Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yağlı Ciltler İçin Sabun
Yağlı Ciltler İçin Sabun
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yağlı Ciltler İçin Sabun :

Birçok cilt tipi vardır ve bunlardan biri de yağlı ciltlerdir. Eğer yağlı bir cildiniz varsa size bir iyi bir de kötü haberimiz var. İyi haber; yağlı ciltler kırışıklıkların en az ve en geç yaşandığı, yaşlanmanın (cilt lekeleri oluşması gibi) her türlü belirtilerine en az maruz kalan cilt tipidir.

Bunun sebebi mevcut yağın nemi cildinize hapsetmesi ve cildin nemlendirici kullanılmadığı durumlarda bile nemli kalmasıdır. Kötü haber ise; yağlı cilt tıkanık yüzeyler, Siyah Noktalar ve ölü deri hücrelerinin oluşmasına çok yatkın cilt tipidir.

Avantajlarına rağmen en iyi cildi elde etmek için yağlı ciltte dengeleme yapmak gerekir. Yağlı bir cildiniz olduğu için sakın üzülmeyin. Birkaç pratik adımla bu durumdan kurtulabilir, cildinizin dengesini sağlayabilirsiniz.

Aşağıda yağlı ciltler için hazırladığımız tavsiyeleri uygulayarak daha dengeli ve daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Eğer yağlı cilt yüzünüzde ciddi ve sürekli sivilce, akne sorununa neden oluyorsa daha etkili bir tedavi için cilt doktoru ile görüşmeniz gerekebilir.

Yağlı Ciltler İçin Sabun

Yağlı ciltler uzmanlar tarafından hasta ciltler olarak kabul edilir. Her türlü kir, bu cilt tipine kolayca yapışabilir ve böylece aknelerin oluşması için uygun ortam oluşturatabilir.Yağlı ciltler kuru ciltlerin aksine suyla ve sabunla yıkanabilir.

Ancak cildin fazla yağını almak için eczanelerde satılan az köpüren asitli sabunlarla sabah, akşam yumuşak bir fırçayla daireler çizerek yıkamak daha yararlıdır.

Eğer normal sabunlarla hatta asitli sabunlarla yıkadıktan sonra yağlanma artıyorsa o zaman kükürtlü sabun kullanılmadır. Korumak Yağlanmayı önlemek için akşamları cildinizi temizledikten sonra yağlı ciltler için hazırlanmış bir losyon kullanabilirsiniz.

Gündüzleri ise yağsız kremler kullanmak gerekir. Cildi yağlı olanlar için bu kadar bakım yeterlidir. Ama yağlı cildin yanında bir de akne, Sivilce problemleri olanların her şeyden önce akneleri, sivilceleri tedavi ettirmeleri gerekir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mehmet Karataşmerhabalar ben mehmet 19 yaşındayım ve cildim çok yağlı bu yağlı ciltler için hangi kremleri önerirsiniz. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize çok teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
  • Yağlı

    Ciltler

    İçin

    Sabun