Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Sarımsak

    Sarımsağın yarısı sudan ibarettir. 100 gr sarımsakta 38 miligram kalsiyum 13,4 miligram fosfor, 1,4 miligram demir, 0,2 miligram Bl vitamini, 0,8 miligram B2 vitamini, 0,6 miligram niasin, 9 miligram C vitamini vardır. Sarımsak kolera, veba gibi salgın hastalıklar da antiseptik olarak (mikrop öldürücü) kullanılmıştır.Sarımsak çiğ veya pişmiş Sarımsak mide ve rektum kanserini önleyici olarak faydalıdır. Sarımsak damar tıkanıklığında, Kalp Krizi riskinde, meme, prostat, mide ve kaim bağırsak kanserlerine yakalanma riskini azaltır. Mevcut hastalığın seyrini yavaşlatır. Beyin kanaması ve Felç riskini azaltır. Beyin hücrelerinin yenilenmesini hızlandırdığından alzhemier ve parkinson hastalıklarına karşı faydalı olur. Kroner kalp hastalarında ve triglisîrit seviyelerini düşürmekte faydalıdır. Taşköprü sarımsağında selenyum maddesi ve yeni tesbit edilen 2 enzimin kanser tedavisinde faydalı olduğu ifade edilmiştir.

Kullanıldığı Yerler:  Antiseptik, iştah açıcı, solucan düşürücü, bilhassa (askarit ve oksiyurlara karşı) damar sertliğinde (ateroskleroza karşı) kolestrol oluşumunu engelleyici, yüksek tansiyonda, mide ve bağırsak enfeksiyonlarında, mide, şişkinliğini önlemede, mide gazında, kanda lipid (yağ) miktarını düzenleyici, kan şekerini ayarlar, göğsü yumuşatır, damarları genişletir, trombosit (kanın pıhtılaşmasını) engeller, kalp damar hastalıklarında, (arteriyel) hipertansiyonda, bronşiyal rahatsızlıklarda, kan temizleyici, kalp adalelerini güçlendirici, karmda ve bacaklarda biriken suyun boşalmasını temin eder, idrarı artırır, idrar tutukluğunu giderir, kabızlığı geçirir, böbreklerin normal çalışmasını sağlar, romatizma, gut ve mafsal iltihabında faydalıdır. Krampları yok eder, akciğer şişliğinde faydalıdır, akciğer, karaciğer, Safra Kesesi ve kalbi kuvvetlendirir, el ve ayak titremesini giderir, kanser tümörlerinin büyümesini önler, akciğer kanserinde faydalıdır. Adenite iyi gelir, kan dolaşımını tanzim eder, ateşi düşürür, öksürük, astım, Bronşit ve veremde çok faydalıdır, saç dökülmesini önler, kalbin kılcal damarlarını temizler, kanın kılcal damarlardan akışını sağlar, kalbi kuvvetlendirir, varisi giderir, akciğer ve bronşları temizler, nefes almayı kolaylaştırır. Antibiyotik ihtiva ettiğinden mikrobik hastalıklara çok iyi gelir, kireçlenmeyi ve kabızlığı giderir -Mantar hastalıklarında ve bağırsak hastalıklarına da faydalıdır, iltihaplı hastalıklarda kullanılır. Kullanılışı: 25 adet limon sıkılır, içerisine 250 gr iyice ezilmiş Sarımsak konur, 25 gün serin bir yerde bekletilir, süzülür. Renkli cam bir kavanozda muhafaza edilir. Bir çay bardağı ılık suya, 1 kaşık konur, akşam yemeklerinde içilir. Uzun zaman devam edilmelidir, kısa zamanda faydası görülür.Ateroskolorozda (damar sertliği), kollestrol, yüksek tansiyon, idrar söktürücü, mide-bağırsak enfeksiyonlarında ve bakterisit olarak. Bir baş Sarımsak ezilir. 200-300 gr yoğurtla karıştırılır. Bir gece bekletilir, ertesi gün 2-3 defada yenir.Tansiyon düşürücü olarak 10 gr Sarımsak ezilir, üzerine 10 gr sirke konur, bir gün bekletilir, bezle süzülür, elde edilen hülasadan günde 3 defa 15-30 damla içilir. İştah açıcı, teneffüs ve hazım cihazı antiseptiği olarak (alkalatür) şeklinde günde 3 defa 30-40 damla içilir.Kurt düşürücü bir Diş Sarımsak ezilir, suyu bir miktar ekmek kabuğuna emdirilip yenilir veya Sarımsak şurubu yapılır aynı maksatla içilir.
Sarımsak Şurubu: 100 gr Sarımsak ezilir, 1 bardak su 200 gr şekerle bir müddet bekletilir, süzülür, elde edilen şuruptan günde 2-3 kaşık içilir.

