Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Felçli Hasta Tedavisi
Hastalığınız hakkında merak ettiklerinizi uzmanımıza sormak için tıklayın, hemen cevaplasın.

Felçli Hasta Tedavisi


Felçli hasta tedavisi için neler yapılmalı? Sorusuna yanıt olarak felçli hasta tedavisi için şifalı bitkiler ve felçli hasta tedavisi hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır. 

Felç Tedavisi

 Felç tedavisinin % 100 olumlu sonuçlanabilmesi için tüm yapılması gerekenler. Tüm detaylı tedavi yöntemlerine aşağıdaki makalede ulaşabilirsiniz

 

Felç hastalığının tedavisi gerçekten de zamanında müdahale edildiği takdirde çok çabuk ve hızlı bir şekilde cevap verir.  Fakat uzun zaman geçtikten sonra tedaviye cevap verme de zorlaşmaktadır. Bu yüzden böyle bir olay ile karşılaştığınızda ilk yapılması gereken geç kalmamaktır. İlk 6 ay içinde yapılacak müdahaleler çok önemlidir.

 Günümüzdeki felç tedavileri nelerdir?

 • Cerrahi operasyon
 • İlaçlı tedavi kanı inceltme yöntemi
 • Fizik tedavi
 • Kaplıca tedavisi
 • Bitkisel tedavi
 • Akupunktur tedavisi
 • Oksijen tedavisi
 • Ozon tedavisi

 

Yukarda saydıklarımız felç tedavisi yöntemleridir. Burada en önemli tedavi yöntemi kişinin kendi iradesidir.

 

Tedavinin aslı kişinin kendisi ve yakınıdır burada hasta yakınına çok iş düşmektedir hasta egzersizleri eksiksiz yapar ise sorun da büyük ölçüde ortadan kalkacaktır.

 

Sorunun ne olduğu ortaya koyduktan sonra sorunu da çözmek çok kolay olur.

 

Yukarıda saydığımız tedavi yöntemlerini size kısa ve öz olarak anlatmaya çalışacağız

 

Burada anlatmak istediğimiz felç hastalığına şayet yakalanırsak; bu durum ile karşılaştıktan sonra yeniden hayata dönmek için nasıl bir felç tedavisi yöntemi uygulanır.

 

Cerrahi Operasyon

Felç tedavilerinde ilk yapılan işlemlerden biri cerrahi operasyondur. Gerekli görüldüğü takdirde damarın açılması için cerrahi operasyon gereklidir. Cerrahi operasyon ardından ilaç tedavisi ve fizik tedavisi ile hasta eski sağlığına kavuşabilmektedir.

 

İlaçlı Tedavi

İlaçlı tedavi ekseriyetle kullanılan felç tedavisi yöntemidir. İlaçlı tedavinin kullanıldığı yerler de aşağıdaki gibidir;

 • Ameliyat gerektirmeyen durumlarda
 • Ameliyat sonrası tedavide
 • Ameliyat imkânı bulunmayan durumlarda uygulanmakta

 

Fizik Tedavisi

Fizik tedavisi gerekli görülür ise  felç hastalarına uygulanan bir tedavi yöntemidir zira egzersizlerin  düzenli olarak yapılması için fizik tedavi mutlak suretle gereklidir.  Fizik tedaviyi kişi tek başına başlangıç için yapamaz.

Daha sonra uzman kontrol ve plan içinde uygulanır ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

 

Alternatif Tedaviler:

 • Kaplıca tedavisi
 • Bitkisel tedavi
 • Akupunktur tedavisi
 • Oksijen tedavisi
 • Ozon tedavisi

 

Yukarıda saydığımız tedaviler de felç tedavisi için yardımcı tedaviler olarak uygulanabilir ve bu yardımcı tedavilerden çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

 

Bu tedaviler çoğunlukla modern tıbbın çaresiz kaldığı durumlarda denendiği için de yük ağır oluyor bu yüzden Modern Tıp ile Alternatif Tıpın birlikte denenmesi felç tedavisi için çok önemlidir.

 

Burada önemli olan tek şey insan sağlığıdır.

 

felcin % 100 bitkisel tedavisi ve ürünler hakkında bilgi içintıklayınız

Felç Tedavisinde Yeni Umut: Nogo

Gözalıcı başarılarına karşın tıp biliminin çare bulamadığı bir sorun, omurilik yaralanmalarının yol açtığı felç. Gerçi felçli hastaları kısmen de olsa iyileştirebilmek için mekanik elektronik düzenekler geliştirilmiş bulunuyor. Hatta bunlarla biyolojik araçları birleştiren “biyonik çözümler” de tasarım ve deney aşamasında.

