Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Astım Bir Alerji Midir?
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Astım Bir Alerji Midir? : Astım ve alerji aynı şey değildir; ancak astım çimen poleni, ev tozu akarlan ve evcil hayvan tüyleri gibi maddelere karşı alerjik bir reaksiyon olarak tetiklenebilir. Eğer alerjiniz varsa bu, birçok insanın gündelik hayatında karşılaşıp da reaksiyon göstermeyeceği alelade maddelere karşı duyarlısımz demektir. Örneğin pek çok insan burnuna biber kaçınca hapşırır veya soğan soyarken herkesin gözleri yaşarır.


Alerjileri olan insanlarda alerjik oldukları madde ile karşılaşınca benzer tepkiler ortaya çıkar (kaşınan gözler, akan bir burun veya hırıltılı solunum). Kedilere karşı alerjisi olanlar için, kedilerle uğraşma, onları okşama ve hatta onlarla aynı odada bulunma bile bu semptomlan yaratabilir.Genel olarak söylenirse, alerjinin gelişmesi için uzun bir zamana ihtiyaç vardır ve alerjik bir reaksiyon bir madde ile ilk defa karşılaşılınca oluşmaz.

Bazı insanların astımı tamamen alerji tarafından tetiklenir. Bu kişilerden biri iseniz ve alerjen saptanabilirse, o madde ile karşılaşmaktan mümkün mertebe kaçınmak veya karşılaşılan zamam azaltmak yerinde olacaktır. Fakat bu söylenildiği kadar kolay değildir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Astım

Bir

Alerji

Midir?