Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Sigaradan Tiksindiren Bitkiler
Sigaradan Tiksindiren Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Sigaradan Tiksindiren Bitkiler : Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu ve Sigarayı Bıraktıran Bitkiler. Yulaf: Yulaf; afyon bağımlılığı, uyuşturucu ve nikotin bağımlılığı, anksiyete, sinirlilik, öfke ve uykusuzluk tedavisi için kullanılan yabani buğdaygil bitkisinden elde edilir. Nikotin isteğini azaltır ve ruh halini dengeler.

Ginseng: Ginseng enerjiyi hızlandırmaya yardım eder ve vücudun sigarayı bırakmasına eşlik eden stresle, anksiyeteyle ve öfkeyle baş etmesine yardımcı olur.Nikotin yokluğuyla kesilen vücut sisteminin dengesini yeniden kurmaya da yardım eder.

Kedi Otu : Kedi otu, anksiyete, uykusuzluk ve stresten şikayetçi insanların kullandığı bilinen bir sakinleştiricidir. Kasları rahatlatır ve bu yüzden, sigarayı bırakmak isteyenler için tercih edilen bir seçenektir.
Karabaşotu: Bir tatlı kaşığı bitki 1 bardak suda üç dakika hafif ateşte kaynatılarak gün aşırı içilir.
Çördük : Çördük, COPD (Kronik Obstrüktif Pulmoner Hastalığı) ile özdeşleşmiş nefes alıp vermeyi güçleştiren, akciğerlerde mukus depolanmasını temizlemeye yardımcı olan önemli bir bitkidir. Üstelik, bu bitki, anksiyeteyi azaltmakta ve hatta sigara yoksunluğuyla oluşan Stres içinde yardımcıdır.

Arslanpençesi (Leontice leontopetalum): Bitkinin saplarının sigaranın bırakılmasında yararlı olabileceği belirtiliyor. Sigara içme isteği oluştuğunda kibrit çöpü uzunluğunda kesilmiş sap ağıza alınarak ucundan iki üç santim çiğnerek sigara içme isteği giderilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Kadir Altınyoliyi günler sayın hocam bilgilerinizden yaralanmak istiyorum cevaplarsanız sevinirim. yaşım 34 yaklaşık 15 yıldır sigara içiyorum sigara ardık zarar verdiğini hissetmeye başladım. sigaradan tiksindirici bitkiler arıyorum.
  • Mevlana ErbayHocam allah razi olsun sizden sahyenizden sigaradan kurtuldum
  • Şifa Marketİlginiz için teşekkür ederiz. Sağlıklı bir yaşam geçirmeniz dileğiyle.. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  • Sigaradan

    Tiksindiren

    Bitkiler