Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Vücutta Olan Artık Maddelerin Temizlenmesi
Vücutta Olan Artık Maddelerin Temizlenmesi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Vücutta Olan Artık Maddelerin Temizlenmesi :

Sabah içeceği:

100 gr patates, 50 gr havuç, 50 gr maydanoz. Bunları iyice temizlemeli ve makineden geçirerek 0,5 lt. su ilave ederek ağzı iyi kapatılmış kapta 10-15 dakika kaynatmalı. Alınan sıvıyı ayırdıktan sonra üstüne 0,5 lt kadar kaynatılmış su ilave etmeli (bu bir kişi içindir), 2 kaşık ezilmiş buğday ilave edildikten sonra 2 kaşıkta Keten Tohumu (Linum usitatissimum L.) ezerek ilave edilmeli. Ağzı kapalı bir kapta soğuk yerde bir gün bekletmeli. Sabahları vücut sıcaklığına kadar ısıtarak içilmelidir.

Damarların Temizlenmesi:

5 yemek kaşığı taze çam yaprağı, 3 kaşık Kuşburnu ve 2 kaşık soğan kabuğu 1 lt kaynatılmış suda 10 dakika kaynatıp, süzdükten sonra 100 gr olmakla günde 2-3 defa içmeliyiz.

Karaciğerin Basit ve Etkili Bir Şekilde Temizlenmesi Vücudu temizlemenin etkili bir yolu:

Önceden vücudu hazırlayıp, bunun için vücudu günde 3-4 defa sıcak suyla nemlendirilmiş bezle silmeli. 3-4 gün önceden bitkisel yemekler yemeli, meyve ve sebze ile beslenmeli. Dışkılamada zorlanma varsa klizma ile günde bir defa temizlenmeli. Tuvaletten sonra klizma yapmalı. Sabahları yemekten sonra 1 pancar ve 5 elma suyunu içmeli (elmanın ekşi olması daha iyi etki gösterecektir). Yemekten 1-2 saat sonra karaciğerin üstünü sıcaklaştırmalı. Bunun için elektrikli ısıtıcı veya sıcak su doldurulmuş ısıtıcı kullanılmalı ve hareket etmeli. Nefes alarak karnı içe çekmeli ve sarmalı sonra ise karaciğerin üstünden masaj yapmalı. Bunu 15- 30 dakika sürdürmeli. Bir saat bekledikten sonra tekrarlamalı.

Yaklaşık 23 saat karaciğerin biyoritmi ve salgı salgılaması maksimum olur. Özelliklede sabahları aktivitesi daha yüksek olur. Uykudan kalktıktan sonra biraz dinlenmeli sonra yemeye başlamalı. 0.5 lt havuç, pancar ve elmadan (1:2:3 nispetinde) alınmış şıra (makineden geçirilmiş) içilmesi daha iyi etki gösterecektir. Ondan sonra salata ve acısız çorba içmeli ve sonra normal olarak hayatını devam ettirmeli daha sonra gündelik yenilen gıdalar alınmalı.

Tiroit Bezinin Temizlenmesi:

Tiroit bezinin fonksiyonu bozulduğu zaman çeşitli hastalıklar meydana gelir, madde alışverişi bozulur. Bundan dolayı da tiroit bezlerinin temizlenmesi gerekmektedir.

Kış aylarında yapılması tedavi işlemlerinde daha iyi netice vermektedir. Deniz lahanası en iyi temizleyicidir. Kurutulmuşu, konservesi veya tazesi kullanılabilir. Onun için bir hafta boyunca bu bitkiden yapılmış yiyecekler yemek gerekmektedir. Bir hafta aralıklarla kış aylarında bu bitki kullanılmalıdır.