Omurilik Tedavisi için Yeni Umut

Son yıllarda değişik ülkelerde hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar, omurilik yaralanmalarının tedavisi için alternatifler sunuyor. Bilim adamları, omurilik sinirlerinin zedelenmesi, genellikle kırılan omurganın omuriliği ezmesi sonucu oluşan omurilik yaralanmalarının doğasını ve sinir sisteminin bu yaralanmaya tepkisini anlamaya çalışıyorlar.


 

Ischemic stroke occurs when a blood clot stops the 	flow of blood to an area of the brain.

 

Hemorragic stroke occurs when weakened/diseased blood vessels rupture, causing blood to rush into brain tissue.

 

Felç Nedir?

 

 

Felç, sinirlerin ya da kasların bozukluğundan ileri gelen hareketsizlik ya da hareket azalması. Felcin aşırı durumunda hasta, vücudunun bir yarısını ya da tamamını oynatamadığı gibi, tam bir bilinçsizlik de gösterir; yanı sıra duyu eksikliği de vardır. Ağır olgularda hasta en çok kırksekiz saat yaşar. Bir süre bilinçsiz ve hareketsiz kaldıktan sonra yavaş yavaş iyileşen olgular da vardır

 

Felç geçiren hasta için ilk altı saat altın değerinde!

Felç geçiren hasta için ilk altı saat altın değerinde!

Konuşma bozukluğu, kollarda ve bacaklarda geçici hissizlik, görme kaybı gibi belirtiler gösteren felç, acil tedavi gerektiriyor. İlk 6-8 saat içinde müdahale edilebilen ve beyin dokusuna tekrar kan gitmesi sağlanabilen hastalarda, felç tamamen ya da çok az hasarla düzeliyor

 

Felcin öncü belirtiler gösterdiğini vurgulayan uzmanlar, bu yakınmaların önemsenmemesi durumunda, beyin tıkanma riskinin yüksek olduğunu vurguluyorlar. Konuşma bozukluğu, bacaklarda, ellerde, kollarda geçici kuvvetsizlik, hissizlik gibi yakınmaları olan kişilerin mutlaka incelenmesi gerektiğine değinen uzmanlar, duruma göre uygulanan tedavi ile kalıcı hasarların önlendiğini belirtiyorlar. Konuyla ilgili sorularımızı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroradyoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özenç Minareci yanıtladı…

 

İnme neden olur?
İnme beyin fonksiyonunun ani kaybıdır. Bu kayıp beyin kanamasına bağlı olabileceği gibi, beyin damarlarındaki tıkanmaya da bağlı olabilir. Kesin ve en pratik ayrım bilgisayarlı tomografi (BT) ile yapılır. Kanama saptanmaması halinde, inmenin damar tıkanıklığına bağlı olduğu düşünülür.

 

 

İnme hep felçle mi kendini gösterir? Tedavi edilebilir mi?
Evet, vücudun bir ya da daha fazla uzvunun hareket ettirilememesi, konuşma bozukluğu, hafıza kaybı, görme bozukluğu gibi belirtileri vardır. İnme tablosunu hastalara daha iyi anlatabilmek için beyin krizi tanımını kullanırız. Tedavisinde de çok acil bir kriz yönetimi uygulamak gerekir. Damar tıkanıklığına bağlı olan inme-beyin krizinde damarı tıkanan beyin dokusuna ilk altı ya da sekiz saat içinde yeniden, kan gitmesini sağlayabilirsek, hastanın felci tamamen ya da tama yakın düzelebilir. Ancak bu süre içinde gerekli tedavinin yapılmaması halinde, damarı tıkanan beyin dokusu ve çevresi canlılığını kaybedeceğinden, bu hastanın tekrar düzelmesi imkânsız olur. Sonuçta hasta ya ömür boyu sakat kalır ya da kaybedilir.

 

Anında müdahale edilemezse sonradan hiçbir tedavi şansı yok mudur?
Kaybedilen dokuyu geri kazandıracak başka bir tedavi yöntemi yoktur. Ancak fizyoterapi gibi yöntemlerle kısmi bir düzelme sağlanabilir.

