Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Alzheimer Nedir Alzheimer Bitkisel Tedavi
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın
Alzheimer hastalığı için şifalı bitkiler için de tüketilmesi önerilen domates ve havuç vardır. Her gece yatmadan önce içilen taze sıkılmış bir bardak havuç suyu bu hastalığın gecikmesinde vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine büyük fayda sağlayacaktır.Alzheimer Hastalığı, bellekte ve öğrenme, konuşma, akıl yürütme, yargılama, iletişim ve günlük yaşam etkinliklerini sürdürme yetilerinde kademeli olarak yıkıma ve davranışlarda değişikliklere yol açan ilerleyici bir beyin hastalığıdır. Alzheimer Hastalığı, halk arasında "bunama" diye adlandırılan demansm en sık nedenidir.

Alzheimer Hastalığı adını, Alman doktor Alois Alzheimer'den almıştır. Dr. Alzheimer 1906 yılında Tübingen'de düzenlenen Güneybatı Alman Psikiyatristler Konferansında ilk kez bir demans vakasının sunulduğu çok çarpıcı bir ders vermiştir. Dr. Alzheimer bu konferansta Auguste D adlı 51 yaşındaki kadın hastasını sunmuştur. Dr. Alzheimer ilk muayene sırasında bu hastada, ilerleyici zihinsel bozukluklar (hafıza, kavrama, konuşma ve yön bulma bozukluğu), işitsel halüsinasyonlar, hezeyanlar ve belirgin davranış bozuklukları saptamıştır. Daha sonra bu hastayı 1906 yılında ölene kadar yaklaşık 5 yıl boyunca izlemiştir. Hastanın ölümünden sonra yapılan otopside beyinde anormal kümeleşmeler (günümüzde amiloid plaklar olarak adlandırılmaktadır) ve lif yumakları (nörofibriler yumaklar) saptamıştır. Bugün beyindeki bu yumaklar ve plaklar Alzheimer Hastalığının beyinde oluşturduğu ana değişiklikler olarak kabul edilmektedir.

ALZHEİMER BİTKİSEL TEDAVİ

Bitki yetiştirmek: Eğer ailenizde alzheimer öyküsü varsa ya da bu hastalıktan şüpheleniyorsanız, bitki yetiştirmeyi ciddi olarak düşünmeye başlamalısınız. Bunu yapmak size alzheimere karşı umut vaat t »den bitkiler açısından sürekli bir kaynak sağlayacaktır. Bu bitkiler tamamı, en azından bir yıllık olanları, ılıman iklimlerde yetiştiri­lebilir. Bu şekilde kendinize yalnızca bir kaynak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bahçeciliğin gerektirdiği düşünce, yaratıcılık ve fiziklel çalışma gibi, beyin fonksiyonlarını koruduğuna inandığım aktivitede de bulunursunuz.

Horsebalm (Monarda)

Horsebalmİçeriğinde, Avusturyalı bilim adamları tarafından beyindeki asetilkolini koruduğu keşfedilen karvakrol adlı bileşeni barındıran horsebalm, aynı zamanda yine beyindeki asetilkolinin zayıflamasını önleyen timol bakımından da zengindir . Horsebalmın içerdiği bazı bileşenler,görünüşe göre kan beyin bariyerini asabilmektedirler. Kan-beyin bariyeri normalde zararlı maddelerin kan yoluyla beyin dokularına ulaşmasını önleyen bir koruma sistemidir. Bu sistemin kimi zaman gereğinden fazla iyi çalışma-ı nedeniyle, yararlı maddelerin de beyne ulaşması engellenebilmektedir. Horsebalmın içerdiği bileşiklerin bu devasa havzayı aş¬ın, iyi başarabilmesi demek, saçınızı şampuanla yıkarken ya da cilt losyonu sürerken bile bazı olumlu etkilerin ortaya çıkabilecek olması demektir.

Eğer bu olursa, horsebalm içeren bir şampuanın en az tacrine hydrochloride (Cognex) kadar etkili ve büyük bir ihtimalle de çok daha güvenli ve bir o kadar da ucuz olacağına, kafamdaki tüm saçların üzerine bahse girerim.
Belki horsebalm içeren bir şampuan alamazsınız fakat hiç sorun değil, çünkü köndi şampuanınızı kendiniz yapabilirsiniz..Yapacağınız tek şey en sevdiği¬ni/ bitkisel şampuanınızın içine bil damla horsebalm tentürü damlatmak.

