Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Kılıç Otu
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

100725
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

69937
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Kılıç Otu

KILIÇ OTU AÇIKLAMA 1

Kullanılan Kısımları:
Kurutulmuş veya taze çiçekleri dalları

Kullanıldığı Yerler

Dahilen: Ağrı kesici, mikrop öldürücü, Astım ve bronşitte, ülserde, akciğer rahatsızlıklarında, sara'da, trigeminus, nevraljisinde, sinir zafiyeti, yatağa işeme, uyurgezerlik, konuşma bozuklukları, rahatsız uykularda, göğüs yumuşatıcı öksürük kesici, spazm çözücü olarak kullanılır. İshali keser, mideyi düzeltir, iştahı açar, böbrek ve idrar yolları hastalıklarında faydalıdır. Gebelik kusmalarına iyi gelir, idrar ve balgam söktürür, yatıştırıcı ve kurt düşürücüdür. Taze bitki yenilirse iç ağrılarına iyi gelir, (ingilizce şifalı bitkiler ansiklopedisi Medicinal Plants'ta) Sarı Kantaron (AİDS) hastalığının tedavisinde kullanılabilirliğinin araştırılmakta olduğu yazılıdır.

Kılıç Otu Altını ıslatan çocuklar için 2 bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı kılıç otu (sarı kantaron) 2 tatlı kaşağı civan perçemi, 1 tatlı kaşığı meşe kabuğu konur. 10 dk bekletilir, sabah ve öğle 2 fincan içilir. (10 yaşından büyük çocuklara)

Kılıç otu (Sarı kantaron) sarı kantaronun bulunduğu ev cinlerin tasallutundan emin olur. iktidarsızlıkta, böbrek, dalak, karaciğer ve idrar yollarındaki hastalıklar sebebi ile meydana gelmişse sarı kantaron içilir. 8 kilo kaynar su içerisine 500 gr sarı kantaron konulur. 40 dk. kaynatılır, süzülür. Dolapta muhafaza edilir. Sabah, öğle, akşam yemeklerden 1 saat önce 1 bardak içilir. Kılıç Otu - Sarı Kantaron Depresyonu önleyici, spazm giderici, kasarak sıkıştırıcı, sakinleştirici, acıyı giderici, sinirsel (asabi) şikayetlerde, iç sıkıntısında, gerginlikte, huzursuzluk, uykusuzluk ve özellikle de menapoza bağlı deprasyon halinde kuvvet verici (tonik) olarak kullanılır. Menapoz problemlerini, hormonal değişimin semptomlarını hafifletmek ve yaşama kudretindeki azalmayı tedavi etmek için çok faydalıdır.

Kılıç otu yatıştırıcı olarak diazemden daha güçlüdür. Kılıç otu safra kesesi ve karaciğeri kuvvetlendirici değerli bir bitkidir. Hepatitte faydalıdır. Bitki virüslerin etkisini kırıcı veya azaltıcıdır. Bitkinin tamamı virüsle ilgili bir çok hastalığın tedavisinde etkili olduğu ilmen ispat edilmiştir. Avrupanın en değerli bitkilerinden biridir. Virüslere karşı güçlü etkisi sebebi ile aids tedavisinde kullanılabilirliği, hakkında araştırmalar yapılmaktadır.

Kullanılışı: 1 bardak kaynar suya, 2 gr ufalanmış taze veya kuru bitki konur, 10 dk bekletilip içilir. ' Diyaliz hastalarında; hasta hiç idrar yapamıyorsa 1 aylık baldıran tedavisinden sonra, san kantaron 2 ay yine baldıranla beraber kullanılacaktır. Fakat karıştırmadan ayrı ayrı içilecektir. 8 kilo kaynar suya 500 gr doğranmış bitki konur, tekrar 40 dk kaynatılır, süzülür, dolapta muhafaza edilir, sabah, öğle, akşam yemeklerden 1 saat evvel birer bardak içilir.
Baldıran da aynı miktarlarda ve aynı şekilde hazırlanır. Yalnız ağzı açık olarak dolapda muhafaza edilir.

Haricen:
Çürük ve yanıklar ile cilt çatlaklarında, makat çatlak ve kaşınmalarında, deri kabarması ve emsali deri hastalıklarında, parmak arası mantarlarında faydalıdır.

Kılıç Otu Yağı:
Kılıç otu yağı patojen mikro organizmaları öldürücü mükemmel bir etkiye sahiptir. Deprasyonu önler, mide iltihabı ve mide ülserlerinde de kullanılabilir. Kramp ve sinirsel ağrıları hafifletici olarak da faydalıdır.
Yağın virüslerin etkisini azaltıcı, iltihabı önleyici ve iyileştirici etkisi dolayısıyla dahilen ve haricen kullanılabilir.

Haricen:
Sinir yaralanmaları ve her çeşit sinir hastalıklarında, ağır kaldırma ve çarpmadan dolayı meydana gelen ezik, bere, beze, şişkinliklerinde, sırt ağrıları, siyatik, Romatizma ve lumbago ağrılarında, kılıç otu yağı ile ovmak sureti ile çok faydalı olur. Yanık yaralarına, güneş ve su yanıklarına iyi gelir. Pürüzlü yüz derisinde yüze sürülerek kullanılır.
Lenf bezi şişmelerinde bezleri kılıç otu yağı ile ovmak sureti ile kullanılır. Kılıç otu yağı çok ağlayan rahatsız çocukların göbeklerine sürülürse ağlamalarını hemen keser.

Kullanılışı:
Bu yağ, masaj ve pansuman şeklinde kullanılır.
Kılıç otu yağı yapılışı 80 gr taze veya kuru çiçek 200 gr saf zeytinyağının içerisine konur, 15 gün güneşte bekletilir, arasıra çalkalanır, bir bezle süzülüp kullanılır. Acil durumlarda 80 gr taze veya kuru çiçek 800 gr zeytinyağı içerisine konulur. Zaman zaman karıştırılır, 2 saat kaynar su banyosunda tutulur, sonra süzülür, böylece yağ hazırlanmış olur.


KILIÇ OTU AÇIKLAMA 2

Ana vatanı Yemen olan bu bitki yol kenarlarında, dağ eteklerinde yetişir. Kabuk ve filizlerinden yararlanılır.

Özellikleri ve Yararları

- Vücudu güçlendirir.

- Mide ve karaciğer zafiyetini giderir.

- Böbrek ve sindirim yolları hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

- Rahim hastalıklarını iyileştirir.

- Yaraların iyileştirilmesini çabuklaştırır.

- Bağırsak kurtlarının düşürülmesine yardımcı olur.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Kılıç

Otu

-

Şifalı

Bitkiler

Sözlüğü