Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Felçli Hasta Tedavisi
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın

Felçli Hasta Tedavisi


Felçli hasta tedavisi için neler yapılmalı? Sorusuna yanıt olarak felçli hasta tedavisi için şifalı bitkiler ve felçli hasta tedavisi hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır. 

Felç Tedavisi

 Felç tedavisinin % 100 olumlu sonuçlanabilmesi için tüm yapılması gerekenler. Tüm detaylı tedavi yöntemlerine aşağıdaki makalede ulaşabilirsiniz

 

Felç hastalığının tedavisi gerçekten de zamanında müdahale edildiği takdirde çok çabuk ve hızlı bir şekilde cevap verir.  Fakat uzun zaman geçtikten sonra tedaviye cevap verme de zorlaşmaktadır. Bu yüzden böyle bir olay ile karşılaştığınızda ilk yapılması gereken geç kalmamaktır. İlk 6 ay içinde yapılacak müdahaleler çok önemlidir.

 Günümüzdeki felç tedavileri nelerdir?

 • Cerrahi operasyon
 • İlaçlı tedavi kanı inceltme yöntemi
 • Fizik tedavi
 • Kaplıca tedavisi
 • Bitkisel tedavi
 • Akupunktur tedavisi
 • Oksijen tedavisi
 • Ozon tedavisi

 

Yukarda saydıklarımız felç tedavisi yöntemleridir. Burada en önemli tedavi yöntemi kişinin kendi iradesidir.

 

Tedavinin aslı kişinin kendisi ve yakınıdır burada hasta yakınına çok iş düşmektedir hasta egzersizleri eksiksiz yapar ise sorun da büyük ölçüde ortadan kalkacaktır.

 

Sorunun ne olduğu ortaya koyduktan sonra sorunu da çözmek çok kolay olur.

 

Yukarıda saydığımız tedavi yöntemlerini size kısa ve öz olarak anlatmaya çalışacağız

 

Burada anlatmak istediğimiz felç hastalığına şayet yakalanırsak; bu durum ile karşılaştıktan sonra yeniden hayata dönmek için nasıl bir felç tedavisi yöntemi uygulanır.

 

Cerrahi Operasyon

Felç tedavilerinde ilk yapılan işlemlerden biri cerrahi operasyondur. Gerekli görüldüğü takdirde damarın açılması için cerrahi operasyon gereklidir. Cerrahi operasyon ardından ilaç tedavisi ve fizik tedavisi ile hasta eski sağlığına kavuşabilmektedir.

İlaçlı Tedavi

İlaçlı tedavi ekseriyetle kullanılan felç tedavisi yöntemidir. İlaçlı tedavinin kullanıldığı yerler de aşağıdaki gibidir;

 • Ameliyat gerektirmeyen durumlarda
 • Ameliyat sonrası tedavide
 • Ameliyat imkânı bulunmayan durumlarda uygulanmakta

Fizik Tedavisi

Fizik tedavisi gerekli görülür ise  felç hastalarına uygulanan bir tedavi yöntemidir zira egzersizlerin  düzenli olarak yapılması için fizik tedavi mutlak suretle gereklidir.  Fizik tedaviyi kişi tek başına başlangıç için yapamaz.

Daha sonra uzman kontrol ve plan içinde uygulanır ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Alternatif Tedaviler:

 • Kaplıca tedavisi
 • Bitkisel tedavi
 • Akupunktur tedavisi
 • Oksijen tedavisi
 • Ozon tedavisi

Yukarıda saydığımız tedaviler de felç tedavisi için yardımcı tedaviler olarak uygulanabilir ve bu yardımcı tedavilerden çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bu tedaviler çoğunlukla modern tıbbın çaresiz kaldığı durumlarda denendiği için de yük ağır oluyor bu yüzden Modern Tıp ile Alternatif Tıpın birlikte denenmesi felç tedavisi için çok önemlidir.

Burada önemli olan tek şey insan sağlığıdır.

