Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Burun Kanaması Baş Dönmesi
Burun Kanaması Baş Dönmesi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Burun Kanaması Baş Dönmesi : Zaman zaman hepimiz baş dönmelerinden yakınırız. Çoğu kez de içimize bir korku düşer. Baş dönmesinin önemli bir hastalığın habercisi olabileceğini düşünürüz.
Baş dönmeleri gerçekten önemli hastalıkların habercisi midir? Bu sorunun cevabını bulmak sanıldığı kadar zor değil.
Her şey başınızın döndüğü zamana ve o anda içinde bulunduğunuz koşullara bağlı. Eğer sabah yatarken kalkarken başınız dönüyorsa doktorunuz size tansiyonunuzun düştüğünü söyleyecektîr. Hele. tansiyon düşürücü ilaçlar alıyorsanız baş dönmelerine de katlanmanız gerekecektir.
Bütün gece yatakta yattıktan sonra birden doğrulup kalkınca beyinin denge merkezinde bir basınç düşmesi meydana gelir. Bunu önlemek için yatarken başınızı biraz yüksekte tutmanızı önereceğiz.
Eğer genellikle öğle yemeklerinden önce örneğin saat onbir ya da on ikiye doğru başınız dönüyorsa çok telaşlanmayın. Kandaki normal şeker miktarında düşme olmuş demektir. Bu düşme geçicidir ve normal besin aldığınız zaman kandaki şeker oranı eski düzeyine ulaşacaktır.
Günün herhangi” bir saatinde başınız dönüyor ve sadece ani bir baş hareketinden sonra örneğin birden “başınızı eğerseniz ya da sağa sola bakmak için yana çevirdiğiniz zaman başınız dönüyorsa bu bir boyun romatizmasının habercisi olabilir.
Atardamar iki omurga kemiği arasına sıkışırsa kan dola*şımında aksama olur denge merkezine yeterince kap gitmediği için baş dönmesi meydana gelebilir.
Günün hangi saatinde olursa olsun baş dönmesiyle birlikte kulaklarınız uğuldamaya ya da çınlamaya başlarsa vakit geçirmeden bir doktora baş vurmalısınız.
Bu durum iki hastalığın habercisi olabilir. Özellikle yaşı elliye yakın ya da elliden yukarda olanlar için bu belirtiler Yüksek Tansiyon habercisi sayılabilir. Fakat yine de birden telaşa kapılmayın. Kulaklarda ki herhangi bir tıkanma da denge merkezine basınç yapıp baş dönmesine neden olabilir. Kulakların temizlenmesiyle baş dönmelerinin de önü alınabilir.
Eğer baş dönmesiyle birlikte burun kanaması ve Kusma da görülüyorsa zaman daha ciddi önlemlere gerek vardır. Özellikle karaciğeri rahatsız olanların kendilerine yasak yemekleri yedikleri zaman ya da hemen yirmi dört saat sonra baş dönmeleri başlıyorsa vakit geçirilmeden bir doktora baş vurmak gerekir.Başınız döndüğü zaman susama da hissediyorsanız dikkat edin şeker hastalığına karşı tedbir almanız gerekiyor demektir.
Baş dönmelerinin ciddî bir hastalık belirtisi oiması da mümkündür. Fakat bu tür olaylara pek seyrek rastlanır. Akla ilk gelen beyinde tümör ihtimalidir. Ancak baş dönmeleriyle birlikte şiddetli baş ağrıları olmadıkça telaşlanmaya gerek yoktur.
Baş dönmelerinin bir nedeni de göz bozukluklarıdır. Gözlük kullanan kimselerde baş dönmeleri gözlük camlarının değişmesi gerektiğine işarettir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Burun

Kanaması

Baş

Dönmesi