SİNİRLERİ YENİLEYİCİ OLARAK:
1 bardak süte 1 Diş ezilmiş Sarımsak konur, kaynatılır. Yatarken sıcak olarak içilir.Yeteri kadar Sarımsak koyun sütü ile haşlanır. Tereyağı ile pişirilir. Bal ilave edip Macun haline getirilip günde bir miktar yenirse mafsal, sırt, Siyatik ve cerrahi yara ağrılarını gidermekte eşi bulunamaz bir ilaç olur. Bu ilaç kanı yakıp Basur meydana getirebilir. Zararını önlemek için salatalık, marul veya Ebegümeci tohumları ile birlikte kullanılır.
TANSİYON DÜŞÜRÜCÜ OLARAK:
100 gr Sarımsak doğranır. 1 bardak suda 10 dakika kaynatılır, ezilir. Şekerle tatlandırılıp günde 3 kaşık yenir.
El ve ayak titremesinde Sedef çiçeği, incir, Sarımsak beraber yenir.
GRİPTE: 2 Diş Sarımsak 1 çay bardağı sütle kaynatılıp, içilir. Sanlıkta Sarımsak suyu çıkarılır, sabahları aç karna 1 -2 kaşık içilir.
ROMATİZMADA: Romatizma hastaları her sabah 1 Diş Sarımsak yemelidirler. Sarımsak uçucu yağı bakterisittir. Bakterileri öldürür. Üremeyi azaltır.
NEFES DARLIĞI ve BRONŞİTTE
1 kg Sarımsak iyice ezilir. Yarım kilo limonun suyu çıkarılır. Sarımsağın üzerine ilave edilir. Kavanoza konur, 1 hafta bekletilir, her gün aç karnına 1 tatlı kaşığı, 1 çay kaşığı balla karıştırılır, bir miktar su ilave edilip içilir.
Prostat KANSERİNDE: Günde 1 adet sarımsak, üzeri iğne ile delinir, makata konulur. Fazla kullanıldığında sarımsağın zararları; baş ağrısı yapar, dimağa ve gözlere zarar verir, gözün görme gücünü, cinsi istek ve arzuyu azaltır, balgam ve susuzluk yapar, safrayı artırır, ağız kokusunu bozar. Süt emziren anneler, Sarımsak yerlerse Süt emen çocuk ishal olur. Basuru olanlar, vücudu hararetli olanlara, ishal olanlara Sarımsak zararlıdır. Cilt hastaları ve hamileler Sarımsak yememelidir.

SARIMSAK HÜLASASININ FAYDALI OLDUĞU YERLER VE HÜLASANIN YAPILIŞI Organizmanın içinde bulunan kireçli ve yağlı birikintileri bertaraf eder, vücuttaki maddelerin mübadelesini ve kan damarlarının elastikiyetini sağlar, enfarktüs, damar sertliği, stenokardi gibi hastalıkların ve tümörlerin meydana gelmesine mani olur, kafadaki uğultuyu keser, görme gücünü artırır, tedavi ile ilgili tarifeye tam olarak uyulması halinde organizmanın gençleşmesini de sağlar.
350 gr Sarımsak soyulur, iyice temizlenir. Bol suda yıkanır. İnce ince doğranır, toprak veya ağaç havanda iyice ezilir, 96 derecelik 300 gr sirkenin içine konur, iyice karıştırılır. Bir şişeye doldurulur. Şişenin ağzı iyice kapatılır. 10 gün müddetle serin bir yerde bekletilir, sonra tülbentle süzülür. Süzülen mayi 2-3 gün daha bekletilip, kullanılır.
Kullanılışı: SABAH ÖĞLE AKŞAM
ve tükeninceye kadar günde 3defa 25 damla içilmeye devam edilir, o da hararetindeki
1fincan Süt içerisine damlatılarak yemek esnasında alınır. Hacın 5 yıl sonra
tekrarlanması tavsiye edilir.
SARIMSAĞIN ÇEŞİTLİ KULLANILIŞ ŞEKİLLERİ: Çocuklar için solucan ve Kurt Dökücü olarak ikindi üzeri bir dilim kızarmış ekmek üzerine bol Sarımsak ezmesi sürülür. Üzerine biraz zeytinyağı damlatılıp, yedirilir.
TANSİYON İÇİN:
1 kilo suya, 1 baş Sarımsak doğranır. 10 dakika kaynatılır, günde 3 defa bir fincan içilir. Tansiyon için 2 baş Sarımsak ezilir. Üzerine 1 bardak su 100 gr şeker konur, eritilir, bezle sıkılır. Suyundan günde 2 kaşık içilir.

KOLESTROLDE:1 kilo kaynar suya, 3 Diş sarımsak, iki tutam frenk maydanozu, 1 tutam Lavanta çiçeği 3 tutam adaçayı konur. Günde 3 fincan içilir.Sarımsak AIDS hastalarında sıkça görülen yemek borusu, boğaz ve ağızdaki Mantar enfeksiyonlarında faydalıdır.