Gözalıcı başarılarına karşın tıp biliminin çare bulamadığı bir sorun, omurilik yaralanmalarının yol açtığı felç. Gerçi felçli hastaları kısmen de olsa iyileştirebilmek için mekanik elektronik düzenekler geliştirilmiş bulunuyor. Hatta bunlarla biyolojik araçları birleştiren “biyonik çözümler” de tasarım ve deney aşamasında.

Son yıllarda değişik ülkelerde hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar, omurilik yaralanmalarının tedavisi için alternatifler sunuyor. Bilim adamları, omurilik sinirlerinin zedelenmesi, genellikle kırılan omurganın omuriliği ezmesi sonucu oluşan omurilik yaralanmalarının doğasını ve sinir sisteminin bu yaralanmaya tepkisini anlamaya çalışıyorlar.

Felç, sinirlerin ya da kasların bozukluğundan ileri gelen hareketsizlik ya da hareket azalması. Felcin aşırı durumunda hasta, vücudunun bir yarısını ya da tamamını oynatamadığı gibi, tam bir bilinçsizlik de gösterir; yanı sıra duyu eksikliği de vardır. Ağır olgularda hasta en çok kırksekiz saat yaşar. Bir süre bilinçsiz ve hareketsiz kaldıktan sonra yavaş yavaş iyileşen olgular da vardır

Konuşma bozukluğu, kollarda ve bacaklarda geçici hissizlik, görme kaybı gibi belirtiler gösteren felç, acil tedavi gerektiriyor. İlk 6-8 saat içinde müdahale edilebilen ve beyin dokusuna tekrar kan gitmesi sağlanabilen hastalarda, felç tamamen ya da çok az hasarla düzeliyor


Felç geçiren hasta için ilk altı saat altın değerinde!


Konuşma bozukluğu, kollarda ve bacaklarda geçici hissizlik, görme kaybı gibi belirtiler gösteren felç, acil tedavi gerektiriyor. İlk 6-8 saat içinde müdahale edilebilen ve beyin dokusuna tekrar kan gitmesi sağlanabilen hastalarda, felç tamamen ya da çok az hasarla düzeliyor

Felcin öncü belirtiler gösterdiğini vurgulayan uzmanlar, bu yakınmaların önemsenmemesi durumunda, beyin tıkanma riskinin yüksek olduğunu vurguluyorlar. Konuşma bozukluğu, bacaklarda, ellerde, kollarda geçici kuvvetsizlik, hissizlik gibi yakınmaları olan kişilerin mutlaka incelenmesi gerektiğine değinen uzmanlar, duruma göre uygulanan tedavi ile kalıcı hasarların önlendiğini belirtiyorlar. Konuyla ilgili sorularımızı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroradyoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özenç Minareci yanıtladı…

İnme neden olur?
İnme beyin fonksiyonunun ani kaybıdır. Bu kayıp beyin kanamasına bağlı olabileceği gibi, beyin damarlarındaki tıkanmaya da bağlı olabilir. Kesin ve en pratik ayrım bilgisayarlı tomografi (BT) ile yapılır. Kanama saptanmaması halinde, inmenin damar tıkanıklığına bağlı olduğu düşünülür.

İnme hep felçle mi kendini gösterir? Tedavi edilebilir mi?
Evet, vücudun bir ya da daha fazla uzvunun hareket ettirilememesi, konuşma bozukluğu, hafıza kaybı, görme bozukluğu gibi belirtileri vardır. İnme tablosunu hastalara daha iyi anlatabilmek için beyin krizi tanımını kullanırız. Tedavisinde de çok acil bir kriz yönetimi uygulamak gerekir. Damar tıkanıklığına bağlı olan inme-beyin krizinde damarı tıkanan beyin dokusuna ilk altı ya da sekiz saat içinde yeniden, kan gitmesini sağlayabilirsek, hastanın felci tamamen ya da tama yakın düzelebilir. Ancak bu süre içinde gerekli tedavinin yapılmaması halinde, damarı tıkanan beyin dokusu ve çevresi canlılığını kaybedeceğinden, bu hastanın tekrar düzelmesi imkânsız olur. Sonuçta hasta ya ömür boyu sakat kalır ya da kaybedilir.

