Tüm Kategoriler
BİTKİSEL ÜRÜNLER BİTKİSEL ÜRÜNLER

 

Uyusturucu Bağımlılığı Hakkında

Uyuşturucu Bağımlılığı  hakkında bilgiler.Tanımı, türleri, nedenleri, belirtileri, teşhisi ve geleneksel tedavi yöntemleri.

Bağımlılık Bitkilerle Tedavisi

Uyuşturucu Sorunu  tedavi eden bitkiler, kullanım şekilleri, çeşitleri ve bilgileri.


Uyusturucu Bağımlılığı

BİTKİLERLE TEDAVİ

    Çağımızın sürekli büyümekte olan uyuşturucu sorunu gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Aileler bu konularda ne yapacaklarını bilemezken süreli çare aramaktadırlar.

    Bu bölümde sizlere uyuşturucu tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmış bir kaç bitkiyi tanıtacağım.


Anason

Gövdesi dik, çok dallı ve tüylü bir bitkidir. Yaprakları uzun saplı ve yuvarlaktır, beyaz renkte çiçek açar. Kırlarda yetişir, ayrıca bahçelerde de yetiştirilmektedir.

Anasonun Faydaları: Hazmetmeyi kolaylaştırır ve şişkinliği önler. Gaz söktürücü özelliği ile mide ve bağırsak gazlarına karşı faydalıdır.

İştahsızlığı ve bulantıyı giderir. İshali ve kusmayı keser. Sakinleştirici etkisi nedeniyle sinirleri yatıştırır, ağrıları hafifletir, baş ağrısına da iyi gelir. Kan dolaşımının düzenli olmasına yardımcı olur, kalbi kuvvetlendirir.

Öksürüğe iyi gelir; astım, bronşit ve nefes darlığı şikâyetlerini azaltır. Aybaşı kanamalarını düzene sokar. Anne sütünü arttırır.


Şifa Marketin Uyuşturucu Bağımlılığı Tedavisine Destek Bitkisel Ürünleri  Tıklayın >>>


Sarı Kantaron

Kuru topraklarda yol kenarlarında yetişen, parlak sarı renkte çiçekler açan ve 1 metreye kadar boylanabilen otsu bir bitkidir.

Kılıç otu, kanotu, binbirdelik otu, yaraotu adları ile de bilinir. Uçucu yağ, pektin, kolin, tanen ve acı maddeler içerir.

Sarı Kantaronun Faydaları ve Tıbbi Etkileri: İştahı açar. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Sinirleri yatıştırır ve hafif uyku vericidir.

İdrar ve balgam söktürür. Böbrek ve idrar yolu hastalıklarında faydalı bir bitki olan Sarı kantaron, böbrek ve mesanedeki taşları eritmeye yardımcı olur. Ülser ve gastrit şikayetlerinde iyileşmeyi hızlandırır. Bağırsak solucanlarını düşürmeye yardımcı olur.

Özellikle, hafif ve orta şiddetli depresyon şikayeti olanlar için oldukça faydalıdır.

 

Yulaf

YOtsu bir tahıl bitkisi olan yulaf, bol miktarda nişasta içerir. B grubu vitaminler ile başta kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor ve demir mineralleri olmak üzere mineraller bakımından da zengindir.

Yulafın ve Yulaf Ezmesinin Faydaları: Sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. Vücuda rahatlık verir. Sinir zayıflığı, stres ve uykusuzluğa iyi gelir.

Vücudu, kas ve kemikleri güçlendirir. Dişleri korur. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. İktidarsızlığa iyi gelir. Troid bezinin düzenli çalışmasını sağlayarak, Guatrı önlemeye yardımcı olur. Kandaki şeker miktarını ve kolesterolü düşürür.

Mide ve bağırsak bozukluklarını giderir ve idrar söktürür. Özellikle çocuklarda görülen hazımsızlığa karşı faydalıdır. Adet dönemindeki ağrı ve şikayetleri azaltır.

Saçları güçlendirir ve parlaklık verir. Uyuşturucu ve sigara bağımlılığından kurtulmaya yardımcı olur.


ETİKETLER: uyuşturucu, uyuşturucu sorunu, uyuşturucu tedavi, nasıl anlarız, uyuşturucu tedavi, uyuşturucu bitkisel tedavi,

 

Müşteri Hizmetleri font>| Garanti ve İade Şartları | Teslimat Şartları | Gizlilik Taahhüdü ve Güvenlik Politikası | İletişim | Ana Sayfa <

Copyright © 2009 Şifa Market | www.sifamarket.com
0224 224 55 92 (pbx)