Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Aids Hastalığı
Aids Hastalığı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
AİDS HASTALIĞI (aidoiitis)
Genellikle zina ve homoseksüellik (eşcinsellik) gibi cinsi temas sonucu olarak, erkekten ve hayvandan insana geçen bulaşıcı ve öldürücü birhastalıktır. Henüz tedavisi mümkün olmamaktadır.
Bulaşma Yolları:
Cinsel temas, kan ve kan ürünleri yoluyla bulaştığı gibi, Aıds'li annenin sütünü emen çocuğa da bulaşmaktadır. Ancak cinsel temas yoluyla bulaşması, diğerlerinegöre %73 nisbetinde yüksektir.
Belirtileri:
Halsizlik, yorgunluk, başağrısı, kansızlık eklem ve kas ağrıları, ishal, deri dökülmeleri, deri içinde kanamalar, bronşit, zatürrie, solunum yetersizliği, menencit, karaciğer fonksiyon bozukluğu, zayıflama, idrar ve dışkı tutamama, muhtelif felçler, bazı kanserler, erken bunama, ruhi çöküntü, intihar teşebbüsü ve nihayet vücudun bütün hastalıkIara karşı dirençsiz kal ması gibi belirtilerdir. Bunlardan biri veya birkaçı biraradabuluna bilmektedir.
Korunma Çareleri:
Zinadan ve Homoseksüellikten sakınmak, Aıds'li hastalardan kan alıp kan vermemek, Aıds'li kanın başka yollardan bulaşmasından da sakınmak. *Başkalarına ait jilet, makas, Diş fırçası gibi eşyaların kullanılmaması, *Konu hakkında bilgili olmak, bu tür şeylerin kötü ve çirkin şeylerden olduğuna inanmak, sağlam aile yapısı, namuslu ve iffetli olmak, maddi ve manevi temizlik, her türlü fuhuştan sakınmak, islami prensiplerden ayrılmamak...vs. gibi. (Doç.Dr. Ahmet Coşkun, ilim ve islam'ın Işığında Aıds, özet olarak)Kur'an-ı Kerim'de ise yüce Rabbimiz: "Zinaya yaklaşmayınız! Çünkü o pek çirkin ve kötü bir yoldur"
* "Habibim de ki: Geliniz, Rabbinizin size neleri haram kıldığını açıklayayım: Ona hiç bir şeyi ortak koşmayın, ana-babaya iyilik edin, geçim sıkıntısı endişesiyle çocuklarınızı öldürmeyin, sizin de onların da rızkını biz veririz, gizli ve aşikar kötü yollara sapmayın (zina ve livata yapmayın), haksız yere Allah'ın yasakladığı cana kıymayın, işte bunlar Allah'ın emirleridir, umulur ki düşünüp anlarsınız!" buyurmaktadır. (Enam 151)
* Peygamberimiz Aleyhis-Selam da: "Herhangi bir millette fuhuş yaygınlaşırsa, o toplumda toplu ölümler çoğalır"
*"Bir millette (zina ve homoseksüellik gibi) fuhuş açıktan yapılır ve yaygınlaşırsa, onlar arasında taun, yani bulaşıcı bir hastalık baş gösterir. Bununla da kalmaz, kendilerinden önce yaşayan insanların tanımadıkları, yeni hastalıklara maruz kalırlar" buyurmuştur.
* Bu çirkin fiilleri yapanlar hakkında Peygamber Aleyhis-Selâm'ın haber verdiği "adı bilinmedik bulaşıcı hastalıklar meydana getirir" buyurması apaçık bir mucizeden başka bir şey değildir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Aids

Hastalığı