Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Yüz Kırışıklığı
 Yüz Kırışıklığı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Yüz Kırışıklığı :

Belli bir yaşta başlayıp zamanla devam eden derinin şekil değiştirerek kırışmasıdır. Bunun için öneriler:

a) Birer tutam yaban kekiği, gül, sinirotu, kılıç otu, yabangülü, ebegümeci, Papatya ve öküzgözü bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra bir pamuk yardımı ile gerekli bölgelere sürülür.

b) Bir yumurta akı kabartılıp krema ile karıştırılır. Bir adet küçük salatalığın suyu çıkarılıp karışıma ilave edilir. Temiz yüze maske uygulanır. 20 dakika sonra yüz, ılık maden suyu ile yıkanır.

c) Birer tutam eritilmiş balmumu, bal, acıbadem yağı ve susam kökü bir kaba konularak merhem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır ve yüze sürülür.

d) Bir yumurtanın akı çırpılıp, yüzün kırışmaya yüz tutmuşsa da kırışması muhtemel kısımlarına Krem gibi sürülür. Kuruyuncaya kadar 20 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile yıkanmalıdır. Bir yumurtanın sarısı, bekletildikten sonra 3-5 damla limon damlatılmış su ile yüz yıkanır, Bir kapta bir yumurta akı, 20 gr iyi zeytinyağı, 15 gr defne suyu ve 20 gr şap (ince dövülmüş) çırpılarak karıştırılır ve krem haline getirilir. Sonra bir tülbente sıvanır ve tülbent elektrik ısıtıcısı ile uzaktan biraz ısıtılır. Bez üzerindeki Macun hafif katılaşınca ılık halde yüze konur. 20 dakika sonra çıkartılıp ılık su ile yüz yıkanır.

e) Birer tutam acıbadem yağı, eritilmiş balmumu ve susam kökü bir kaba konulup üzerine yeteri kadar bal ilave edilerek merhem kıvamına getirilerek yüze sürülür

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Yüz

Kırışıklığı