Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Boyun Kas Ağrıları
Boyun Kas Ağrıları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Boyun Kas Ağrıları :

Boyun komplikasyonları günümüzde sıkça görülen bir meslek hastalığıdır. Birçok kişi boyun ağrılarından şikayet eder. Ancak çok az kişi bu konuda tıbbi destek almaktadır. Genellikle boyun ağrılarını tarif etmek güçtür.

Bu yazıda boyun anotomisini öğrenerek boyun ağrılarının neden strese yol açığını anlayacaksınız. Daha da önemlisi basit tekniklerle bu şikayetlerden nasıl kurtulabileceğinizi öğreneceksiniz.Gevşeme boyun komplikasyonlarının tedavisinde en önemli unsurlardan biridir. Günün her saati boyun ağrılarını hafifletmek için yapabileceğiniz şeyler vardır

Spinal kolonda aynı zamanda tendonlara bağlı kaslar mevcuttur. Bu kaslar boyun için önemli bir görevi yerine getirirler. Kafamızı dengede tutarlar ve omuzlarımızın hareketlerini sağlarlar.

Burada kasların teknik detaylarına girmeden mümkün olduğu kadar basit şekilde konumuza girelim.
Başımızı dengede tutmak boyun kaslarının görevidir.

Ortalama insan kafası 4,2 kilodur. 4 bUçuk kiloluk bir ağırlığı elinize alıp dirseğinizi bir masaya yaslayarak elinizi sağa sola hareket ettirirseniz bu ağırlığı dengede tutmanın çok basit olmadığını görürsünüz.Boyun kasları birbirlerine sıkı bağlıdır. Başınızı öne doğru eydiğinizde öndeki kaslar gerilir, arkadaki kaslar rahatlar.

Başınızı yukarda tutmak her iki taraftaki kasların gerilmesi demektir. Kaslar gerilmesse başınızı dik tutamassınız öne ya da arkaya doğru düşer.Boyun çok karmaşık bir otoban gibidir. Tüm hareketlerinizle alakası vardır. Yerken içerken, kan vücudunuzda dolaşırken, nefes alırken yaptığınız tüm hareketlerde boyun geçiş noktasıdır.

Boyunda olaşabilecek ufak bir kaza örneğin kas iltihaplanması hemen boynunuzdaki bu kompleks trafikte aksama yaratır. Dolayısıyla bu trafiği rahatlatmak çok önemlidir ve bunun en iyi yolu gevşemedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Boyun

Kas

Ağrıları