 

İnme geçiren kişinin beyin dokusuna nasıl tekrar kan gitmesi sağlanır, ameliyat şart mıdır?
Beyin damarının tıkanması çoğu kez bir pıhtı yüzünden oluşur. Yapılan MR incelemesinde beynin hangi bölgesinin zarar gördüğü ve çevresindeki dolaşım bozukluğu değerlendirilir. Eğer hastanın tıkalı damarının açılmasından yarar göreceğine karar verilirse, acilen anjiyo yapılarak hangi damarın tıkanmış olduğu saptanır. Pıhtıya kadar anjiyo ile ulaşılır ve bu pıhtıyı eritecek ilaç verilerek, damarın yeniden açılması sağlanabilir. Bunun için ameliyata gerek yoktur. Ancak her şey zamanla yarışılarak yapılır, hiç geç kalınmaması gerekir. Bazen işlem sırasında bile hastanın düzeldiğini gözleyebiliriz. Hasta birkaç gün gözetim altında tutulduktan sonra normal hayatını sürdürebilir. İnme geçiren kişi, durumuna göre ya tamamen düzeliyor ya da müdahale edilmediği takdirde ciddi bir sakatlıkla karşı karşıya kalabiliyor. İnme tablosu bazen çok hafif bir sorunla da atlatılabilir.

 

İnme sık görülen bir hastalık mı?
İnmenin görülme sıklığı yaklaşık olarak yüz binde 120 kişidir. Daha çok ileri yaş hastalığıdır. Ancak ana nedeni
Damar Sertliği olduğu için, damar sertliğine neden olan her tablo inme riskini direkt olarak etkiler. Erkeklerde biraz daha sık görülür. Kalp damar hastaları bu hastalığın adaylarındandır. Hipertansiyon (yüksek tansiyon), Diyabet (şeker hastalığı), Kolesterol yüksekliği riski artırır.

 

Hastalığın belirtileri var mı?
Beyin krizi dediğimiz bu tablonun genellikle öncü belirtileri vardır. Bu dönemde hastanın uygun bir tedavi alması halinde beyin krizi önlenebilir. Öncü belirtiler bizim geçici ‘istemik atak’ diye tanımladığımız bulgulardır. Bunlar arasında en sık görülenleri; elde, kolda veya bacakta geçici hissizlik veya kuvvetsizlik, geçici hafıza kaybı veya konuşamama, geçici görme kaybı, geçici yüz felci gibi tablolardır. Kişi bu yakınmaları önemsemezse, beyin tıkanma riski yüksektir. Bu yakınmaları olan kişilerin mutlaka incelenmesi gereklidir. Bu inceleme sonunda beyin damarlarında bir daralma saptanması halinde ya ilaç tedavisi yapılır, Kan Sulandırıcı ilaçlar kullanılır ya da anjiyo veya cerrahi yöntemle daralan damarın tekrar açılması sağlanır. Hangi yöntemin daha etkili olacağını, hastanın durumuna göre seçilir.

 

Felcin % 100 bitkisel tedavisi hakkında bilgi için tıklayınız

 

 

Etiketler: felçli hasta tedavisi, felçli hasta, tedavi, tedavisi, felçli hasta tedavisi için, felçli hasta tedavisi hakkında, felçli hasta tedavisi nedir, felçli hasta tedavisi nasıl olur, felçli hasta tedavisi için bitkiler, felçli hasta tedavisi için bitkilse kür, felçli hasta tedavisi için şifalı bitki, felçli hasta tedavisi ve önlemler

 


Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Bülent Avşarhastamız 20 yaşında omuriliğinden silahla vuruldu bunun için bitkisel bir tedavi veya başka yollarla tedavi için ne yapmalıyız ??
 • Şifa MarketAncak damar açıcı ve hücre yenileyici önerebiliriz. Eğer şu an fonksiyonlarını kaybetmişse tedavimiz biraz zaman alacaktır. detaylar için linki tıklayabilir ve bize ulaşabilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://www.sifamarket.com/bitkisel/klcl-dmr-tknklg-uzum-cekirdegi-karisimli-set.html
 • Diğer Makaleler
 • 12 Parmak Bağırsağı Ülseri Tedavisi
 • 12 Parmak Ülseri Tedavisi
 • Abse Tedavisi
 • Ace İnhibitörleri
 • Adet Düzensizliği Bitkisel Tedavisi
 • Aft Bitkisel Tedavi
 • Aft Hastalığı Tedavisi
 • Aft Ve Tedavisi
 • Ağız Mantarı Tedavisi
 • Ağız Yaraları Tedavi
 • Ağız Yaraları Tedavisi
 • Ağız Yarası Tedavisi
 • Ağrı Kesici İlaçlar
 • Ağrı Tedavi
 • Akciğer Embolisi Tedavisi
 • Akciğer Kanser Tedavisi
 • Akciğer Kanseri Tedavisi
 • Akciğer Kanserinin Tedavisi
 • Akciğer Tedavi
 • Akdeniz Ateşinin Tedavisi
 • Akne Bitkisel Tedavisi
 • Akne İzi Tedavisi
 • Akne Tedavisi
 • Akne Tedavisi
 • Akne Tedavisi
 • Akut Sinüzit Tedavi
 • Alerji Tedavi
 • Alerji Tedavisi
 • Alerjide Bitkisel Tedavi
 • Alerjik Astım Tedavisi
 • Alerjik Nezle Tedavisi
 • Alerjik Rinit Tedavi
 • Alkalen Reflü Gastrit Tedavisi
 • Alternatif Tıp Tedavisi
 • Anemi Tedavisi
 • Anevrizma Tedavisi
 • Anjiödem Tedavisi
 • Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
 • Anksiyete Bozukluğu Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 • Anksiyete Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 • Anksiyete Ve Tedavisi
 • Anne Sütü Sarılığı Tedavisi
 • Anoreksiya Tedavisi
 • Antalya İmsakiye 2012
 • Antral Gastrit Tedavisi
 • Apse Tedavisi
 • Artrit Bitkisel Tedavi
 • Artrit Tedavi
 • Astım Tedavi
 • Astım Tedavisi
 • Ateş Basması Tedavisi
 • Ateş Tedavisi
 • Atopik Dermatil Tedavisi
 • Atrofik Gastrit Tedavisi
 • Auralı Migren Tedavisi
 • Ayak Burkulması Tedavi
 • Ayak Mantar Tedavi
 • Ayak Yanmasının Tedavisi
 • Bacak Ağrıları Tedavisi
 • Bacak Tedavisi
 • Bağırsak Enfeksiyonu Tedavisi
 • Bağırsak Kurdu Tedavi
 • Bağırsak Kurdu Tedavisi
 • Bağırsak Kurtları Tedavisi
 • Bağırsak Kurtlarının Tedavisi
 • Bağırsak Parazitleri Tedavisi
 • Bağırsak Tedavisi
 • Bahar Nezlesi Bitkisel Tedavi
 • Bartholin Kisti Tedavisi
 • Bartolin Kisti Bitkisel Tedavi
 • Baş Ağrıları Tedavisi
 • Baş Ağrısı Bitkisel Tedavi
 • Baş Ağrısı Tedavisi
 • Bası Yarası Tedavisi
 • Bebeklerde Kolit Tedavisi
 • Bebeklerde Mantar Tedavisi
 • Bebeklerde Reflü Tedavisi
 • Bebeklerde Reflü Ve Tedavisi
 • Bebeklerde Sarılık Tedavisi
 • Bel Fıtığı Tedavisi
 • Bel Soğukluğu Tedavisi
 • Bel Tedavisi
 • Ben Tedavisi Bitkisel
 • Ben Tedavisi Bitkisel
 • Benler Tedavisi
 • Benlerin Bitkisel Tedavisi
 • Beyin Tümörü Bitkisel Tedavi
 • Biorezonans Tedavi
 • Bipolar Bozukluk Tedavisi
 • Bit Bitkisel Tedavi
 • Bit Bitkisel Tedavi