Haricen: Basurda; Sarımsak ezilir pişirilir lapa halinde basurun üzerine konur.Migrende Sarımsak ezilir, suyu çıkarılır, buruna çekilirse faydalı olur.Diş ağrısında ağrıyan yer ezilmiş sarımsakla ovulur. Saçları büyütmek için Sarımsak suyu çıkarılır, saçlar bu suyla ovulur, taranır.Buğday bitlenmesini önlemek için suyu çıkarılır, su ile karıştırılıp üzerine serpilir. Sarımsak ezilir, oda içerisine konulursa zehirli hayvan giremez. Gripte koruyucu olarak buruna tampon şeklinde (Sarımsak suyu) pamuğa emdirilerek konulur.Sağırlıkta; Sarımsak soyulur, koyun ödüyle kaynatılır, kulağa birkaç damla damlatılırsa sağır kulağı açar, sağırlığı giderir. Egzamada Sarımsak pişirilip ezilir, aynı miktar bal ile Macun yapılır, geceleri Krem gibi sürülür, sabah yeşil pirina sabunla yıkanır, cildin üzeri kapalı tutulur, gece yine sürülür. Birkaç gün devam edilir (Sargıda naylon kullanılmaz).Yara iyi edici olarak taze Sarımsak lapa halinde yara üzerine konur. Aynı maksatla bir miktar Sarımsak ezilir. Sıkılarak suyu alınır. 1 gramına 10 gr kaynatılmış su konulur. Usarenin bozulmaması için 10 damla alkol konur. Bu usare yaraların pansumanında ve bilhassa saç hastalıklarında (saçkıran vs.) nin tedavisinde kullanılır.Sarımsak, arpacık, Egzama ve Basur memelerine faydalıdır. Sarımsak ezilir, tuz, zeytinyağı ve balla Macun yapılır. Baştaki cerahatli yaralara ve çocuklardaki konaklara sürülürse iyi gelir. Sarımsak yakılır, külü balla karıştırılır, yüzdeki ve vücuttaki lekelere sürülürse iyi gelir. Vücuttaki alaca hastalığında Sarımsak balla karıştırılıp cilde sürülür. Baş ağrısında soyulmuş Sarımsak ezilir. Alın ve şakaklara konulur. Sarımsak lapa halinde uyuz, kel, saçkıran, kepek, saçların büyütülmesi gibi yerlerde tatbik edilir. Solucan düşürücü olarak (özellikle şeritlere karşı) 10 gr Sarımsak ezilir. 100 gr kaynar su veya süte yavaş yavaş karıştırılır. Soğuduktan sonra süzülür, elde edilen mayi ile 2 defa lavman yapılır.Romatizma ve siyatikte; 1 baş Sarımsak iyice ezilir, bir miktar su ile kuvveti çıkıncaya kadar kaynatılır, süzülür, elde edilen bu suya, 15 gr toz karabiber, 150 gr saf zeytinyağı konulur, suyu gidinceye kadar hafif ateşte tutulur, içerisine 15 gr günlük, 10 gr kafur toz halinde konulur, 2 dk kaynatılır, ağrılı bölgeye masaj yapılır. Yaralarda, mikrop öldürücü olarak pansuman için Sarımsak haşlanır, ince bir bezle sıkılır. Elde edilen suyuna 10 misli kaynatılmış su ve 90 derecelik alkol ilave edilip kullanılır.Nasırda siğillerde ve et benlerine karşı bir Diş Sarımsak ezilir, hastalıklı bölgeye konularak 10-15 gün devam edilir. Hastalıklı cildin dışına taşırmamaya dikkat edilmelidir.Vücuda batan herhangi birşeyi çıkarmak için; taze Sarımsak yaprakları gül ile ezilir, batık olan yere konulursa derhal çıkarır.
KÖPEK SARIMSAĞI (AYI SARIMSAĞI)
-ALLİUM URSİNUM-
Diğer isimleri : Orman Sarımsağı, Çeramuş, Yabani Sarımsak
Kullanıldığı Yerler: Taze sarımsaktan günde 5-10 gr salata olarak yenilirse faydalı olur. Ayrıca antiseptik araç olarak, ateroskloroz, iskorbüt, tansiyon, mide-bağırsak bozuklukları, spazm, ishal, iştahsızlıklarda, koruyucu araç olarak gribe karşı, sıraca ve çıbanlarda kan temizleyici olarak kullanılır. Sarımsak dişlerinden elde edilen su 10 misli su ile karıştırılır,günde 3 defa 15-30 damla içilir. Yüksek tansiyonda günde 2-3 Diş ayı sarımsağı yemek çok faydalıdır. Diğer sarımsaktan daha etkilidir.Günde 2 Diş ayı sarımsağı yenilirse tansiyonda kesinlikle faydalı olurAyı sarımsağında, Sarımsak ve acırgada olduğundan daha çok ve daha kuvvetli bakterisid ve fııngisid tesirde yüksek aktifli fıtonsidler ihtiva ettiği tesbit edilmiştir. Antibiyotik etkenlidir.
Haricen: Sarımsak ezilir lapa haline getirilir, yara, bere ve eziklere konulur. Solucan şerit ve kıl kurdunda bir bardak kaynar suya, 4-10 gr Sarımsak doğranır, 10-15 dk bekletilir, bu su ile lavman yapılır.


Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
  Sarı Boynuzlu Gelincik  Sıcak Su Banyoları
 Soğan ve Sarımsak  Kaşu
 Sabır Otu Sabırlık
 Sabırlık 2 Sabun Otu (Karga Sabunu , Köpürgen)
 Sabun Otu Sabun Otu 2
 Sabun Otu 3 Sabun Otu 4
 Sabun Otu 5 Sabun Otu 6
 Sabun Otu 7 Sabun Otu 8
 Sabun Otu 9 Sabun Otu Çiçeği
 Sabun Otu Kökü Sade Yağ
 Safra Kesesini Isıtmak İçin On Bileşenli Kaynatma Safran
 Safran 10 Safran 11
 Safran 12 Safran 13
 Safran 14 Safran 15
 Safran 16 Safran 17
 Safran 18 Safran 19
 Safran 2 Safran 20
 Safran 21 Safran 22
 Safran 23 Safran 24
 Safran 25 Safran 26
 Safran 3 Safran 4
 Safran 5 Safran 6
 Safran 7 Safran 8
 Safran 9 Safsafras
 Sağlıklı Zayıflama ve Beslenme Yöntemleri Sahlep
 Sahlep 2 Şahter Otu
 Şahtere  Şahtere 10
 Şahtere 11 Şahtere 12
 Şahtere 13 Şahtere 2
 Şahtere 3 Şahtere 4
 Şahtere 5 Şahtere 6
 Şahtere 7 Şahtere 8
 Şahtere 9 Şahtere Otu
 Şahtere Otu 2 Şahtere Otu(Tilki Kişnişi)
 Şahtereotu Sahwaganda
 ŞaIgam Saka dikeni
 Sakal Likeni Sakalükeni
 Şakayık Şakayık 2
 Şakayık 3 Şakayık 4
 Şakayık 5 Şakayık 6
 Şakayık 7 Şakayık 8
 Şakayık 9 Şakayık Kökü
 Sakız  Sakız 2
 Sakız 3 Sakız 4
 Sakız Ağacı Sakız Ağacı 2
 Sakız Ağacı 3 Sakız Ağacı 4
 Sakız Ağacı 5 Sakız Ağacı 6
 Sakız Ağacı 7 Sakız Ağacı 8
 Sakız Ağacı 9 Sakız Dikeni
 Sakız Kabağı Sakız Kabağı 2
 Sakız Otu  Sakız Otu 2
 Salatalık  Salatalık 10
 Salatalık 11 Salatalık 12
 Salatalık 2 Salatalık 3
 Salatalık 4 Salatalık 5
 Salatalık 6 Salatalık 7
 Salatalık 8 Salatalık 9
 Salatalık Tohumu Salatalık Tohumu 2
 Salatalık Tohumu 3 Salatalık Tohumu 4
 Salatalık Tohumu 5 Şalba
 Şalba 2 Salep 4
 Salep Salep 10
 Salep 11 Salep 12
 Salep 13 Salep 14
 Salep 15 Salep 17
 Salep 18 Salep 19
 Salep 2 Salep 3
 Salep 5 Salep 6
 Salep 7 Salep 8
 Salep 9 Salep Otu
 Şalgam  Şalgam 10
 Şalgam 11 Şalgam 12
 Şalgam 13 Şalgam 14
 Şalgam 15 Şalgam 16
 Şalgam 17 Şalgam 18
 Şalgam 19 Şalgam 2
 Şalgam 3 Şalgam 4
 Şalgam 5 Şalgam 6
 Şalgam 7 Şalgam 8
 Şalgam 9 Şalgam Tohumu
 Şalgam Tohumu 2 Şalgam Tohumu 3
 Salgam Tohumu 4 Şalgam Tohumu 5
 Şalgam Tohumu 6 Salkım Ağacı
 Şam Çörekotu Tohumu Şam Fıstığı
 Şam Fıstıkları  Şam Gülü
 Sandal Sandal Ağacı
 Sandal Ağacı 2 Sandal Ağacı 3
 Sandal Ağacı 4 Sandal Ağacı 5
 Sandalwood  Sandolos Sakızı
 Sandolos Sakızı 2 Sandolos Sakızı 3
 Sandolos Sakızı 4 Sanikılı (Amerikan Sanikılı)
 Sanikula  Sanikula 2
 Santal Ağacı Santolina
 Şap Şap 3
 Şap 2 Sap Kerevizi
 Sapançayı  Sapara Kökü
 Saparna Saparna 10
 Saparna 2 Saparna 3
 Saparna 4 Saparna 5
 Saparna 6 Saparna 7
 Saparna 8 Saparna 9
 Saplı Meşe Saplı Meşe (İngiliz Meşesi)
 Saplı Meşe 2 Saragan (Pamuklu Sumak)
 Sardalye Sarept Hardalı
 Sarı Ballı Baba Sarı Ballıbaba