Anında müdahale edilemezse sonradan hiçbir tedavi şansı yok mudur?
Kaybedilen dokuyu geri kazandıracak başka bir tedavi yöntemi yoktur. Ancak fizyoterapi gibi yöntemlerle kısmi bir düzelme sağlanabilir.

İnme geçiren kişinin beyin dokusuna nasıl tekrar kan gitmesi sağlanır, ameliyat şart mıdır?
Beyin damarının tıkanması çoğu kez bir pıhtı yüzünden oluşur. Yapılan MR incelemesinde beynin hangi bölgesinin zarar gördüğü ve çevresindeki dolaşım bozukluğu değerlendirilir. Eğer hastanın tıkalı damarının açılmasından yarar göreceğine karar verilirse, acilen anjiyo yapılarak hangi damarın tıkanmış olduğu saptanır. Pıhtıya kadar anjiyo ile ulaşılır ve bu pıhtıyı eritecek ilaç verilerek, damarın yeniden açılması sağlanabilir. Bunun için ameliyata gerek yoktur. Ancak her şey zamanla yarışılarak yapılır, hiç geç kalınmaması gerekir. Bazen işlem sırasında bile hastanın düzeldiğini gözleyebiliriz. Hasta birkaç gün gözetim altında tutulduktan sonra normal hayatını sürdürebilir. İnme geçiren kişi, durumuna göre ya tamamen düzeliyor ya da müdahale edilmediği takdirde ciddi bir sakatlıkla karşı karşıya kalabiliyor. İnme tablosu bazen çok hafif bir sorunla da atlatılabilir.

İnme sık görülen bir hastalık mı?
İnmenin görülme sıklığı yaklaşık olarak yüz binde 120 kişidir. Daha çok ileri yaş hastalığıdır. Ancak ana nedeni damar sertliği olduğu için, damar sertliğine neden olan her tablo inme riskini direkt olarak etkiler. Erkeklerde biraz daha sık görülür. Kalp damar hastaları bu hastalığın adaylarındandır. Hipertansiyon (yüksek tansiyon), Diyabet (şeker hastalığı), Kolesterol yüksekliği riski artırır.

Hastalığın belirtileri var mı?
Beyin krizi dediğimiz bu tablonun genellikle öncü belirtileri vardır. Bu dönemde hastanın uygun bir tedavi alması halinde beyin krizi önlenebilir. Öncü belirtiler bizim geçici ‘istemik atak’ diye tanımladığımız bulgulardır. Bunlar arasında en sık görülenleri; elde, kolda veya bacakta geçici hissizlik veya kuvvetsizlik, geçici hafıza kaybı veya konuşamama, geçici görme kaybı, geçici yüz felci gibi tablolardır. Kişi bu yakınmaları önemsemezse, beyin tıkanma riski yüksektir. Bu yakınmaları olan kişilerin mutlaka incelenmesi gereklidir. Bu inceleme sonunda beyin damarlarında bir daralma saptanması halinde ya ilaç tedavisi yapılır, Kan Sulandırıcı ilaçlar kullanılır ya da anjiyo veya cerrahi yöntemle daralan damarın tekrar açılması sağlanır. Hangi yöntemin daha etkili olacağını, hastanın durumuna göre seçilir.

Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Bülent Avşarhastamız 20 yaşında omuriliğinden silahla vuruldu bunun için bitkisel bir tedavi veya başka yollarla tedavi için ne yapmalıyız ??
 • Şifa MarketAncak damar açıcı ve hücre yenileyici önerebiliriz. Eğer şu an fonksiyonlarını kaybetmişse tedavimiz biraz zaman alacaktır. detaylar için linki tıklayabilir ve bize ulaşabilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://www.sifamarket.com/bitkisel/klcl-dmr-tknklg-uzum-cekirdegi-karisimli-set.html
 • Diğer Makaleler
 • Çikolata Kisti Bitkisel Tedavi
 • Nefes Darlığı Bitkisel Tedavi
 • Bitkisel Koku İle Tedavi
 • Dikkat Eksikliği Tedavisi
 • Bartolin Kisti Bitkisel Tedavi
 • Kalp Kapağı Tedavisi
 • Epilepsinin Bitkisel Tedavisi
 • Yağ Bezesi Tedavisi
 • Kist Tedavisi Bitkisel
 • Ameliyat Öncesi Değerlendirme
 • Burun Eti Tedavisi
 • Bağırsak Enfeksiyonu Tedavisi
 • Nezle Tedavisi
 • Tırnak Batması Bitkisel Tedavi
 • Kas Tutulması Tedavisi
 • Yağ Bezesi Bitkisel Tedavisi
 • Çatlaklar Tedavi
 • Ağız Mantarı Tedavisi
 • Melanin Tedavisi
 • Parkinson Tedavisinde Kullanılan İlaçlar
 • Takıntı Hastalığı Tedavisi
 • Böbrek Kisti Bitkisel Tedavisi
 • Karaciğerde Kitle Tedavisi
 • Çocuklarda Kansızlık Tedavisi
 • Otizm Tedavi
 • Rahim Ağzı Yarası Bitkisel Tedavi
 • Anestezi
 • Antral Gastrit Tedavisi
 • Polip Tedavisi
 • Okb Tedavisi
 • Rahim Kisti Tedavisi
 • Candida Mantar Hastalığı Tedavisi
 • Kondilom Tedavisi
 • Fil Hastalığı Tedavisi
 • Karaciğer Büyümesi Nasıl Tedavi Edilir
 • Hpv Bitkisel Tedavi
 • Anoreksiya Tedavisi
 • Üveit Tedavisi
 • Göbek Fıtığı Tedavisi
 • Bipolar Bozukluk Tedavisi
 • Sinir Sıkışması Bitkisel Tedavi
 • Huzursuz Bacak Sendromu Bitkisel Tedavi
 • Soğukta Oluşan Yaralar
 • Vasküler Girişimsel Radyoloji
 • Sedef Hastalığı Tedavisi
 • Karaciğerde Yağlanma Tedavisi
 • Bel Fıtığı Tedavisi
 • İçin Bitkisel Tedavi
 • Safra Kesesinin Tedavisi
 • Nasır Nasıl Tedavi Edilir
 • Bağırsak Parazitleri Tedavisi
 • Sülükle Tedavisi
 • Su Çiçeği Tedavi
 • Ağız Yarası Tedavisi
 • Emes Hastalığı Tedavisi
 • Rahimde Mantar Tedavisi
 • Kas Romatizması Tedavisi
 • Kabakulağın Tedavisi
 • Kas Ağrısı Tedavisi
 • Felçli Hasta Tedavisi
 • Kulak Mantar Tedavisi
 • Hepatomegali Tedavisi
 • Ayak Yanmasının Tedavisi
 • Reflü Tedavisi
 • Kalp Büyümesi Tedavisi
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi
 • Kalp Deliği Tedavisi
 • Anevrizma Tedavisi
 • Fistül Tedavi
 • Kalp Yetmezliğinin Tedavisi
 • Sivilce Tedavisi Kesin Çözüm
 • Hiperkalsemi Tedavisi
 • Ayak Burkulması Tedavi
 • Reflü Tedavisi
 • Bartholin Kisti Tedavisi
 • Reflü Tedavisi
 • Fibromiyalji Bitkisel Tedavi
 • Hamilelikte Mantar Tedavisi
 • Kırmızı Leke Tedavisi
