Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Alzaymır Nedenleri
Şifa Market'ten Hemen 500 TL Nakit Kazanmak İstermisiniz?
Bir unutkanlınlık hastalığı olan Alzheimer özellikle yaşlılıkla birlikte gelir. Alzheimer hastalığı olankişilerd günlük beceri ve işlevlerini yavaş yavaş kaybetmeye başlar.

Türkiye Alzheimer Derneği'nin 2008-2009 yıllarındaki etkinliklerinde, Alzheimer Hastalığı ve diğer demansların toplum tarafından tanınması  ile hasta ve hasta yakınlarına destek  çalışmaları sürdürülmüştür.Alzheimer hastalığının nedenleri arasında kalıtsal faktörler beyinde protein birikimi beyin hücrelerinin ölümüsinirsel iletimin bozulması çeşitli zehirli maddeler yer almaktadır. Ayrıca yaş ilerledikçe alzheimerın görülme ihtimali artar. Fakat hastalığın kesin nedeni henüz bilinmiyor.

Hastaların sadece yüzde 10’unda ailede alzheimer varlığı tespit edilmiştir. Bu yüzden bu hastalık sadece tek bir kalıtsal faktöre bağlı değildir.

Alzheimer yavaş ilerleyen ve sinsi bir hastalıktır. Beyindeki sinir hücreleri yok olmaya başlamıştır. Önceleri kısa süreli unutkanlıklar şeklinde ortaya çıkar. Örneğin hasta bir gün önce ne yaptığını ne yediğini hatırlayamaz. Hastalık ilerledikçe kişinin günlük işleri aksamaya başlar. Sorduğu bir şeyi tekrar soraryakınlarını tanıyamaz hale gelir. Bu durumda kişinin psikolojisi bozulur. Psikolojisi bozulan hasta içine kapanık bir hale gelir. Konuşma yürüme tuvalete gitme gibi ihtiyaçlarını karşılayamaz ve yatağa mahkum bir yaşam sürmeye başlar. Yani hem fiziksel hem zihinsel problemler vardır.

İlerlemiş alzheimer hastalığı hastaların ailesi için de bir yüktür. Hastanın bütün bakımı aile tarafından yapılmak zorundadır.Şifa Market'ten Hemen 500 TL Nakit Kazanmak İstermisin!
1
BEĞEN
Şifa Market'in Resmi Facebook sayfasını alttaki butonu kullanarak beğenmelisin. Daha önce sayfa- mızı beğenmişsen; Tebrikler! ikinci adıma geçebilirsin.
2
PAYLAŞ
Aşağıdaki paylaş butonuna tıkla- malı ve bulunduğun makalemizi "Herkese Açık" olarak kendi say- fanda paylaşmalısın. Her payla- şımın sana bir çekiliş hakkı kazan- dırıyor.
3
KAZAN!
Tebrikler! Son olarak ödülü kazan- dığında sana ulaşmamız için alttaki formu doldurup bize göndermelisin.


Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ogül Gülenmerhaba babam 61 yaşında unutkanlık yaşamaya başladı alzaymır olmasından korkuyoruz nasıl önleriz ? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim . En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . Teşekkür ederim , İyi çalışmalar .
  • Diğer Makaleler

    Alzaymır

    Nedenleri