışmaları sürdürülmüştür.Alzheimer hastalığının nedenleri arasında kalıtsal faktörler beyinde protein birikimi beyin hücrelerinin ölümüsinirsel iletimin bozulması çeşitli zehirli maddeler yer almaktadır. Ayrıca yaş ilerledikçe alzheimerın görülme ihtimali artar. Fakat hastalığın kesin nedeni henüz bilinmiyor.

Hastaların sadece yüzde 10’unda ailede Alzheimer varlığı tespit edilmiştir. Bu yüzden bu hastalık sadece tek bir kalıtsal faktöre bağlı değildir.

Alzheimer yavaş ilerleyen ve sinsi bir hastalıktır. Beyindeki sinir hücreleri yok olmaya başlamıştır. Önceleri kısa süreli unutkanlıklar şeklinde ortaya çıkar. Örneğin hasta bir gün önce ne yaptığını ne yediğini hatırlayamaz. Hastalık ilerledikçe kişinin günlük işleri aksamaya başlar. Sorduğu bir şeyi tekrar soraryakınlarını tanıyamaz hale gelir. Bu durumda kişinin psikolojisi bozulur. Psikolojisi bozulan hasta içine kapanık bir hale gelir. Konuşma yürüme tuvalete gitme gibi ihtiyaçlarını karşılayamaz ve yatağa mahkum bir yaşam sürmeye başlar. Yani hem fiziksel hem zihinsel problemler vardır.

İlerlemiş Alzheimer hastalığı hastaların ailesi için de bir yüktür. Hastanın bütün bakımı aile tarafından yapılmak zorundadır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.