 • Hamilelikte Reflü Tedavisi
 • Soğuk Alerjisi Tedavisi
 • Kas Erimesi Ve Tedavisi
 • Safra Reflüsü Tedavisi
 • Vazomotor Rinit Tedavisi
 • Kalp Tedavileri
 • Karaciğer İltihaplanması Tedavisi
 • Cilt Kızarıklığı Tedavisi
 • Uyuz Hastalığı Tedavisi
 • Göz Hastalıkları Ve Tedavileri
 • Menisküs Yırtığı Tedavisi
 • Böbrek Kisti Bitkisel Tedavi
 • Omuz Fizik Tedavi
 • Kemik Çatlaması Tedavisi
 • Kadın Hastalıkları Mantar Tedavisi
 • Miyalji Tedavisi
 • Boğaz Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi
 • Bitkisel Ben Tedavisi
 • Burun Polipleri Bitkisel Tedavi
 • Lupus Bitkisel Tedavi
 • Böbrek İltihabı Bitkisel Tedavi
 • Sosyal Fobi Bitkisel Tedavi
 • Tedavi Kılavuzları 2
 • Cerrahi Tedavi
 • Perioperatif Tedavi
 • Genel Cerrahide Nükleer Tıp
 • Gıs Kanama
 • Zehirli Mantarlar
 • Kalp Tedavisi
 • Sinüzit Tedavi
 • Kabızlık Tedavisi
 • Astım Tedavisi
 • Depresyonun Tedavisi
 • Diz Tedavisi
 • Anemi Tedavisi
 • Nasır Tedavisi
 • Grip Tedavisi
 • Kurdeşen Tedavisi
 • Grip Tedavisinde
 • Romatizma Tedavisi
 • Varis Tedavisi
 • Kanser Tedavisi
 • Omurilik Tedavisi
 • Farenjit Tedavisi
 • Kolesterol Tedavisi
 • Kolit Tedavisi
 • Mantarın Tedavisi
 • Migren Tedavisi
 • Akciğer Tedavi
 • Mantar Bitkisel Tedavisi
 • Böbrek Tedavisi
 • Menopoz Tedavisi
 • Vitiligo Tedavisi
 • Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
 • Akne Tedavisi
 • İştahsızlık Tedavisi
 • Egzama Tedavisinde
 • Boyun Ağrıları Tedavisi
 • Kemik Erimesi Tedavisi
 • Alerji Tedavisi
 • Bronşit Tedavisinde
 • Kas Hastalıkları Tedavisi
 • Menopoz Tedavi
 • Parkinson Tedavisi
 • Depresyon Tedavisinde
 • İnme Tedavisi
 • Baş Ağrısı Tedavisi
 • Hemoroit Tedavisi
 • Alerji Tedavi
 • Kas Ağrıları Tedavisi
 • Astım Tedavi
 • Mantar Hastalıkları Tedavisi
 • Kas Erimesi Tedavisi
 • Boğaz Enfeksiyonu Tedavisi
 • Mantar Bitki Tedavisi
 • Trigliserit Tedavisi
 • Sedef Tedavisi
 • Parkinson Tedavisinde
 • Tik Tedavisi
 • Kemik Tedavisi
 • Bitkilerle Tedavisi
 • Boyun Tedavisi
 • Kanser Tedavi
 • Bacak Tedavisi
 • Bacak Ağrıları Tedavisi
 • Nasıl Tedavi Edilir
 • Bel Tedavisi
 • Kas Hastalığıtedavisi
 • Varis Bitkilerle Tedavi
 • Kemik Erimesi Tedavi
 • Egzama Bitkilerle Tedavisi
 • Östrojen Tedavisi
 • Faranjit Tedavisi
 • Sinüzit Bitkilerle Tedavi
 • Kemik Tedavi
 • Prostatit Tedavisi
 • Uykusuzluk Tedavisi
 • Siroz Tedavisi
 • Parkinson Hastalığı Tedavisi
 • Diz Kireçlenmesi Tedavi
 • Ödemin Tedavisi
 • Sinüzit Tedavisinde
 • Baş Ağrıları Tedavisi
 • Prostat Tedavisinde
 • Kalp Krizi Tedavisi
 • Safra Kesesi Taşları Tedavi
 • Ms Tedavisi
 • Kalp Yetmezliği Tedavisi
 • Mayasil Tedavisi
 • Kist Tedavisi
 • Dermatit Tedavisi
 • Kurdeşen Hastalığı Tedavisi
 • Diyabet Tedavisi
 • Erken Menopoz Tedavisi
