Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Varikosele İyi Gelen Bitkiler
Varikosele İyi Gelen Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Varikosele iyi gelen bitkiler Bu makalede sizleri aydınlatmak amaçlı Varikosel tedavisi ve bu varikosel tedavi yöntemlerinin neler olduğu hakkında faydalanacağınız bilgiler yer alıyor.

Varikosel testisi çepeçevre saran toplayıcı damarların bazı sebeplerden dolayı genişlemesi ve içerisinde kan birikmesidir.

20-30 yaş grubunda en fazladır.%90 sol taraftadır ve önemi kısırlığa neden olmasından dolayıdır. Varikoselde ağrı olmasa da testisteki Sperm hücrelerini bozacağı için tedavi olunması gerekmededir.

( İnsanda sperm hücrelerinin gelişmesi için en uygun ısı 35 derecedir, normal vücut ısısı 36-37 derecedir ve işte bu aradaki ısı farkını testis torbası sağlar. Varikosel de ise torba bu özelliğini kaybeder, dolayısıyla sperm hücrelerinde sayı ve kalite olarak düşme izlenir.)

Vakaların çoğu belirti vermez, başka bir hastalığa bakılırken tesadüfen tanımlanır. Belirti veren varikosel de ağrı olabilir, testiste çekilme hissi vardır. Bilhassa ayakta dururken ve sıcakta damarlar belirginleşir.

Değerlendirme fizik muayenesi veya Doppler ultrasonografi ile yapılır. Sperm hücrelerinin sayımı varikoselin durumu hakkında bilgi verir ve ameliyat kararına yardımcı olur.

Hasta evli, çocuk sahibi ve bir şikayeti yoksa, koruyucu tedavi edilir. Fakat ağrı varsa, spermiogramda sayı ve kalite düşükse ameliyat gereklidir. Varikosel tanısı konulmuş hastaların ameliyatlarını mikroskopik sistemle yapmaktayız.

Mikroskopik sistem diğer cerrahi yöntemlere nazaran daha az komplikasyon , daha az nüks etme, daha az travmatizasyon nedeniyle tercih edimektedir. Unutulmamalıdır ki ameliyat ne kadar erken yapılırsa testis hücreleri o kadar çok korunabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Mehmet Dönertaşiyigünler varikosel rahatsızlığım var. sol yumurtalıklarımda ağrı var diye doktora gittim ultrasyona 2 defa girdim en sonunda varikosel başlangıcı teşhisi konuldu. ameliyatlık bir durum yokmuş şuanda takip edilim dediler bende önlem olarak toplar damar onarıcı özelliği olduğunu duyduğum at kestanesi kapsul ve üzüm çekirdeği kullanıyorum.ağrılarım kesildi bu ürünü devam edeyimmi edersem ne kadar kullanayım iyi günler
 • KardeşimNasıldı ağrıların anlatır misin
 • Ilker BudakBen 18 yasında varikosel ameliyatı oldum ondan sonrada doktora hiç gitmedim .simdi 22 yaşımdaym ve bu zamana kdr ağrımayan testislerm ağrı yapmaya başladı. Sırf utandığm için doktora da gitmesin bu ağrı nasıl geçer yardımcı olursanız sevinirim.
 • Şifa MarketVarikosel, testislerdeki kanı boşaltan toplardamarların çeşitli nedenlerle genişleyerek varisleşmesidir. Varikosel sıklıkla sol taraf testisinde görülür. tedavi desteği için linki tıklayabilirsiniz Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/vrksl-uzum-cekirdegi-karisimli-set-2.html
 • Varikosele

  İyi

  Gelen

  Bitkiler