Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Kas Erimesi Neden Olur
Kas Erimesi gerçekten ciddi bir hastalık olup hastalığa maruz kalan insanların yaşam kalitesini ciddi anlamda bozmaktadır.

Kas erimesinin en yaygın nedeni protein tüketimindeki yetersizliktir. Ayrıca yaşlanma, düzensiz beslenme, egzersiz yapma alışkanlığının olmaması, hareketsiz yaşam gibi etkenler orta yaş ve üstü kişilerde Kas Erimesi hastalığını tetiklemektedir.

Kadınların vücut yapıları erkeklere göre daha az kaslı olduğu için kadınlar kas erimesinden erkeklere nazaran daha fazla etkilenmektedir.

Daha yaygın olarak görüleni yetersiz beslenme ve hareketsizlikten kaynaklanır. Şimdi kas erimesine bitkisel çözüm yolları kürleri vermeden evvel Kas Erimesi neden olur kısaca izah edelim.

Müsküler distrofi (kas erimesi); yaygın olarak kollar, bacaklar ve omurgada görülen, kas işlevi için gerekli bir proteininin yetersizliğinden kaynaklı, nadir olarak görülen ilerleyici bir kas zayıflaması (zafıyeü) ve büzüşmesidir. Bu hastalığın birçok tipi oluşur fakat en yaygın olarak görüleni, X kromozomundaki bir gen aracılığıyla anneden sadece erkek çocuklara geçen Duchenne distrofisidir. Duchenne distrofisi, yaklaşık olarak 100 erkek çocuktan l’ini etkiler.

Bilim adamlan, bu hastalığı tedavi etmek için gen tedavisi kullanmaya çalışmaktadırlar. Eğer bir kadınsanız ve ailenizde (birkaç kişide) Duchenne distrofisi varsa, hamile kalmadan önce genetik danışma almayı düşününüz. Testler, bu geni taşıyıp taşımadığınızı ortaya koyabilir. Eğer bu geni taşıyorsanız, erkek bir fetusun (ceninin) etkilenme olasılığı %50′dir. Ebeveyn testleri , fetusun (ceninin) etkilenip etkilenmediğini belirleyebilir.

Kas erimesi, kasların giderek zayıflaması ve işlevini yitirme­sine neden olan ve nadir görülen genetik bir rahatsızlıktır. Kas Erimesi türleri arasında Duchenne Kas Erimesi en sık rastlanandır ve sadece erkeklerde görülür.

Bazı türleri doğumda şiddetlidir ve erken ölümlere neden olabilir. Diğerleri ise on yıllarca yavaş ve ilerleyen bir seyir izler.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.