Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Yağlı Ciltler için Güneş KremiYağlı Ciltler için Güneş KremiYağlı ciltler için güneş kremi önemlidir. Yağlı ciltlerin güneş kremi ile korunması mümkündür. Yağlı ciltler için güneş kremi ve yağlı ciltler için kullanılan bitkisel ürünler hakkında gerekli tüm açıklamaları aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.
Yağlı Ciltler için Güneş Kremi

Doğru güneş kremini seçmek oldukça önemli bir husustur. Çeşitli cilt tipleri vardır ve bu cilt tiplerine uygun olarak güneş kremi seçilmelidir. Çoğu kişi bu durumu göz ardı eder ve öylesine bir güneş kremi seçer. Oysaki bu durum ciltte birtakım problemlerin yaşanmasına yol açabilir. Kuru Ciltler daha da kuruyabileceği gibi, akneye meyilli ciltlerde akne oluşumu artabilir. Kısacası cilt tipinize uygun olmayan bir güneş kremini kullanmaktan kesinlikle kaçının. Bu makale cilt tiplerinden yağlı olanlara yönelik kremler hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Eğer yağlı bir cildiniz varsa aşağıda sizin için aşağıdaki bilgilere göre sizin içi uygun bir güneş kremi seçebilirsiniz.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey seçeceğiniz güneş kreminin hafif ve yağsız olması olmalıdır. Aynı uygulamayı büyük gözenekleri olan kişilerin de benimsemeleri gerekir. Çünkü büyük gözenekler yağlı ciltlerin habercisidir. Aslında bu tür yağsız güneş kremleri karma ciltler için de uygundur.

Marka araştırması yaparken donuk yağ kontrolüne dikkat edin ve bu yönde içeriği olan güneş kremlerinden alın. Bu güneş kremlerine örnek olarak Aloe Vera ağırlıklı kremleri verebiliriz. Aloe vera‘lı güneş kremleri bir yandan güzel bir koku verirken bir yandan da cildinizi normalleştirmek için içerdiği antoksidanlarla yardımcı olur.

Kimyasal içermeyen ya da az miktarda içeren ve 15 güneş koruma faktörlü bir Krem tercih edin. Bu şekilde yağlı ve parlayan bir cilt görünümünü engellemiş olursunuz. Ayrıca bu tip kremler cildinizdeki nem dengesini de korumaya yardımcı olacaklardır. Bunu yaparken herhangi bir zarar da vermezler.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yağlı

Ciltler

İçin

Güneş

Kremi