Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kas Romatizması Bitkisel Tedavi
Kas Romatizması Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kas romatizması bitkisel tedavi,Romatizma hastalığının tedavisine yardımcı bitkisel yöntemler hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Kas romatizması bitkisel tedavi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz.

Bedenimizin hareket etmesini sağlayan kaslar, kemikler, eklemler ve bu yapıları birleştiren bağlarda ön planda ağrı ve hareket kısıtlılığına bazen de şişlik ve şekil bozukluğuna neden olan rahatsızlıklara genel olarak romatizma adı verilmektedir.

Romatizma ciddi bir tedavi süreci içerisinde iyileşme gösterebilir fakat, dikkat edilmezse hastalığın tekrarlanma oranı çok yüksektir.
Öncelikli seçimlerimizi doktorlardan yana uygulamak “şarttır”.

Genel tıbbi tedavi yanında beslenmemize dikkat ederek iyileşme sürecini hızlandırabiliriz. Peki bu dönemde hangi bitkisel ürünlerle romatizma şiddetini hafifletebiliriz.

Enginar: Vücuttaki zehiri atma özelliği işe başta romatizma olmak üzere, gut hastalığı ve eklem yanmasına karşı birebirdir. İçeriğindeki folik asit ve potasyum ile kemikleri kuvvetlendirir.

Domates: C vitamini deposudur, bu dönemde ağır ilaçlar kullanıyorsanız domates tüketimini kontrol altına almalısınız, midenizde yanma gibi sorunlara yol açabilir.

Kekik: Timol adı verilen bir tür doğal yağ, vücuttaki diğer yağların parçalanmalarını sağlar. Kekik yağı banyoda sürüldüğü zaman romatizma ağrılarını büyük ölçüde azaltır.

Zencefil: Uyarıcı etkileri kan damarlarını genişletip kan dolaşımı arttırarak romatizma ağrıları ve yanmalarını yok eder.

Tedaviler:

Hasdal tohumu dövülüp, bal ile karıştırılarak yenir. Ayrıca ağrılı bölgeye sürülür.
Aşağıdaki yağlar belli oranlarda karıştırılıp ağrılı bölgelere sürülür.
Pelesenk yağı 100 gr.
Kekik yağı 70 gr.
Alabalık yağı 50 gr.
Karanfil yağı 20 gr.

Önemle belirtilmeli ki bu tedavi kesin bir çözüm değildir. Uzmanlardan destek almadığınız sürece hastalık kronik bir hale gelebilir. Ayrıca her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak bu maddelere karşı herhangi bir alerjiniz olup olmadığını öğrenmeniz şarttır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Mahmut Gülmez doktorum bende üç yıldan beri kuru kas romatizma hastalığı var rekapen 150 mg ilaç kullanıyorum fakat hiç faydasını görmüyorum ağrılarım hala devam ediyor.Ağrılarım genellikle kol, el ve ayaklarımda oluyor kısaca eklemlerimde acaba hangi ilaçı önerirsiniz selamlar
 • Şifa MarketAlp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır.Şişlikler, ağrılar ve ödemlerde, romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmede yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan bir bileşendir. incelemek için linki tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8 yorum@sifamarket.com
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/alpenkrauter-balsam-200ml.html
 • Zeki Çetinmerhabalar hocam bende kas romatizması var bitkisel olarak tedaviye bakıyorm çok dayanılmaz ağrılarım oluyr ayrıca iltihaplanmada oluşmuş ödem e var bitkisel olarak bir tedavi bakıyorum bu konuda ban nasıl yardımcı olursunuz şimdiden tşklr
 • Kas

  Romatizması

  Bitkisel

  Tedavi