Biberiye (Rosmarinus of­ficinalis)

Bazı kanıtlar, alzheımere son derece reaktif oksijen moleküllerinin (serbest ra­dikallerin), vücutta meydana getirdiği oksidatif hasarların neden olduğunu göstermekte­dir. Eğer bu doğruysa, bunun çözümü biberiyede olabilir. Biberiye bünyesinde, serbest radikalleri yok eden birkaç düzine kadar antioksidan barındırır. Bu anlioksidanlar arasında en etkili olanı biberiye asididir. Biberiye aynı zamanda, asetilkolinin bozulmasını önlediği söylenen yarım düzine da ha bileşik ihtiva etmektedir. Aromaterapistler alzheimere karşı bibeı ı ye yağı kullanılmasını tavsiye ediyorlar (Aynı zamanda melisa, rezeni ve ada çayı yağlarım da öneriyorlar. Biberiye, hafıza güçlendirici bir bitki olarak oldukça uzun bil geçmişe sahiptir. Bu yüzden hatırlatan bitki olarak da anılır. Umu yorum ki biberiyeli şampuan, biberiye çayı ya da banyo küvetimizi koyacağımız bir miktar biberiye, alzheimer ile yapılan savaşta tacrine ya da hüperzin ile benzer etkiye sahip olacaktır.

Bunun en iyi yanı da, biberiyenin bu formlarının tamamının güvenli ve keyif verici oluşudur. Eğer yanılıyorsam bunun zararı yok denecekl kadar az olacaktır, eğer haklı çıkarsam sonsuz faydaları olacaktır.

Biberiyenin asetilkolinin bozulmasını önleyen bileşiklerinin, tamamı olamasa bile bir kısmı dahi cilt tarafından emilebilirse, bunların bir bölümü de muhtemelen kan-beyin bariyerini aşabilecek!il Böylece, düzenli olarak biberiye şampuanı kullanmanın, beyindi -ı ı asetilkolini tıpkı tacrine gibi koruyacağı düşünülebilir. Bu durumdia piyasada satılan biberiyeli şampuanlardan satın alıp kullanabileceğiniz gibi, sevdiğiniz bir bitkisel şampuana birkaç damla biberiye tentürü damlatarak kendi şampuanınızı da yapabilirsiniz.

Brezilya kestanesi (Bertholettía excelsa):

Beyindeki asetilkolinin korunması üzerine yoğunlaşan tedavilere ek olarak, araştırmacılar aynı zamanda asetilkolinin yapı taşı olan kolinin insanlardı mevcut olan miktarlarına ilave yapılabilecek olası tedavi yöntemin ı üzerindeki çalışmalarını da sürdürmektedirler.

Lesitin kolin içerir ve veri tabanıma göre Brezilya kestanesi lesitin bakımından son derece zengin bir kaynaktır (kuru ağırlığının 10'dan fazlası lesitindir). Diğer birçok bitkisel besin ve otlar da hatta sayılır derecede lesitin içerirler. Bunların bazılarını karahindiba, haşhaş, soya fasulyesi şeklinde sıralayabiliriz.

Doğada aynı zamanda, aralarında çemen otu ve çoban kesesi gibi kendileri başlı başına kolin deposu olan çok sayıda bitki de vardır. Köpekayası, ginseng, börülce, bezelye, sünger kabağı, mercimek ve Çin melekotu gibi sebzeler de az miktarlarda kolin içerirler.

Arastırmacıların alzheimerli hastalara yüksek oranda kolin ve lesitin İçeren yiyecekler vererek yaptıkları araştırmaların İlk sonuçlrını oldukça cesaret vericiydi fakat daha yakınlarda yapılan araştır­malar bu yöntemin hafızada çok büyük gelişmelere yol açmadığını ı »itaya koydu. Ben hâlâ ihtiyatlı bir iyimserlikle, kolin ve lesitin yö­nünden zengin gıdaların bu savaşta yardımcı olacağına inanıyorum.

