Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yılan Bıçağı
Yılan Bıçağı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yılan Bıçağı :

Kullanılan Kısımları: Yumruları ve yaprakları tohumu

Kullanıldığı Yerler: Basurda kökü hafif kavrulur, toz haline getirilir, balla karıştırılıp yenir. Tohumu toz haline getirilip yenir, dalları haşlanıp yenilir.idrar söktürücü olarak yumrular toz haline getirilir, balla karıştırılıp yenir.2 gr kök haşlanır, azar azar içilirse nefes darlığına, nezleye, öksürüğe iyi gelir.

Haricen: Taze yaprakları ve yumrusu lapa haline getirilir, Basur memelerinin üzerine konulur. Taze yumrusunun suyu çıkarılır. Buruna damlatılırsa Nasır ve cilt kanserini iyileştirir. Bu su ile vücuttaki lekeler (behak-baras) yıkanırsa onları geçirir. Yılancıkta; kökü sütle pişirilir, lapa halinde konulur.

Tohumu: Tohumu toz haline getirilir, devamlı burun akıntılarında fitil halinde buruna konulursa akıntıyı hemen keser.Makat kaşıntısında, kırmızı tohumu toz haline getirilip yenilir.
Yumurta yiyemeyen kimseler için tohumu toz haline getirilip yenir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Osman AlyanakBen bizzat denedim. Kökünü çıkarıp buzlukta saklıyum. Gerektiği kadar nmal buzdolabına koyuyum. Kökünde hap kadar keserek akşamları yatarken yutuyum. İster bütün yutun ister çiğneyerek. Hemoidi (basuru) birkaç günde silip süpürüy. Hatta kullanan bir akrabam boğazındaki bir yarayı da geçirdiğini belirtti. Kısacası vücutta bulunan tüm yaralara faydalı. Haziran temmuz gibi kökünü çıkaracaksınız. Meyveleri de aynı görevi görüy. Mısır taneleri gibi meyveleri var. Akşam sabah bir tane yutun. Zehirli olduğu söyleniy. Ben belirttiğim şekilde kullandım herhangi bir yan etkisini görmedim. Faydasını görmesem bu yazıyı yazmazdım. Herkese acil şalar dilerim.
 • Şifa MarketDetaylı görüşülmesi gereken bir sorun bu, sorulması gereken bir kaç soru olacak. Bu numaradan bizimle irtibat kurarsanız seviniriz. iyi günler. Bilgi Hattı: 224 2 3 4 5 6 7 8
 • Yılan

  Bıçağı

  -

  Şifalı

  Bitkiler

  Sözlüğü