Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Aşk Otu
Aşk Otu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

AŞK OTU AÇIKLAMA 1


Kullanılışı-1: Aşk otu kökü kaynatılarak elde Edilen sıvı da yüzdeki lekeleri yok eder.


Kullanılışı-2:
Karaciğer rahatsızlıkları için, Aşk Otu tohumları suda bekletilir ve içilir.AŞK OTU AÇIKLAMA 2

Kullanılan Kısımları:
Kökü, gövdesi Ve tohumları


Toplama Zamanı:
Kökü ilkbaharda, Gövdesi ve tohumu Ekimde Toplanır

Kullanıldığı Yerler


Dâhilen:
Kökü; öksürüğü keser, Bronşları temizler, idrar söktürür, Mide ve bağırsak gazlarını giderir, Hazmı kolaylaştırır, iktidarsızlıkta Faydalıdır, cinsi yorgunluğu Giderir, gut, romatizma, istaska (vücudun su toplaması), müzmin Kalp rahatsızlıklarında faydalıdır, Böbrekleri temizler, sarılıkta Faydalıdır, kabızlığı giderir, Boğaz iltihaplarını temizler.

Kullanılışı: Kurutulmuş aşk otu . Kökü toz haline getirilir, I çay kaşığı 1 bardak sirke ile içildiğinde Mide ve bağırsak gazlarını giderir, Yorgun erkeği tekrar dinç hale Getirir. Aşk otu kökü toz haline Getirilip 1 miktar su ile içilirse Hazmı kolaylaştırır. Aşk otu kökü Kaynatılır, çay gibi içilir. Tohumu: 1 bardak su içerisine Bir miktar aşk otu tohumu konur, 6 saat bekletilip içilirse karaciğer, Dalak, mesane ve böbreklerin Çalışmasını reglle eder. 1 bardak sirke içine bir miktar Aşk otu tohumu konulur, 2 saat Bekletilip içilir, kalça ve bel ağrılarını Hafifletir, istisnaya iyi gelir, Böbrek, mesane ve Safra Kesesi Taşlarını düşürür.

Haricen: Aşk otu kökü kaynatılarak Elde edilen su yüzdeki lekeleri İzale eder, boğaz iltihaplarında Gargarası faydalı olur. Bu sudan Bir miktar Banyo suyuna konulup Banyo yapılırsa tenasül uzvunu Güçlendirir, cildi güzelleştirir, Bütün vücudu ısıtır.

Taze aşk otu kökü ince kıyılır Dövülüp lapa haline getirilip Şişliklere sarıldığında şişlikleri giderir, Kramplı adaleleri yumuşatır.

Aşk otu yapraklarının ezilmesi ile Elde edilen su cilde sürülürse cildi Yumuşatır, güzelleştirir, beyazlaştır. Tenasül organlarında Meydana gelen yara ve bereleri Yok eder.

Yağı: Aşk otu kökünden elde edilen Yağ sinir sistemi ve deri hastalıklarında Kullanılır, boğaz iltihaplarında Gargarası faydalı olur.


En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Aşk

Otu