Bakla (Vicia faba):

BaklaTaneleri lesitin bakımından son derece zengin olan bakla, Beyin Besleyici Kutsal Çorba adını verdiğim tarifi­min bir numaralı malzemesidir. Aslına bakarsanız tüm baklagiller lesitin ve kolin açısından zengindir ve yalnızca alzheimerden korun­maya ve tedavisine yönelik perhizlerde değil, her türlü diyette bu­lunmalıdır.

Karahindiba (Taraxacum officinale):

KarahindibaBu bitkinin çiçekleri en önemli lesitin kaynaklarımızdan biri olduğu gibi, aynı zamanda da h;itin sayılır kolin kaynaklarıdır (lesitin ve kolin genellikle aynı be­sinde bir arada bulunur). Laboratuvar fareleri üzerinde yapılan de­neylerde, lesitinin beyindeki asetilkolin konsantrasyonunu yükselt­ti ği ve hafızayı geliştirdiği gözlemlenmiştir. Bu işlemin insanlar üze­rinde olumlu etkiler vereceğine dair herhangi bir kanıt olmamasına rağmen, ben yine de bunun mümkün olacağına dair iyimserim. Bu­lun bunlardan başka, karahindiba aynı zamanda da son derece bes­leyici bir gıdadır.

Çemenotu (Trigonella foenum-graecum):


Bir Hint lokantasında kendime bir porsiyon alu methi ısmarladığımda, bunun buharda pi­şirilmiş çemen otu yapraklarından ibaret olduğu hakkında çok az bir bilgim vardı. Bu bitkinin yaprakları da kolin bakanından en zen-ın (kuru ağırlığının % 1,3'ünden daha fazlasıdır) besin kaynakları ırasında yer alır. Daha önce de değindiğimiz gibi, kolinin alzheimeri (inlemede ve tedavide akla yatkın etkileri vardı.

Çemen otunun yeşil yaprakları aynı zamanda güçlü bir beta karoten kaynağıdır ve beta karoten de kolin gibi alzheimerin gelişimi­ni engelleyici etki gösterebilen bir antioksidandır.

Ginko (Ginkgo biloba):

Gingko biloba Mabet AğacıAvrupa'da yapılan yüzlerce araştırma, hafıza kaybı ve kan dolaşımı yetersizliği gibi yaşlılığa bağlı birçok sağlık sorununda, standardize edilmiş ginko özütünün faydalarını onaylamıştır. Ginkonun alzheimerli hastalarda tedavi amaçlı olarak kullanıldığı ile ilgili çok fazla veri olmamasına karşm, eğer bu hastalı­ğa karşı da olumlu bir etkisi varsa hiç şaşırmam. Bunun denenmeye değer olduğunu düşünüyorum. Her gün 60 ila 240 mg. arasında stan­dardize edilmiş ginko özütünü alabilirsiniz fakat hepsinde olduğu gibi bunda da aşırıya gitmekten kaçının. Aşın dozlarda alınması halinde ginko diyare, sinirlilik ve huzursuzluğa neden olabilir.

Adaçayı (Salvia officinalis):


Adaçayı17. yüzyılda yaşamış olan herbalist John Gerard adaçayının zayif bir beyni ve hafızayı güçlendirdiğini İddi etmiştir. Biberiye gi­bi adaçayı da antioksidanlar bakımından son derece zengindir fakat kullanırken çok dikkatli olun. Adaçayı çok yüksek dozlarda alındığın­da çarpıntıya neden olan thujone adlı bir bileşik içerir.

Isırgan otu (Urtica dioica):

IsırganIsırgan otu (Urtica dioica): Bu bitki hatırı sayılır ölçülerde, vü­cuttaki östrojen sirkülasyonunu iki katma çıkarabilen, bor minerali içerir. Yapılan bazı araştırmalarda, östrojenin hafızayı geliştirdiği ve aynı zamanda da bazı alzheimerli hastaları ruhsal bakımdan güçlen­dirdiği görülmüştür.

Gotu kola (Centella asiatica):

Zihin gücünün sağlıklı kalmasına yardımcı olan bu bitki, halk arasında yüzlerce yıldır hafıza otu ola­rak ün yapmıştır.


Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • İhsan KulakçıMerhaba hocam benim annem bu aizheimer hastası ve doktorlar pek bişi söylemiyorlar tam olarak tedavisi mümkün mü acaba?Bu konuda araştırmalar yapıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim annemin acil tedaviye ihtiyacı var..
 • Meltem Kaderiyi çalışmalar hocam. size sormak istediğim annem alzheimer hastası.Melisa otu karışımlı set önerildi.uygunmudur.bilgi verirseniz çok sevinirim.
 • Şifa MarketMelisa otu karışımlı set uygundur , içerisinde melisanın dışında omega ginkgo ve soya gibi merkezi sinir sistemi üzerinde önemli bileşenlerde mevcuttur . Detaylar için linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://www.sifamarket.com/bitkisel/alzm-melisa-otu-karisimli-set.html
 • Betül Hazırbulan merhaba dokt bey benim babam şeker hastalığı kalp hastalığı ve alzheimer hastalığı var bu hastalıklari için nasıl bir bitkisel ürün tavsiye edebilirsiniz acaba teşekkür ederim
 • Şifa Marketdetaylı görüşülmesi gereken bir sorun bu, sorulması gereken bir kaç soru olacak , bu yüzden daha detaylı bilgi için bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
 • Diğer Makaleler
 • Alzheimer Hastalığı Teşhis
 • Alzheimer Hastalığı Tedavi
 • Alzheimer Bitkisel Tedavi
 • Alzheimer Hastalığına Çözüm
 • Alzheimer Genel
 • Alzheimer
 • Alzheimer Belirtileri
 • Alzheimer Evreleri
 • Alzheimer Hastalığı
 • Alzheimer Nedir
 • Alzheimer Hastalığı Tedavi
 • Alzheimer İçin Şifalı Bitkiler
 • Alzheimer Tedavisi
 • Alzheimerı Erken Tespit Eden Test
 • Alzheimer Hastalığı Belirtileri
 • Alzheimer Huzurevi
 • Alzheimer Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 • Alzheimer Tedavi Merkezleri
 • Alzaymır Derneği
 • Alzaymır Nedenleri
 • Alzheimer Hastalığı Tedavisi
 • Alzheimer Tedavi
 • Alzheimer Hastalığının Tedavisi
 • Alzheimer 2
 • Alzehimer Hastalığı
 • Alzaymır Tedavisi
 • Alzaymır Belirtileri
 • Alzaymır Nedir
 • Alzheimer Hastalığı 3
 • Alzheimer Hastalığı 4
 • Alzheimer 4
 • Alzheimer Tipi Bunama
 • Alzheimer 5
 • Bunama (Alzheimer Hastalığı)
 • Diğer Bunama Türleri
 • Alzehimer Hastalığı Bitkisel Tedavi
 • Bir Bakışta Alzehimer Hastalığı Ve Tedavisi
 • Alzheimer
 • Alzheimer Hastalığı
 • Alzheımer Hastalığı
 • Alzheimer Hastaları İçin Bitkisel Kür
 • Herkes Blr Gün Alzheımer Mi Olacak?
 • Beyin Rezervi Ve Demans
 • Alzheımer Hastalığının Sıklığı
 • Vasküler Risk Faktörleri Üzerine Bir Yorum
 • Vasküler Risk Faktörlerinin Tedavisi Alzheımer Riskini Azaltır Mı?
 • Alzheimer Hastalığı Nedir
 • Alzheimerla İlgili Son 15-20 Yılda Elde Edilen Bazı Önemli Bulgular
 • Rahibe Bernadette Neden Bunamadı?
 • Beyin Rezervi Hipotezi
 • Rahibe Bernadette’I Bunamadan Kurtaran Neydi?
 • Alzheimer Bilişsel Fonksiyonları
 • Bellek (Hayatımız Hatırladığımız Kadardır)
 • Bellek Tipleri
 • Bellek Nasıl Oluşturulur?
 • Anıların Yerleşim Yeri Neresidir?
 • Alzheımer Hastalığında Bellek Bozukluğu