 • Yüz Felci Tedavisi
 • Korku Tedavisi
 • Diz Ağrıları Tedavisi
 • Panikatak Tedavisi
 • Sülüklerle Tedavi
 • Bağırsak Tedavisi
 • Kıl Dönmesi Tedavisi
 • Mantar Hastalığının Tedavisi
 • Alerjik Astım Tedavisi
 • Mantar Hastalığı Tedavisinde
 • Kurdeşen Bitkisel Tedavisi
 • Sinüzit Bitkisel Tedavi
 • Sülük Tedavisi
 • Bitkilerle Mantar Tedavisi
 • Menisküs Tedavisi
 • Sinüzit Tedavisinde Bitkisel
 • Hiper Tansiyon Tedavisi
 • Mantar Ve Tedavisi
 • Vajinit Tedavisi
 • Gut Tedavi
 • Deviasyon Tedavisi
 • Çikolata Kisti Tedavisi
 • Yumurta Kisti Tedavisi
 • Sinir Tedavisi
 • Sera Tedavisi
 • Guatr Ve Tedavisi
 • Alerjik Rinit Tedavi
 • Hpv Tedavisi
 • Zatürre Tedavisi
 • Kıl Kurdu Tedavisi
 • Lipom Tedavisi
 • Uçuk Tedavisi
 • Kistin Bitkisel Tedavisi
 • Grip Ve Soğuk Algınlığı Tedavisi
 • Kronik Sinüzit Tedavisi
 • Fibromiyalji Tedavisi
 • Zatürre Tedavi
 • Damar Hastalıkları Tedavisi
 • Kıl Kurdu Bitkisel Tedavi
 • Bebeklerde Reflü Tedavisi
 • Sinüzit Ve Tedavisi
 • Mide Ülseri Tedavisi
 • Sinüzit Nasıl Tedavi Edilir
 • Faranjit Bitki Tedavisi
 • Emes Tedavisi
 • Tümör Tedavisi
 • Bronşit Nasıl Tedavi Edilir
 • Yumurtalık Kistleri Tedavisi
 • Bel Soğukluğu Tedavisi
 • Vertigo Hastalığı Tedavisi
 • Karaciğerde Kist Tedavisi
 • Kalp Kapakçığı Tedavisi
 • Kron Tedavisi
 • Prostat Hastalığı Tedavisi
 • Epilepsinin Tedavisi
 • Böbrek Tedavisinde
 • Damar Tedavisi
 • Akdeniz Ateşinin Tedavisi
 • Eklem Kireçlenmesi Tedavisi
 • Manik Depresyon Tedavisi
 • Vajinadaki Mantar Tedavisi
 • Kulak Çınlaması Tedavisi
 • Sarılığın Tedavisi
 • Ülser Tedavisi
 • Sinir Tedavi
 • Nefrit Hastalığı Tedavisi
 • Ateş Tedavisi
 • Ortodontist Tedavisi
 • Karaciğer Yetmezliği Tedavisi
 • Genital Mantar Tedavisi
 • Konka Tedavisi
 • Karaciğer Tedavisi
 • Ağrı Tedavi
 • Sigaranın Tedavisi
 • Kulak Çınlama Tedavisi
 • Varis İçin Bitkisel Tedavi
 • Kalp Hastalığı Tedavisi
 • Ağız Yaraları Tedavisi
 • Halsizlik Tedavi
 • Kekeme Tedavi
 • Kekeme Tedavisi
 • Kekemelik Tedavisi
 • Kekemelik Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler
 • Yumurtalık Kist Tedavisi
 • Raşitizm Tedavisi
 • Çil Tedavisi
 • Koah Tedavisi
 • Böbrek Yetmezliği Bitkisel Tedavisi
 • Bağırsak Kurdu Tedavisi
 • Boyunda Kireçlenme Tedavi
 • Adet Düzensizliği Bitkisel Tedavisi
 • Obsesyon Tedavisi
 • Sistitin Bitkisel Tedavisi
 • Uçuk Tedavisinde
 • Kıl Kurdu Nasıl Tedavi Edilir
 • Mantar Hastalığı Bitkisel Tedavisi
 • Ağız Yaraları Tedavi
 • Erken Menopoz Bitkisel Tedavi
 • Atopik Dermatil Tedavisi
 • Abse Tedavisi
 • Miyomun Bitkisel Tedavisi Nedir
 • Depresyon Ve Tedavi
 • Siroz Hastalığı Tedavisi
 • İltihaplı Romatizma Tedavi
 • Nodüler Guatr Tedavi
 • Reflü Tedavisi Nedir
 • Ms
 • Felçli

  Hasta

  Tedavisi