Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Ağız
Şifa Market'ten Hemen 500 TL Nakit Kazanmak İstermisiniz?

AĞIZ (fem, mouth)

Abdüllatifel-Bağdâdî.Tıbb-ıNebevî isimli eserinin Anatomi bölümünde şöyle demektedir: "Yüce Allah; ağız, burun ve burun deliklerini nefes alma organı olarak yaratmıştır. Ağızda iki delik vardır. Birisi akciğerlere hava gitmesi, diğeri ise mideye gıdave su girmesi içindir. (Bugün bunlardan birine nefes borusu, diğerine ise yemek borusu denilmektedir.) Burnun iki görevi vardır. Birincisi koklama; ikincisi ise Uyku sırasında, yemek yerken ve su içerken ağız yolu kapandığı için akciğerlere hava gitmesi içindir. Eğer burun yoluyla teneffüs olmasaydı, insan uyurken boğularak ölürdü. Bu sebeple burun herzamaniçin açık bulundurulur. Yemek yerken veya su içerken hava borusu tamamen tıkanır, eğer bu sırada insan çokça konuşacak olursa hava borusu açılır, bu esnada hava borusuna yemek veya sudan, birşeyler kaçarak   insanın    ölümüne   yolaçabilir (Bağdadi j. 25l. Zehebî s. 301-302)


Şifa Market'ten Hemen 500 TL Nakit Kazanmak İstermisin!
1
BEĞEN
Şifa Market'in Resmi Facebook sayfasını alttaki butonu kullanarak beğenmelisin. Daha önce sayfa- mızı beğenmişsen; Tebrikler! ikinci adıma geçebilirsin.
2
PAYLAŞ
Aşağıdaki paylaş butonuna tıkla- malı ve bulunduğun makalemizi "Herkese Açık" olarak kendi say- fanda paylaşmalısın. Her payla- şımın sana bir çekiliş hakkı kazan- dırıyor.
3
KAZAN!
Tebrikler! Son olarak ödülü kazan- dığında sana ulaşmamız için alttaki formu doldurup bize göndermelisin.


Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler

Ağız