Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hamilelikte Baş Dönmesi Ne Zaman Başlar
Hamilelikte Baş Dönmesi Ne Zaman Başlar
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Hamilelikte Baş Dönmesi Ne Zaman Başlar :

Hamilelikte baş dönmesi kimi zaman gebeliğe işaret olabileceği gibi bayılma hisside ne çok yaşanan şikayetlerdendir. Hamilelik baş dönmesi ve mide bulantısı gibi kimi rahatsızlıklar sonucu kişileri şüpheye düşürür. Ancak gebelik durumu uzman hekimlerin yaptığı kan testleri sonucu kesinlik kazanır.

Gebelik sürecinde rahim doğal olarak büyür. Rahmin büyümesine bağlı olarak rahme giden kan miktarı artar ve bunun sonucu organlarda buna beyin de dahil anlık olarak kan pompalamasında sıkıntı yaşanabilir. Bu durumun sonucunda kişide gebelik baş dönmesi ya da bayılacakmış hissi yaşanır. Baş dönemsi sıklıkla yatar ya da oturur pozisyondan ayağa kalma durumuna geçişte olabilir. Uzmanlar bu durumu; kan basıncının hızla düşmesi sonucu beyne kan gitmemesi sonucu oluştuğunu belirtiyor. Bu tip durumlarda yavaş hareket ederek pozisyon değiştirmek gerekiyor.

Kişide kan şekeri düştüğünde baş dönmesi, göz kararması ve baygınlık hisleri oluşabilmektedir. Kan şekerinizi dengelemek ve düşmesini engellemek için çok uzun süre aç kalmamaya özen göstermeniz ve sık aralıklarla bir şey atıştırmanız gerekir. Bunun dışında kansızlık, sırt üstü uzanmak, uzun süre susuz kalmak, çok sıcak ortamda bulunmak, uzun bir süre ayakta kalmak, aşırı egzersiz yapmak baş dönmesi ve baygınlık hissini yaratabilir.

Bu tip bir durumla karşı karşıya kaldığınızda kan dolaşımınızı hızlandırmak için mümkün olan en uygun yere uzanmanızda fayda var. Bu arada bacaklarınızın altına bir şey koyup yüksekte kalmasını sağlayın. Sol tarafınıza doğru yatmak rahimin damarlara basınç yapmasını azaltacağından doğru olacaktır.

Hamilelikte baş dönmesi gebeliğin ilk yarısında yani ilk 4 ay içerisinde olur. Baş dönmesi ve mide bulantısı hamileliğin en belirgin belirtileridir.Hamilelik sürecinin ilk aylarında anne adaylarında aşırı bir yorgunluk hissi ve uyku hali normaldir.

Fırsat buldukça isitrahat edilmelidir. Hamileliğin ilk yarısında dolaşım sistemindeki değişikliklere bağlı tansiyonda düşme, baş dönmesi ve bayılma hissine yol açabilir. Büyüyen rahimin idrar kesesi kapasitesini azaltmasına bağlı olarak gebeliğin ilk üç ayında ve son üç ayında sık idrara çıkma ihtiyacı doğmaktadır.

İdrar yolu enfeksiyonlarını önlemek amacıyla idrara çıkma ertelenmemeli, sık sık mesane boşaltılmalıdır. Hamilelikte yükselen östrojen hormonu seviyesi vajinal akıntıda belirgin bir artışa neden olmaktadır. Bu koyu kıvamlı, açık renkte, kokusuz bir akıntıdır, Kaşıntı eşlik etmez. Günlük ped kullanımı gerekebilmektedir.

Hamilelikte rahimin büyümesi ile birlikte rahimi yerinde tutan bağların gerilmesine bağlı karın ve kasık ağrıları olmaktadır. Bu tür ağrılar pozisyon değiştirmek ve sıcak uygulanması ile azalabilmekte, bazı durumlarda doktor kontrolü altında Ağrı Kesici kullanımı gerekmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Yeliz Örenkhocam hamileliğimin ikinci ayındayım ve baş dönmelerim arttı. her şeyi kullanamıyorum çünkü midemde çok hassas oldu. mide bulantısıda var . bebeğime zarar verecek şeyler yapmak istemiyorum. en doğal yönteminiz neyse onu deneyelim
 • Emine Yayla baş dönmesi neden olur
 • Şifa MarketBaş dönmesi vakalarının % 80'i iç kulak sorunlarından kaynaklanır. Baş Dönmesi Seti iç kulakta kan dolaşımını iyileştirerek etkili olmaktadır. Hastaların %60-70 inde 3-6 aylık tedavi sonunda baş dönmesi ortadan kalkmaktadır. ürün için tıklayın.. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/bs-dnms-nar-cekirdegi-karisimli-set.html
 • Hamilelikte

  Baş

  Dönmesi

  Ne

  Zaman

  Başlar