 Sarı Ballıbaba Otu Sarı Çam
 Sarı Eşek Yoncası Sarı Eşek Yoncası 2
 Sarı Halile Sarı Havaciva
 Sarı İskorçina  Sarı Kantaron
 Sarı Kantaron (Benekli Kılıç Otu) Sarı Kantaron (Hypericum perforatum)
 Sarı Kantaron 2 Sarı Kantaron 3
 Sarı Kantaron 4 Sarı Kantaron 5
 Sarı Kantaron Yağı Sarı Kantoron
 Sarı Kantoron 2  Sarı Karnıyarık
 Sarı Katran Sarı Kök
 Sarı Kök (Küçük) Sarı Ot 2
 Sarı Ot 3 Sarı Ot 4
 Sarı Ot 5 Sarı Ot
 Sarı Sabır Sarı Sabır 2
 Sarı Sabır 3 Sarı Sabır 4
 Sarı Sabır 5 Sarı Sabır 6
 Sarı Sabır 7 Sarı Sabır 8
 Sarı Sabır 9 Sarı Salkım 2
 Sarı Salkım 3 Sarı Salkım
 Sarı Saparna Sarı Şebboy
 Sarı Sütlegen Sarı Sütleğen 2
 Sarı Toprak Kaynatması  Sarı Yasemin
 Sarı Yasemin 2 Sarı Yasemin 3
 Sarı Yoğurt Otu Sarı Yoğurt Otu 2
 Sarı Yoğurt Otu 3 Sarı Yoğurt Otu 4
 Sarı Yonca Sarı Yonca 2
 Sarı Zambak Sarıboya
 Sarıçam Ağacı Sarımsağın Çeşitli Kullanılış Şekilleri
 Sarımsağın Çeşitli Kullanılış Şekilleri 2 Sarımsağın Çeşitli Kullanış Şekilleri
 Sarımsak  Sarımsak 10
 Sarımsak 11 Sarımsak 12
 Sarımsak 13  Sarımsak 14
 Sarımsak 15 Sarımsak 16
 Sarımsak 17 Sarımsak 18
 Sarımsak 19 Sarımsak 2
 Sarımsak 20 Sarımsak 21
 Sarımsak 22 Sarımsak 23
 Sarımsak 24 Sarımsak 25
 Sarımsak 26 Sarımsak 27
 Sarımsak 28 Sarımsak 29
 Sarımsak 3 Sarımsak 30
 Sarımsak 31 Sarımsak 32
 Sarımsak 33 Sarımsak 33
 Sarımsak 4 Sarımsak 5
 Sarımsak 6 Sarımsak 7
 Sarımsak 8 Sarımsak 9
 Sarımsak Faydaları Sarımsak Gripte
 Sarımsak Gripte 2 Sarımsak Gripte 3
 Sarımsak Kolesterolde Sarımsak Kollestrolde
 Sarımsak Nefes Darlığı ve Bronşitte Sarımsak Nefes Darlığı ve Bronşitte 2
 Sarımsak Nefes ve Bronsitte Sarımsak Otu
 Sarımsak Otu 2 Sarımsak Otu 3
 Sarımsak Otu 4 Sarımsak Otu 5
 Sarımsak Romatizmada Sarımsak Romatizmada 2
 Sarımsak Romatizmada 3 Sarımsak Sinirleri Yenileyici Olarak
 Sarımsak Sinirleri Yenileyici Olarak 2 Sarımsak Sinirleri Yenileyici Olarak 3
 Sarımsak Tansiyon Düşürücü Olarak Sarımsak Tansiyon Düşürücü Olarak 2
 Sarımsak Tansiyon Düşürücü Olarak 3 Sarımsak Tansiyon İçin
 Sarımsak Tansiyon İçin 2 Sarımsak Uçucuyağı
 Sarısabır 2 Sarısabır 3
 Sarısabır 4 Sarısabır 5
 Sarısabır 6 Sarısabır 7
 Sarısabır 8 Sarısabır
 Sarıyı Boşaltma Tozu Sark(Düğün Çiçeği)
 Sarmaşık Sarmaşık 2
 Şarmaşık 3 Sarmaşık 4
 Sarmaşık 5 Sarmaşık 6
 Sarmaşık 7 Sarmısak
 Sarmısak 2 Sarmısak 3
 Sasafra Sasafra 2
 Sasafras Sassafras
 Sater  Sater 2
 Sater 3 Sater 4
 Sater-Zahter Saterler
 Sauna Saw Palmetto
 Saw Palmetto 2 Saw Palmetto 3
 Saw Palmetto 4 Sayvan
 Saz Kökü  Saz Kökü 2
 Schisandra Schisandra 2
 Şebboy Şebboy 2
 Şebboy 3 Şebetçi Otu
 Sebzeler  Sebzeler 2
 Sedef Otu Sedef Otu 10
 Sedef Otu 11 Sedef Otu 13
 Sedef Otu 14 Sedef Otu 15
 Sedef Otu 2 Sedef Otu 3
