Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Kas Ağrısına Bitkisel Tedavi

Papatya çayı kas ağrısı için bitkisel çözüm teşkil eder. Kas ağrıları ve eklem tutulmaları için bitkisel kür yapacaklar ya Papatya çayı içsinler ya da Ağrılı bölgelere, kurutulmuş Papatya ile doldurulmuş sıcak yastıklar koyabilirler.

Ladin kozalağı yağı da kas ağrıları için merhem şeklinde sürüldüğünde etkili olmaktadır. Özellikle kulak ağrıları ve kas ağrılarına (omuz, sırt, bel tutulmaları) için ladin kozalağı yağı sürebilirsiniz.

Lahana yaprağı, özellikle adale tutulmaları ve boyun ağrıları için iyi gelir. Taze lahana yapraklarını sorun olan bölgelere koyarsanız kas ağrılarını emici etki yapar

Portakal kabuğu da lahana yaprağı gibi kas ağrısı olan yerlere yerleştirilebilir ve çok faydalıdır

Kuş üzümü kas ağrısı için uzun zamanlardan beri kullanılan bir bitkisel çözümdür. Özellikle kaslarda Hissizlik,karıncalanma,ağrı ve kas zayıflığı gibi rahatsızlıklara iyi gelir.

Sedef otu kas ağrıları tedavisinde yaygın kullanılan bir şifalı bitkidir. Gerek sedefotu yağı gerekse yaprağı sürülürerek veya sarılı vaziyette kas ağrısı olan bölgelere uygulanabilir.

Semiz otu lapası da kas ağrısına bitkisel çözüm olarak anadolu da kullanılmaktadır.

Yaban yasemini tozu Keten Tohumu ile karıştırılarak lapa haline getirilir ve uygulanır.

Acı kavun kas (adale) ağrılarına iyi gelen bitkilerdir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.