Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Depresyon Kendiliğinden Geçermi
Yeşilex Passiflora Ekstract 700 mg (60 Kapsül)
93,00 TL
Ürün Fiyatı

3250
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101221
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70305
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Depresyon Kendiliğinden Geçermi
Depresyon Kendiliğinden Geçermi : Depresyon Tedavisi
Uz. Dr. Nihat kaya

Depam
Depresyon tedavisi nasıl olmalıdır? Bu soruyu cevaplayabilmek için, öncelikle ; ne tür bir depresyon ve hangi derecede bir depresyon sorusuna yanıt bulmak lazım.

1-Organik-Fiziksel Kökenli depresyonlar

(ayrıntılar için Depresyon çeşitleri makalemize bakınız)burada depresyona sebeb olan, örneğin; bir beyin tümörü,kansızlık, Guatr ise öncelikle onu tedavi etmek gerek.
2-Psikiyatrik nedenlere bağlı Depresyonlar(ayrıntılar için yine söz konusu makaleye müracat) Örneğin Alkol ve madde kullanımının yol açtığı bir depresyonda, sebeb olan bu maddelerden vucudu arındırmanız gerekir…
Yukarıdaki temel iki ayırıma dikkat çektikten sonra; klasik olarak halk arasında da kabul edilen DEPRESYON tedavisini konuşalım. Depresyonu hafif, orta ve ağır diye sınıflamak gerek.
1-Hafif depresyonlarda tedavi: destekleyici,terapötük,sosyal ve doğal-bitkisel destek ürünleri ile tedavi edilebilir.
2- Orta Düzeyde ki Depresyon tedavisi: Birinci şıktaki yöntem 2-3 hafta uygulanır hiçbir değişim yoksa hemen ilaç tedavisi ilave edilir.
3-Ağır depresyonda tedavi: mutlaka ilaç başlamak gerek.Eğer kişide intihar düşünceleri çok yoğun ve geçmişde de teşebbüs etmişse mutlaka hastaneye yatırmak lazımdır.Yemeden içmeden kesilen, geçici olarak psikotik (gerçek dışı inançlar, hayeller…) belirtileri olan insanlarında ayaktan takibi zorsa yatırmak en doğrusudur. Elektro şok tedavisi hayat kurtarıcı olarak uygulanmalıdır.hiç bir zararı yoktur.ağır depresyonlarda ilaçlardan daha etkili ve çabuk düzelticidir… Depresyonda ilaç tedavisi ve diğer ayrıntılar için lütfen “Depresyon tedavisinde ilaç kullanım ilkeleri “makalemizi okuyunuz.

Bu arada günümüzde birkaç merkezde uygulana TMU(Trans Kranial Magnetik Uyarı) konusunda sıkca sorular vardır.Bunun ayrıntıları da sitelerimizde vardır. Şu kadarını burada belirtelim;Tedaviye dirençli depresyonlarda % 40-50 oranında tedavi şansı vardır. Reklam edildiği ve her kese uygulandığı için yanlış hayaller ve umutlar bağlanmamalı.Bu arada “keseninde boşalması” işin cabası.Diğer yandan hipnozla, 5 seans EFT ile tedavi iddaları ise gerçek dışıdır…
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Depresyon

Kendiliğinden

Geçermi