 Sedef Otu 4 Sedef Otu 5
 Sedef Otu 6 Sedef Otu 7
 Sedef Otu 8 Sedef Otu 9
 sedefotu 3 Sedir Ağacı
 Sedir Ağacı 2 Sedir Ağacı 3
 Sedliç tuzu Şeftali
 Şeftali 10 Şeftali 11
 Şeftali 12 Seftali 13
 Şeftali 14 Şeftali 15
 Şeftali 16 Şeftali 2
 Şeftali 3 Şeftali 4
 Şeftali 5 Şeftali 6
 Şeftali 7 Şeftali 8
 Şeftali 9 Şeftali Ağacı
 Şeftali Ağacı 2 Şeftali Ağacı 3
 Şeftali Çekirdeği Seftali Çiçeği
 Şeftali Çiçeği 2 Şeftali Tohumu
 Şeftali Yaprağı Seftali Yapraği 2
 Şeftali Yaprağı 3 Şeftali Zamkı
 Seftali Zamkı 2 Şeftali Zamkı 3
 Sekamonya Şeker
 Şeker 2 Şeker 3
 Şeker 4 Şeker 5
 Şeker Ağacı Şeker Eriği
 Şeker Kamışı Şeker Kamışı 2
 Şeker Kamışı 3 Şeker Kamışı 4
 Şeker Kamışı 5 Şeker Pancarı
 Şeker Pancarı 2 Şeker Pancarı 3
 Şeker Pancarı 4 Seker Pancarı 5
 Şeker Yerine Bal Katın Şekerci Boyası
 Şekerci Boyası 2 Şekerci Boyası 3
 Şekerci Boyası Kökü Şekerciboyası Otu
 Şekerli Su Selam Otu
 Selam Otu 2 Selenyum
 Selülit Selvi
 Selvi 2 Selvi 3
 Selvi 4 Selvi 5
 Selvi Ağacı  Selvi Sütleğeni
 Semiz Otu Semiz Otu 10
 Semiz Otu 11 Semiz Otu 12
 Semiz Otu 13 Semiz Otu 14
 Semiz Otu 15 Semiz Otu 16
 Semiz Otu 17 Semiz Otu 18
 Semiz Otu 19 Semiz Otu 2
 Semiz Otu 3 Semiz Otu 4
 Semiz Otu 5 Semiz Otu 6
 Semiz Otu 7 Semiz Otu 8
 Semiz Otu 9 Serbestçi Otu Çiçeği
 Şerbetçi Otu Şerbetçi Otu 10
 Şerbetci Otu 11 Şerbetçi Otu 12
 Şerbetçi Otu 13 Şerbetçi Otu 14
 Şerbetçi Otu 2 Şerbetçi Otu 3
 Şerbetçi Otu 4 Şerbetçi Otu 5
 Şerbetçi Otu 6 Şerbetçi Otu 7
 Şerbetçi Otu 8 Şerbetci Otu 9
 Şerbetçi Otu Çiçeği Şerbetçi Otu Çiçeği 2
 Şerbetçiotu Şerbetçiotu 2
 Serçedili Sermak
 Servi Servi 2
 Servi 3 Servi Kozalağı
 Servi Kozalağı 2 Servi Kozalağı 3
 Servi Kozalagı 4 Servi Kozalağı 5
 Servi Servi Servi Tohumu
 Servi Tohumu 2 Servi Tohumu 3
 Servi Yaprağı Şevketi Bostan
 Şevketi Bostan 2 Şevketı Bostan 3
 Şevketi Bostan 4 Şevketi Bostan 5
 Şevketi Bostan Tozu Şevki Bostan
 Şevki Bostan 2 Seylan Kaşusu 2
 Seylan Kaşusu 3 Seylan Kaşusu 4
 Seylan Kaşusu  Seylan Tarçını
 Şeytan Elması Şeytan Kancası
 Şeytan Otu Şeytan Teresi
 Şeytan Teresi 2 Şeytan Teresi 3
 Şeytan Teresi 4 Şeytan Tersi
 Şeytan Tersi 2 Şeytan Tersi 3
 Şeytan Tersi 4 Shark Cartilage
 Shark Liver Oil Sianogen Glikozitleri
 Sibirya Ginsengi  Sibirya Ginsengi 2
 Sıçan Kulağı Sideritis
 Sideritis 2 Şifalı Bitkiler
 Şifalı Bitkiler Ve Özellikleri  Şifalı Otlar
 Şifalı Otlar 2 Şifalı Otların Toplanması Ve Hazırlanması
 Siğil Otu Siğiller 4
 Sığır Dili Sığır Dili 2
 Sığır Dili 3 Sığır Dili 4
 Sıgır Dili 5 Sığır Dili 6
 Sığır Dili Mantarı Sığır Gözü
 Sığır Kuyruğu Sığır Kuyruğu 10
 Sığır Kuyruğu 11 Sığır Kuyruğu 12
 Sığır Kuyruğu 13 Sığır Kuyruğu 14
 Sığır Kuyrugu 15 Sığır Kuyruğu 16
 Sığır Kuyruğu 17 Sığır Kuyruğu 18