 • Bitkilerle Cilt Tedavisi
 • Bitkilerle Karaciğer Tedavisi
 • Bitkilerle Mantar Tedavisi
 • Bitkilerle Migren Tedavisi
 • Bitkilerle Reflü Tedavisi
 • Bitkilerle Tedavisi
 • Bitkilerle Varis Tedavisi
 • Bitkisel Ben Tedavisi
 • Bitkisel Ben Tedavisi
 • Bitkisel Çatlak Tedavisi
 • Bitkisel Çatlak Tedavisi
 • Bitkisel Çil Tedavisi
 • Bitkisel Kist Tedavisi
 • Bitkisel Koku İle Tedavi
 • Bitkisel Nezle Tedavisi
 • Bitkisel Peeling
 • Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu
 • Bitkisel Tedavi Yöntemi
 • Böbrek İltihabı Bitkisel Tedavi
 • Böbrek Kisti Bitkisel Tedavi
 • Böbrek Kisti Bitkisel Tedavisi
 • Böbrek Tedavisi
 • Böbrek Tedavisinde
 • Böbrek Yetmezliği Bitkisel Tedavisi
 • Böbrek Yetmezliği Ve Tedavisi
 • Boğaz Ağrısı Tedavisi
 • Boğaz Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi
 • Boğaz Enfeksiyonu Tedavisi
 • Boyun Ağrıları Tedavisi
 • Boyun Ağrısı Tedavi
 • Boyun Tedavisi
 • Boyunda Kireçlenme Tedavi
 • Bronşektazi Bitkisel Tedavi
 • Bronşit Nasıl Tedavi Edilir
 • Bronşit Tedavisinde
 • Bulimia Tedavisi
 • Burun Eti Tedavisi
 • Burun Polipleri Bitkisel Tedavi
 • Burun Tıkanıklığı Tedavi
 • Burun Zarının Iyi Huylu Urlarıdır.
 • Candida Mantar Hastalığı Tedavisi
 • Çarpıntı Tedavisi
 • Çatlak Kemik Tedavisi
 • Çatlak Tedavi
 • Çatlak Tedavileri
 • Çatlak Tedavisi
 • Çatlaklar Tedavi
 • Çift Rahim Tedavisi
 • Çikolata Kisti Bitkisel Tedavi
 • Çikolata Kisti Tedavisi
 • Çil Tedavi
 • Çil Tedavisi
 • Çillerin Tedavisi
 • Cilt Çatlağı Tedavisi
 • Cilt İçin Bitkisel Tedavi
 • Cilt Kızarıklığı Tedavisi
 • Cilt Lekeleri Bitkisel Tedavi
 • Ciltte Lazer Tedavisi
 • Ciltte Leke Tedavisi
 • Ciltteki Leke Tedavisi
 • Çocuklarda Kansızlık Tedavisi
 • Çocuklarda Kıl Kurdu Tedavisi
 • Çocuklarda Reflü Tedavisi
 • Damar Hastalıkları Tedavisi
 • Damar Tedavisi
 • Delik Kalp Tedavisi
 • Depresyon Bitkisel Tedavi
 • Depresyon Tedavisi İlaçları
 • Depresyon Tedavisinde
 • Depresyon Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 • Depresyon Ve Tedavi
 • Depresyonun Tedavisi
 • Deri Hastalıkları Tedavisi
 • Dermatit Tedavisi
 • Deviasyon Tedavisi
 • Dikkat Eksikliği Tedavisi
 • Dikkat Eksikliği Ve Tedavisi
 • Dil Ülseri Tedavisi
 • Dilde Aft Tedavisi
 • Diş Taşı Tedavisi
 • Dismenore Tedavisi
 • Dişte Kanal Tedavi
 • Distimi Tedavisi
 • Diyabet Tedavisi
 • Diz Ağrıları Tedavisi
 • Diz Ağrısı Bitkisel Tedavi
 • Diz Kireçlenmesi Tedavi
 • Diz Tedavileri
 • Diz Tedavisi
 • Doğal Akne Tedavisi
 • Doğal Sivilce Tedavisi
 • Donma
 • Düşük Ayak Tedavi
 • Efor Testi (Stres Test) Nasıl Ve Niçin Yapılır
 • Egzama Bitkilerle Tedavisi
 • Egzama Tedavisinde
 • Eklem Kireçlenmesi Tedavisi
 • Elde Mantar Tedavisi
 • Emes Hastalığı Tedavisi
 • Emes Tedavisi
 • En Etikili Selülit Tedavisi
 • Endometriozis Bitkisel Tedavi
 • Endometrium Tedavisi
 • Endoskopik Reflü Tedavisi
 • Enfeksiyonu Bitkisel Tedavisi
 • Epilepsi Hastalığı Tedavisi
 • Epilepsi Hastalığının Tedavisi
 • Epilepsi Tedavisi
