Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Kas Erimesi Tedavisi Varmı
Kas Erimesi Tedavisi Varmı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kas Erimesi Tedavisi Varmı : Kas erimesi gerçekten ciddi bir hastalık olup hastalığa maruz kalan insanların yaşam kalitesini ciddi anlamda bozmaktadır.

Kas erimesinin en yaygın nedeni protein tüketimindeki yetersizliktir. Ayrıca yaşlanma, düzensiz beslenme, egzersiz yapma alışkanlığının olmaması, hareketsiz yaşam gibi etkenler orta yaş ve üstü kişilerde kas erimesi hastalığını tetiklemektedir.

Halk arasında adale erimesi olarak bilinen bu hastalığa ümit olacak bir yaklaşım yoktu. Tek çare kök hücreyle yeni kas üretilebilmesi ve insanların yeni üretilen kastan faydalanabilmeleriydi.

Enstitümüz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Alp Can ve ekibi, göbek kordonundan aldıkları kök hücrelere, gen aktararak eksik kas proteinini sentezlettirerek hastalığa dirençli yeni bir kas hücresi yapmayı başardılar. Bu çalışma kök hücre konusunda en saygın bilimsel dergilerden biri olan Stem Cell Reviews and Reports dergisinin Eylül sayısında yayınlandı.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mehtap Tatlıgilselam benim dayım 34 yaşında ve dayımda kas erimesi hastalığı var bu hastalıkla ilgili pek bir bilgimiz yok nasıl bir hastalıktır nasıl tedavi edilir önerilen bitkilerin yan etkisi var mı bilgileriniz için teşekkürler.
  • Mustafa Kıran 30 yasındayım dusuk ayak proklemım var ayaklarımı yukarıya dogru cekemıyum dızımden alttarafım ayaklarım cok zayıf kas erımesı var ayakta durmakta cok zlanıyum sılıkon safo kullanıyum kok hucre tedavısı hastalıgıma care olurmu cevablarınızı beklıyum
  • Şifa MarketE. ticaret sitesi olduğundan sadece sitemizde bulunan bitkisel ürünlerle ilgili bilgi verilmektedir. evde yapılan veya başka yerden temin edilen ürünlerle ilgili malesef bilgi veremiyoruz. geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  • Kas

    Erimesi

    Tedavisi

    Varmı