 Sığır Kuyruğu 2 Sığır Kuyruğu 3
 Sığır Kuyruğu 4 Sığır Kuyruğu 5
 Sığır Kuyruğu 6 Sığır Kuyruğu 7
 Sığır Kuyruğu 8 Sığır Kuyruğu 9
 Sığır Kuyruğu(Boz Kulak,Kurt Kulağı,Zinemit) Sığırdili
 Sığla Ağacı  Sihirbaz Otu
 Siklamen Siklamen Soğanı
 Sıklamen Soğanı 2 Sıklamen Soğanı 3
 Silcan Silcan (Çıtırgı,Diken Otu, Mamuta,Melevcen)
 Simisifuga Şimşek Ağacı
 Şimşek Ağacı 2 Şimşek Ağacı 3
 Şimşir  Şimşir 2
 Şimşir 3 Şimsir 4
 Şimşir 5 Şimşir 6
 Şimşir 7 Şimşir Ağacı
 Şimşir Ağacı 2 Şimşir Çiçeği
 Şimşir Yaprağı Sinameki (Amerikan Sinamekisi)
 Sinameki  Sinameki 10
 Sinameki 11 Sinameki 12
 Sinameki 13 Sinameki 14
 Sinameki 15 Sinameki 16
 Sinameki 17 Sinameki 18
 Sinameki 2 Sinameki 3
 Sinameki 4 Sinameki 5
 Sinameki 6 Sinameki 7
 Sinameki 8 Sinameki 9
 Sinameki Yaprağı  Sinameki Yaprağı 2
 Sinameki Yaprağı+ Sarı Karnıyarık Tohumu Kabuğu Sinamekiler
 Sinametik Sincan Dikeni
 Sinek Kapan Sinir Otu
 Sinir Otu 2 Sinir Zayıflığına Karşı
 Sinirli Ot Sinirli Ot 2
 Sinirli Ot 3 Sinirli Ot 4
 Sinirli Ot 5 Sinirli Ot 6
 Sinirli Ot 7 Sinirli Ot 8
 Sinirli Ot Yaprağı Sinirli Ot Yaprağı 2
 Sinirli Ot Yaprağı 3 Sinirli Ot Yaprağı 4
 Sinirli Ot Yaprağı 5 Sinirli Ot Yapragı 6
 Sinirli Otu Sinirli Yaprak Otu
 Sinirli Yaprak Otu 2 Sinirliot
 Sıraca Otu 2 Sıraca Otu 3
 Sıraca Otu(Marangoz Cetveli,Düğüm Kök) Sıraca Otu
 Sıracaotu  Sıracaotu 2
 Sirke Sirke 10
 Sirke 11 Sirke 2
 Sirke 3 Sirke 4
 Sirke 5 Sirke 6
 Sirke 7 Sirke 8
 Sirke 9 Sirken
 Sirken 2 Sirken Otu
 Sırma Tel (Pamukçuk Otu, AğızOtu) Sirmo (Sirik ,Sirim,Sirmik)
 Sitilinga Sıtma Ağacı
 Sıtma Hallerini Kontrol Etmek İçin Yedi – Hazine Kaynatması Sıtma Otu 2
 Sıtma Otu 3 Sıtma Otu 4
 Sıtma Otu 5 Sıtma Otu 6
 Sıtma Otu Sivas Kasnısı
 Sivri Yapraklı Çınar Sivri Yapraklı Sinirli Ot
 Sivri Yapraklı SinirliOt Siyah Çay
 Siyah Çay 2 Siyah Dut
 Siyah Dut 2 Siyah Hardal (Brassiga nigra)
 Siyah Hardal Siyah Hardal 2
 Siyah Hardal 3 Siyah Helile
 Siyah Karnıyarık Siyah Kaşu 2
 Siyah Kaşu  Siyah Turp
 Siyah Üzüm Çekirdeği Siyah Üzüm Yaprağı
 Siyah Üzüm Yaprağı 2 Siyah Zeytin
 Siyah Zeytin 2 Siyah Zeytin 3
 Siyelek Sodyum
 Sofur Soğan
 Soğan 10 Soğan 11
 Soğan 12 Soğan 13
 Soğan 14 Soğan 15
 Soğan 16 Soğan 17
 Soğan 18 Soğan 19
 Soğan 2 Soğan 20
 Soğan 21 Soğan 22
 Soğan 23 Soğan 24
 Soğan 25 Soğan 26
 Soğan 27 Sogan 28
 Soğan 29 Soğan 3
 Soğan 30 Soğan 31
 Soğan 32 Soğan 33
 Soğan 34 Soğan 4
 Soğan 5 Soğan 6
 Soğan 7 Soğan 8
 Soğan 9 Soğan Ve Sarımsak 2
 Soğan Ve Sarımsak 3 Soğanlar
 Soğanlar 2 Soğuk Kol-Bacak Kaynatması
 Soguk Su Banyosu Soğuk Suda Yumusatma
 Söğüt Söğüt (Aksöğüt)
 Söğüt 2 Söğüt 3
 Söğüt 4 Söğüt Ağacı
 Söğüt Ağacı 2 Söğüt Ağacı 3
 Söğüt Kabuğu Sögüt Kabugu 2
 Söğüt Otu Söğüt Yaprağı
