Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Zayıflatan Antidepresan İlaçlar
Zayıflatan Antidepresan İlaçlar
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Zayıflatan Antidepresan İlaçlar : Depresyon ilacı olarak bilinen antidepresan ilaçlar zayıflatan özelliğide vardır. Bazen depresyon ilacı olarak değil de zayıflatamak ve zayıflatan antidepresan ilaçlar olarak kullanılır. Bu makalede sizlere zayıflatan antidepresan ilaçlar hakkında bilgiler sunuyoruz.

Zayıflatan Antidepresan İlaçlar ile zayıflama

Her ne kadar depresyon ilaçları yani antidepresanların kullanım alanı, depresyon tedavisi olsa da bazı antidepresanlar aynı zamanda zayıflamak için de kullanılıyor. antidepresanlar kilo vermek konusunda sınırlı bir etkiye sahiptir ve kesinlikle doktor reçetesi ile alınmalıdır.

Çoğunlukla, selektif serotonin geri alım inhibitörleri olarak biinen ve serotonin hormonunu salgılatan Prozac (fluoksetin), Zoloft (sertralin), Paxil (paroksetin), Luvox (fluvoksamin), Celexa (sitalopram) ve Lexapro (Essitalopram) - Prozac bir miktar kilo kaybına neden olabilir. Paxil ise kilo aldırtabilen bir depresyon ilacı olarak bilinir.

Wellbutrin (bupropion) hem Zayıflama hem de kilo alma etkisi gösterebilen depresyon ilaçları arasındadır. Effexor (venlafaxine), Cymbalta (duloxetine), Desyrel (trazodone) ve Serzone (nefazodone) türü antidepresan ilaçlar, Kilo Aldırıcı ya da zayıflatan bir etkiye sahip değildir.

Bu yazıyı sadece bilimsel bilgilendirme amacıyla veriyoruz. Antidepresan hapların zayıflamak için kullanımı sonucunda ortaya çıkabilecek sağlık komplikasyonları nedeniyle hiç bir şekilde tıbbi sorumluluk kabul etmiyoruz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ilknur Karagünlü9 Yıldır panik atak hastasıyım. Macör depresan denildi. Duygu durum bozuklugu denildi. Her sabah baş agrısıyla güne başlıyorum. Kendimi sürekli mutsuz hissediyorum. Bir sürü antidepresan ilacı kullandım.Bazılarının adını bile unuttum. Celexa, zanaks, Wellbutrin, Paxil, ciprelax ve şu anda duxet kullanmaktayım. 62 kilodan 90 çıktım. dışarıyla baglantımı kesti. Albümüme bakamıyorum. Kendime öz güvenim kalmadı bana yardım edin lütfen. Hangi zayıflama etkisi olan depresan ilacını tavsiye edersiniz. Zayıflatıcı özelliği olan.bir ilaç. tahlillerim hepsi temiz. Kullandıgım Antideprasanları bilen Endoklin doktoru Topaksı tavsiye etti. Ama doktorum panik atak artar diye tavsiye etmedi.
  • Aynurdoganben antideprasan kullanıyorom paktil sinbalta tegretöl birde uyku hapı kullanıyorum saamısak çayı içiyorum zayıflıya bilirmiyim zayıflarsam bu ne kadar süre alır
  • Şifa MarketKullandıgınız antidepresanlar metabolizmayı yavaşlattığı için, kilo vermeniz normal kişilere göre daha yavaş olacaktır. Neredeyse başarınız yarı yarıyadır diyebilirim. İyi günler. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  • Şifa MarketHalen devam ettğiniz ilaçları bırakmadıkça kilo vermeniz biraz zor olacaktır. Aslında sorununuz detaylı görüşülmeli. Size ulaşabileceğimiz bir irtibat no bırakabilirsiniz. İyi günler dileriz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  • Zafer Yıldızselam 23 yaşındayım boy 167 kilo 77 bu durumda zayıflatan antidepresan ilaçlar var mıdır bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkkürler iyi günler
  • Zayıflatan

    Antidepresan

    İlaçlar