İç Organların Çamın Genç Sürgülerinden Alınan Öz İle Temizlenmesi:

Çamın genç sürgülerinin uçlarından taze taze 5 kaşık alarak üstüne 0,5 lt kaynatılmış sıcak su ilave ederek hafif ateşte 10 dakika kaynatılmalıdır. Kaynatıldıktan sonra sıcak bir maddeye sararak sabaha kadar bu şekilde tutulmalı. Sonradan bu sıvıyı sıcak tutmak için termosa koymalı ve sıcağı sıcağına su veya çay yerine içilmelidir. Her gün bu prosedürü devam ettirerek yenisini hazırlamalı ve içmeli (içildiği zaman sıvının sıcaklığı 36-40 "C derece olmalı). içme süresi kişinin isteğine bağlı olarak değişebilir. İçilen sıvı idrarda değişkenlik oluşturur. İdrar değişik bir renk alır. Eğer idrarın rengi eski haline dönmüşse temizlenme bitmiş demektir. Tedavi durdurulabilir

Temizlemenin Siyah Turp Suyu ile Yapılması:

Siyah turpun şırasını ezerek çıkarttıktan sonra, vücutta olan mineralleri çözmek için, idrar tıkanmalarını ve idrar kesesindeki çöküntüleri temizlemek amacıyla içilir. Bunun için 10 kg turp yumrusu alarak yıkamalı, kabuğunu temizlemeden (ayırmadan) makineden geçirmeli, yaklaşık 3 lt. su eklenmeli ve alınan şırayı buzdolabında tutmalı. Suyunu aldıktan sonra yerde kalan kısmından 1 kg alınır 300 gr bal ve süt mayası üstüne ilave ederek sıcak olan bir yerde ağzı kapalı cam kavanozda tutulmalı. Bunları karıştırmalı. Sonradan bu karışımı önceden alınan turp suyu ile karıştırıp, alınan karışımdan yemekten bir saat sonra bir tatlı kaşığı içmeli eğer karaciğerde bir rahatsızlık duyulmazsa gittikçe dozu artırmalı önce bir kaşık sonra ise 100 ml. ye kadar arttırmak gerekir. Karaciğerin üstüne sıcak su banyosu koymalı ya da hazırlanmış su bitene kadar sıcak banyo uygulamalı. Vücuttaki tuzlar ağrı vermeden büyük oranda atılır. Organizmayı tam temizlemek için yılda bu işlem 1-2 defa tekrarlanmalı. Neticede vücuttaki zararlı maddeler ve asidik maddeler atılır.

İç Organların Kırk Boğum Otu ile Temizlenmesi:

Kırk boğum otunu halk tababetinde, ezerek (kurutulmuşunu) kaynatarak çay gibi içerler. Vücudu zayıf olan insanlar bir yemek kaşığı otu bir su bardağı suda kaynatarak demIemeli, ağırlığı 70 kg veya fazla olanlar 2 kaşık ve 300 ml suda kaynatmalı ve içmelidirler.

Böbreklerin Köknar Yağı ile Temizlenmesi:

Karışımın hazırlanışı: Karakınık (Origanum vulgare), kuşburnu, binbirdelik otu. Bu otları ezerek karıştırmalı (1:1:1) 30 gr karışım alarak üzerine kaynatılmış sıcak su dökmeli ve koyu bir renk alana dek demlemeli. Bu karışımdan 100-150 gr alarak üzerine bir yemek kaşığı bal ilave edilip yemekten önce içilmelidir. Bir hafta içtikten sonra aynı yöntemle hazırlanmış 100-150 gr sıvıya köknar şırası (suyu) içine ilave ederek (5 damla) yemekten 30 dakika önce içmeli. Damlayı içine ilave ettikten sonra iyice karıştırmalı ve çabukça içmeli, ağızda çok tutmamalı eğer çok tutulursa dişlere zarar verebilir. Bunu 5 gün boyunca günde 3 defa içmeli. Birkaç günden sonra temizlenme başlar. 2 hafta ara verdikten sonra tedaviyi tekrarlamalı. Eğer tam temizlenmezse bir kez daha tekrarlamalıdır.

Meyvelerle Böbreğin Temizlenmesi:

Doktor N.B. Uoker meyve sularıyla tedaviyi önermiştir. Bunun 2 yöntemi vardır.