 Solidago Virgaurea Solucan Otu 11
 Solucan Otu Solucan Otu 10
 Solucan Otu 2 Solucan Otu 3
 Solucan Otu 4 Solucan Otu 5
 Solucan Otu 6 Solucan Otu 7
 Solucan Otu 8 Solucan Otu 9
 Somak Sonbahar Çiğdemi
 Sorgum  Sorkun Ağacı
 Soya  Soya 2
 Soya 3 Soya 4
 Soya 5 Soya Fasulyesi
 Soya Fasulyesi 10 Soya Fasulyesi 11
 Soya Fasulyesi 12 Soya Fasulyesi 13
 Soya Fasulyesi 14 Soya Fasulyesi 2
 Soya Fasulyesi 3 Soya Fasulyesi 4
 Soya Fasulyesi 5 Soya Fasulyesi 6
 Soya Fasulyesi 7 Soya Fasulyesi 8
 Soya Fasulyesi 9 Soya Fosfolipidleri
 Soya İsoflavonları Soya Yağı
 Soya Yagı 2 Soya Yağı 3
 Spirulina  Spirulina 2
 St John’s Wort St. John’s Wort (Sarı Kantaron)
 Strofantus 2 Strofantus 3
 Strofantus Su
 Su Keneviri Su Nanesi
 Su Nergisi Su 2
 Su 3 Su 4
 Su Baldıran Otu Su Baldıranı
 Su Biberi Su Kabağı
 Su Kabağı 2 Su Kabağı Çekirdeği
 Su Karanfil Kökü Su Karanfil Kökü 2
 Su Kazayağı Su Kazayağı 2
 Su Kerevizi  Su Kerevizi 2
 Su Kerevizi 3 Su Kerevizi 4
 Su Kerevizi 5 Su Kerevizi 6
 Su Labadası Su Nanesi
 Su Nanesi 2 Su Nanesi 3
 Su Nanesi 4 Su Nanesi 5
 Su Nanesi 6 Su Nanesi 7
 Su Nanesi 8 Su Nergisi
 Su sarımşağı Su Sinir Otu
 Su Sinir Otu 2 Su Sinir Otu 3
 Su Sinir Otu 4 Su Teresi
 Su Teresi 2 Su Teresi 3
 Su Teresi 4 Su Teresi 5
 Su Teresi 6 Su Teresi 7
 Su Teresi 8 Su Yarpuzu
 Su Yoncası  Su Yoncası 2
 Su Yoncası 3 Su Yosunu
 Su Yosunu 2 Su Yosunu 3
 Su Zambagı Su Zambagı 2
 Sulandık Otu Sultan Böğürtleni
 Sultan Otu  Sultan Otu 2
 Sultan Pelsengi Sülük
 Sülük Otu Sülük Otu 2
 Sülük Otu 3 Sumak Rhus Coriaria L.)
 Sumak  Sumak 10
 Sumak 11 Sumak 12
 Sumak 13 Sumak 14
 Sumak 15 Sumak 2
 Sumak 3 Sumak 4
 Sumak 5 Sumak 6
 Sumak 7 Sumak 8
 Sumak 9 Sumak Yaprağı
 Sumak Yaprağı 2 Sumak Yapragı 3
 Sumak Yaprağı 4 Sumak Yaprağı 5
 Sumak Yaprağı 6 Sümbül
 Sümbül Eli Sümbül Soğanı
 Sünnetçi Otu Sünnetlice Otu
 Superoxide Dismut Ase Süpürge Çalısı
 Süpürge Katırtırnağı 2 Süpürge Katırtırnağı
 Süpürge Otu 2 Süpürge Otu
 Süpürge Tohumu Surinam Ağacı
 Sürincan Sürincan 2
 Sürincan 3 Sürincan Çiçeği
 Sürme Sürme Taşı
 Sürüngen Mayasıl Otu Susam
 Susam 10 Susam 11
 Susam 12 Susam 13
 Susam 14 Susam 15
 Susam 16 Susam 17
 Susam 18 Susam 19
 Susam 2 Susam 20
 Susam 3 Susam 4
 Susam 5 Susam 6
 Susam 7 Susam 8
 Susam 9 Susam Kökü
 Susam Kökü 2 Süsen
 Süsen 2 Süsen 3
 Süsen 4 Süsen 5
 Süsen 6 Süsen(İris)
 Susi Süt
 Süt 2 Süt 3
 Süt 4 Süt 5
 Süt 6 Süt 7
 Süt 8 Süt Otu (Acı Süt Otu)
 Süt Otu Süt Otu 2
 Süt Otu 3 Süt Otu 4
 Süt Otu 5 Süt Otu 6
 Suteresi Sütleğen
 Sütleğen 2 Sütleğen 3
 Sütleğen 4 Sütleğen Otu
 Sütlegen Otu 2 Sütleğen Otu 3
 Sütleğenler Sütlü Çınar
 Sütlü Semiz Otu Suyosunu

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.