 • Alzheimerda Konuşma Bozukluğu
 • Alzheimer Hastalığında Konuşma Bozukluğu
 • Görsel Mekânsal İşlevler
 • Alzheimer Hastalığında Görsel Mekânsal İşlevler Bozukluğu
 • Alzheimer Hastalığı Yönetici İşlevler
 • Praksi Nedir Faydaları Nelerdir?
 • Alzheimer Hastasının Evreleri
 • Yaşlandıkça Alzheimer E Önlem Almalıyız.
 • Alzheimer Hastalığı İçin Dr. Alois 'den Bilgiler
 • Şöhret Alzheimer Hastalığına Benzer
 • Demans Nedir? Alzheımer Nedir?
 • Alzheimer Hastalığının Seyri Ve Evreleri
 • Alzheımer Hastalığında Psikolojik Ve Davranışsal Belirtiler
 • Alzheımer Hastalığının Öncesi: Amnestik* Hafif Bilişsel Bozukluk
 • Her Unutkanlık Hastalık Mıdır?
 • Unutkanlığın İlacı Var Mı?
 • Alzheımer Hastalığı İrsi Midir?
 • Alzheımer Tanısı Nasıl Konur?
 • Hasta Hikâyesi
 • Fizik Ve Nörolojik Muayene
 • Alzheimer Nöropsikolojik Testler
 • Alzheimer Laboratuvar İncelemeleri
 • Alzheimer Görüntüleme Yöntemleri
 • Alzheımer Hastalığının Erken Tanısı
 • Kim Alzheimer Değildir?
 • Alzheımer Hastalığının İlaç Tedavisi
 • Alzheımer Hastalığında Psikolojik Belirtilerin Tedavisi
 • Alzheımer’De Aşı Tedavisi
 • Alzheimer Tedavi Edilebilir Demanslar
 • Alzheimerda Demansın Hlç Yararı Yok Mu?
 • Alzheimer Hastalığından Korunmak Veya Geciktirmek İçin Orta Yaşlarda Neler Yapmalı?
 • Koruyucu Önlemler Neler?
 • Alzheimerda İleri Yaşlarda Ne Yapmalı?
 • Alzheimerda Risk Faktörleri Nelerdir?
 • Alzheımer Hastalığının Vasküler Risk Faktörleri Nelerdir?
 • Beyin Damar Hastalığı Ve İnme
 • Beyin Damar Hastalıkları Alzheımer’În Ortaya Çıkmasını Nasıl Etkiler?
 • Artmış Kan Basıncı Veya Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon)
 • Alzheimer Ve Kolesterol
 • Dıabetes Mellıtus (Şeker Hastalığı)
 • Alzheimer Ve Obezite (Şişmanlık)
 • Alzheimerda Metabolik Sendrom Nedîr?
 • Sigara Alzheimer Riskini Arttırıyor Mu?
 • Homosistein Alzheimer Nedir?
 • Alzheimerda Yangı Ve İnflamasyon
 • Alzheimerın Apolipoprotein E Etkisi
 • Alzheimer’In Diğer Risk Faktörleri
 • Alzheimer Hastalığında Kafa Travması
 • Alzheimer Ve Down Sendromu (Mongolizm)
 • Alzheimer Ve Düşük Eğitim Düzeyi
 • Alzheimer Hastalığında Depresyon
 • Alzheimer’De Antloksidanlar E Ve C Vitaminleri
 • Alzheimer İçin Steroid İçermeyen Anti Enflamatuvar İlaçlar
 • Östrojen Ve Alzheimer
 • Statin Alzheimer Nedenleri
 • Alzheimerda Eğitimin Önemi
 • Alzheimer Hastalığında Zihinsel Aktivlteler
 • Alzheimer Olmamak İçin Beyin Jimlastiği
 • Alzheimer Olmamak İçin D Vitamini Alın
 • Alzheimer Olmamak İçin B Vitamini Alın
 • Alzheimer Olmamak İçin Omega 3
 • Alzheimer Olmamak İçin Balık Yiyin
 • Akdeniz Diyeti Alzheimer İçin Tedavi Yoludur
 • Alzheimer Olma Riskini Azaltma Yolları
 • Yaşam Tarzınız Alzheimer Olmamak İçin Çok Önemli
 • Alzheimer Sorunu İçin Bilgiler
 • Alzheimer Birçok Hastalığa Davet Çıkartıyor
 • Düşmeler Alzheımer Hastalığının Erken Belirtisi Olabilir Mi?
 • Amerikan Futbolu Oyuncularında Hbb Riski Artıyor