1. Havuç 10 kısım

Pazı (pancar) 3 kısım

Hıyar (salatalık) 3 kısım

2. Havuç 9 kısım

Maydanoz 2 kısım

Kereviz (Apium) 5 kısım

Karpuzla Böbreğin Temizlenmesi:

Yazın karpuz zamanı tedavi yapılmalı. Hormonsuz ve üstünde siyah hatları olan karpuz çavdar ekmeği ile yenir. Bir hafta içerisinde böbrekleri tam temizler. Karpuz ve ekmek istenildiği kadar yenilebilir. Eğer taş veya kum dökerken ağrı veriyorsa ağrı kesici kullanmalı. Bu tedavi zamanı sıcak banyo yapılır ve böbrekler sıcak tutulmalıdır. Eğer taş ve kum dökülmesi devam eder ve tam iyileşmezse ilave olarak tedaviye 1-2 hafta daha devam etmeliyiz.

Kalp Kaslarının Temizlenmesi:

Kalbimiz yılda en az 2 defa gereksiz maddelerden temizlenmelidir. Zayıflamış hücrelerden, kaygan gereksiz atıklardan, artık tuzlardan vb. kalbin temizlenmesinin en iyi zamanı yaz aylarıdır. Temizlemeyi limon ve sütle yapmalı. 3 limon ve 1 litre sıcak süt alarak sütün 1/3 nün içine bir limon sıkarak içmeli. 12 saatten sonra yeniden tekrarlamaIıyız. Tedavi zamanı hafif yemekler yemek gerekmektedir. 2 hafta süresince bu işlemleri her 12 saatte bir sürdürülmelidir.

Prostat Bezinin Temizlenmesi:

Prostat bezinin soğuk algınlığı durumunda etkin bir şekilde temizlenmelidir. Prostatın en iyi temizlenme zamanı sonbahardır.

Birinci yöntem:

Meyan kökünü küçük parçalara böldükten sonra içinden bir yemek kaşığı alarak üstüne 0,5 litre kaynatılmış sıcak su döküp 10 dakika kaynatmalı. Bir müddet bekletilmeli ve sonra süzmeliyiz. Yemekten önce sıcağı sıcağına günde 3-4 defa bir ay sürede içmeli. Her içişte bir büyük bardak içmek gerekmektedir. Bu tedaviden sonra prostat daha sağlıklı olur ve fonksiyonu da çok iyileşir.

İkinci yöntem:

Devetabanı (kenger) bazen de kavalak denir. Bu yöntem Arctium lapa L. veya Arctium minus'un kökünün yardımı ile uygulanır. Taze deve tabanı bitkisinin yıkanmış kökünü küçük parçalara böldükten sonra 0,5 litre suda 10 dakika kaynatmalı. Alınan sıvıyı süzdükten sonra yemekten önce 30 gr içmeli. Sıvı bitene kadar devam edilmeli, hastalıklı prostatta da içilebilir. Sadece prostata değil böbreklere de çok iyi gelir. Bu şekilde prostat ve böbrekler daha sağlıklı olur.

Dolaşım Sistemin Temizlenmesi:

Dolaşım sistemin organizma için öneminin ne kadar büyük olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu sistemin en iyi temizlenme zamanı sonbahardır. Kanın temizlenmesi sütün yardımı ve çayla olur. 50-80 ml sürün üstüne yeni demlenmiş çay (koyu demlemeli) dökmeli. Çay sütten 4 kat fazla olmalı, alınan sıvıya ilk 15 saat için içine çok az bir miktar tuz ilave etmeli 15 saatten çok kalırsa içine şeker ya da bal ilave etmeli (2 tatlı kaşığı). Bu sıvıyı günde 2-4 defa içmeli. Her gün yeni karışım yapılıp ve içilmelidir.

Bu prosedür bir hafta sürdürülmeli. Bu tedavi sırasında başka yiyecek yenilmesi etkiyi azaltabilir, eğer yenilse de çok az bir miktar yemek yenilmesi gerekir. Yemek yenilmezse tam temizlenme gerçekleşir. Bu yöntem hekimlerin önerisi ile uygulanmalıdır. Bunu kullanırken bağırsaklar her gün hekim kontrolünde anüsten yıkanmalıdır. Bağırsaklar temizlenmezse bağırsaklara tuz ve başka maddeler birikebilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Vücutta

Olan

Artık

Maddelerin

Temizlenmesi