 • Epilepsinin Bitkisel Tedavisi
 • Epilepsinin Tedavisi
 • Erkeklerde Mantar Tedavisi
 • Erken Menopoz Bitkisel Tedavi
 • Erken Menopoz Tedavisi
 • Et Benleri Tedavisi
 • Faranjit Bitki Tedavisi
 • Faranjit Tedavisi
 • Farenjit Tedavisi
 • Felçli Hasta Tedavisi
 • Fenilketonüri Tedavisi
 • Fibromiyalji Bitkisel Tedavi
 • Fibromiyalji Bitkisel Tedavisi
 • Fibromiyalji Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir?
 • Fibromiyalji Nasıl Tedavi Edilir
 • Fibromiyalji Tedavi
 • Fibromiyalji Tedavi Yöntemleri
 • Fibromiyalji Tedavisi
 • Fibromiyalji Tedavisi Bitkisel
 • Fil Hastalığı Tedavisi
 • Fistül Tedavi
 • Fıtık İçin Masaj Yağı
 • Fıtık Tedavi
 • Fıtık Tedavisi
 • Gastrit Bitkisel Tedavisi
 • Gastrit Ve Tedavisi
 • Gastritin Bitkisel Tedavisi
 • Gece Terlemeleri
 • Genital Bölge Mantar Tedavisi
 • Genital Mantar Tedavi
 • Genital Mantar Tedavisi
 • Geniz Akıntısı Bitkisel Tedavi
 • Geniz Akıntısı Bitkisel Tedavisi
 • Geniz Polipleri
 • Glokom Tedavi
 • Glokom Tedavisi
 • Göbek Fıtığı Tedavisi
 • Göz Altı Morluğu Tedavisi
 • Göz Hastalıkları Ve Tedavileri
 • Grip Tedavisi
 • Grip Tedavisinde
 • Grip Ve Soğuk Algınlığı Tedavisi
 • Guatr Ve Tedavisi
 • Gut Tedavi
 • Halsizlik Tedavi
 • Hamilelerde Grip Tedavisi
 • Hamilelikte Mantar Tedavisi
 • Hamilelikte Migren Tedavisi
 • Hamilelikte Reflü Tedavisi
 • Hastalık Tedavileri
 • Helicobacter Pylori Tedavi
 • Helicobacter Pylori Tedavisi
 • Helikobakter Pilori Tedavisi
 • Helikobakter Tedavisi
 • Hemofili Tedavisi
 • Hemoroid Bitkisel Tedavi Patlıcan
 • Hemoroit Tedavisi
 • Hepatit B Bitkisel Tedavi
 • Hepatomegali Tedavisi
 • Her Hastalıkta Olduğu Gibi Tüberkülozda Da Korunma Tedaviden Daha Hayırlı Ve Daha Faydalıdır.
 • Heyecan Tedavisi
 • Hhs Bitkisel Ürünler
 • Hiper Tansiyon Tedavisi
 • Hiperkalsemi Tedavisi
 • Hipertiroidi Bitkisel Tedavi
 • Hipotiroid Tedavisi
 • Hpv Bitkisel Tedavi
 • Hpv Bitkisel Tedavi
 • Hpv Tedavisi
 • Huzursuz Ayak Sendromu Tedavisi
 • Huzursuz Bacak Sendromu Bitkisel Tedavi
 • İbrahim Saraçoğlu Kıl Kurdu Tedavisi
 • İbrahim Saraçoğlu Leke Tedavisi
 • İbrahim Saraçoğlu Migren Tedavisi
 • İçin Bitkisel Tedavi
 • İlaçların Risk Faktörlerine Etkileri
 • İltihabının Bitkisel Tedavisi
 • İltihap Bitkisel Tedavi
 • İltihaplı Romatizma Bitkisel Tedavi
 • İltihaplı Romatizma Tedavi
 • İmplant Tedavisi
 • İnme Tedavisi
 • İştahsızlık Tedavisi
 • Kabakulağın Tedavisi
 • Kabızlığa Bitkisel Çözüm
 • Kabızlığa Bitkisel Çözümler
 • Kabızlığın Bitkisel Tedavisi
 • Kabızlık Tedavisi
 • Kabızlık Tedavisi Bitkisel
 • Kaburga Kırığı Tedavisi
 • Kadın Hastalıkları Bitkisel Tedavi
 • Kadın Hastalıkları Bitkisel Tedavisi
 • Kadın Hastalıkları Mantar Tedavisi
 • Kadın Hastalıkları Mantarın Tedavisi
 • Kadın Hastalıkları Tedavi
 • Kadın Hastalıkları Tedavisi
 • Kalın Bağırsak Tedavisi
 • Kalp Büyümesi Tedavi
 • Kalp Büyümesi Tedavisi
 • Kalp Büyümesi Ve Tedavisi
 • Kalp Büyümesinin Tedavisi
 • Felçli

  Hasta

  Tedavisi