 • Travmaya Bağlı Beyin Zedelenmeleri Demans Riskini İkiye Katlıyor
 • Alzheimer’In Sonuçları Nelerdir?
 • Alzheimer Hastalığında Konsensüs Sağlanan Bilgiler
 • Alzheimer Hastalığında Üzerinde Israrla Durulan Konular
 • Alzheimer Hastalığında Tartışmalı Konular
 • Alzheimer Hastalığında Yeterli Bilgi Birikimi Oluşmayan Konular
 • Alzheimer Hastalığında Özet Bilgiler
 • Alzheimerda Yeni Slogan Veya Son Söz
 • Alzheimer Testi
 • Alzheimer Hastalığı Neden Olur?
 • Alzheimer Derneği
 • Bilinç Bulanıklığı Unutkanlık Nedenleri
 • Alzheımer Hastalığı Nedir?
 • Yaşlılıkta Sık Görülen Beyin Hastalıkları
 • En Sık Görülen Beyin Hastalığı: İnme
 • Alzheimer Ve Bunama Kader Değil
 • Bunamaya Sebep Olan Hastalıklar
 • Beynin Yaşlanması Nasıl Yavaşlar?
 • Beyin Kendini Yenileyemiyor
 • Genetik, İnsanoğluna Sınırlı Bir Ömür Biçiyor
 • Uzun Yaşamanın Bedeli
 • Sinir Sistemi Hayatta Kalmamızı Sağlıyor
 • Bunama Ve Alzheimer Nedir?
 • Bunama Belirtileri Nelerdir?
 • Bunama Ve Alzheimer Arasındaki Farklar
 • Alzheimer Bir Beyin Hastalığı
 • Alzheimer Huzursuzluk Yapıyor
 • Alzheimer Hastası Sayısı 2050’De Üçe Katlanacak
 • Ailede Alzheimer Olması, Riski İki Kat Artırıyor
 • Bunamaya Benzeyebilen Veya Bunama İle Karıştırılabilen Durumlar
 • Ailevi Alzheimer Hastalığın Evreleri
 • İlaçlı Tedavi Bulmaca
 • İlaçsız Tedavi: Hastayla İnatlaşmamak
 • Hafızada “Turşu Küpü” Örneği Nedir?
 • Yaşlılık Dönemi Depresyonu
 • Alzheimer Hastalığından Korunmak İçin Kafanı Çalıştır
 • Alzheimer Hastalarına Gündüz Bakımevi
 • Alzheimerda Hasta Yakını Depresyonu
 • Alzheimer Hastaları İçin Etkinlikler Rehberi
 • Parkinson Hastalığı Nedir?
 • Parkinson Hastalığının Dört Ana Belirtisi
 • Parkınson Sendromunun Ana Belirtileri
 • Parkinson Belirtileri Yapan Hastalıklar
 • Hastalık Yok Hasta Var
 • Parkinsona Depresyon Eşlik Ediyor
 • Parkinson Alzbeimer’Dan Daha Yüz Güldürücü
 • Parkinson Hastalığının Nedeni Bilinmiyor
 • Parkinson Tedavisinde İlaca Yanıt Oranı: Yüzde 90-95
 • Kendine Özgü Titreme: Esansiyel Tremor
 • Parkinson Hastalığında Uzun Yaşamanın Bedeli Ağır
 • Parkinson Hastalığı Görülme Sıklığı
 • Parkinson Hastalığında Genetiğin Rolü Nedir?
 • Alzheimer’Da Dopamin Ve Levodopa Başrolde
 • Parkinson Cerrahisi Nedir?
 • Kalbe Pil Takma
 • Parkinson Egzersiz Hareketleri
 • Parkinsondan Korunma Yöntemleri
 • Alzheimer İlaçları
 • Alzheimer Ve Bunamaya Çare Var Mı?
 • Alzheimer Ve Bunamaya Çare Var Mı?
 • Alzheimer Hastalığı
 • Alzheimer Hastalığı’Na Nasıl Tanı Konulur?
 • Alzheimer Hastalığının Belirtileri
 • Alzheimer Hastalığının Belirtileri Ve Nedenleri
 • Alzheimer Hastalığının Belirtileri Neler?
 • Alzheimer Nedir?..
 • Alzheimer Tedavisi
 • Alzheimer Hastalığı
 • Alzheimer İrsî Midir?..
 • Yara Bandı Şeklinde Alzheimer İlacı
 • Alzheimer Davranışları
 • Alzheimer Hastalığı'na Nasıl Tanı Konulur?
 • Alzheimer Hakkında...
 • Alzheimer

  Nedir

  Alzheimer

  Bitkisel

  Tedavi