Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Ünlü Kitap Yazarları
Ünlü Kitap Yazarları Yaptıkları Ve Ülkelerine Ve Dünya ya Kazandırdklarıyla Ünlü Olmuş Şahıslardır.Aşağıda Türk Ve Yabancı Yazarlar Bulunmaktadır.Lütfen Makaleyi Okuyunuz.

YABANCI YAZARLAR

Molıere, jean baptiste
Posted by admin in Yabancı Yazarlar
Doğum ve Ölüm Tarihi 1622-1673
Fransız komedi yazarıdır. Paris’te doğdu. Hukuk öğrenimi gördü. Ancak tiyatro hayatına girdi, aktörlük yaptı. Şehir şehir gezerek, oyunlar sundu. Hem yazıyor hem oynuyor hem de tiyatro grubunu yönetiyordu.


 
O dönemin komedi anlayışının yalnızca güldürmeyi amaç edinmesine rağmen o, güldürürken düşündüren bir komedinin çığırını açmıştır. Sayısı yirmiyi geçen eserlerinde Moliere, insanlığın gülünç yanlarını en doğal, en yalın, ancak en geniş bir biçimde yansıtmıştır. Moliere’in karakterleri, mizah dolu gerçek kisilerdir.

Eserlerini, gülünç gelenekler ve toplumsal aksaklıklar üzerine oturtmuştur. Kibarlık budalalarını, hastalık hastalarını, cimrileri, züppe soyluları, bilgisiz ve şarlatan doktorları, bilgiç kadınları, iki yüzlüleri büyük bir başarıyla canlandırmıştır.

Başlıca eserleri
Gülünç Kibarlar, Kocalar Mektebi, Kadınlar Mektebi, Zorla Evlenme, Tartuffe, Adamcıl, Zoraki Hekim, Cimri, Kibarlık Budalası, Hastalık Hastası, Scapin’in Dolapları

Temmuz 10th, 2008
Zweig stefan
Posted by admin in Yabancı Yazarlar, Yabancı Şairler

 
Doğum ve Ölüm Tarihleri 1881-1942
Avusturyalı roman, oyun yazarı ve şairdir. Viyana’da doğdu, iyi bir eğitim gördü. Tarih, psikoloji ve Germanistik öğrenimi yaptı. Edebiyat çalışmalarına çeviriler yaparak başladı. Özellikle Belçikalı şair Emile Verhaeren’in duygulu şiirlerini büyük bir başarıyla aktardı. Şiir de yazıyordu.

Birinci Dünya Savaşı çıktığında Zvveig, aydınların fikirleri çevresinde birleşmeleri fikrini savundu. 1934′te Londra’ya yerleşti, ingiliz uyruğuna geçti. Brezilya’nın Petropolis şehrine yerleşti. Karısıyla birlikte orada intihar ettiler. Stefan Zvveig, bir fikir adamı, bir tarihçi, metotlu düşünen bir insan, ruh çözümlemelerini büyük bir dikkatle ve Freud’un koyduğu temelere dayanarak başaran bir romancı olarak dünya edebiyatının sayılı isimlerindendir.

Başlıca eserleri
Üç Büyük Usta (Balzac, Dickens, Dostoyevski), Kendileri ile Savaşanlar, Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar, Yıldızın Parladığı Anlar, Marie Antoinette, Yürek Çöküntüsü, Acımak, Korku, Bir Kadının 24 Saati, Dünün Dünyası I”

Temmuz 10th, 2008
Zola, emile
Posted by admin in Yabancı Yazarlar

 
Doğum ve Ölüm Tarihleri 1840-1902
Fransız roman yazarı ve natüralist roman akımının en kuvvetli öncüsüdür. Paris’te doğdu. Öğrenimini Paris’te tamamladıktan sonra yazı hayatına atıldı. Romancılığının yanı sıra, Dreyfus Davası’nın ateşli bir savaşçısı oldu. Bu yüzden hapse girdi. Haklı olduğu anlaşıldı. Bir sabah odasında hava gazından zehirlenmiş olarak bulundu.

Zola, bütün eserlerinde kalıtım kanunlarının toplum üzerindeki etkilerini incelemiş, romanlarındaki kahramanları bu açıdan görmüştür. Üslûbunun sistemli aşırılıkları, betimlemelerinin çapkınca çıplaklığı dolayısıyla çok kez saldırıya uğrayan Zola, yine de Fransız edebiyat tarihinde geniş bir yere sahiptir. Şair ruhlu, içli bir yaradılışı vardır.

Başlıca eserleri
L’Assomoir, Bir Aşk Sayfası, Nana, Eser, Toprak, Doktor Pascal, Gerçek, Meyhane, Rahip Mouret’in Günahı, Therese Raquin, Tohum Yeşerince, itham Ediyorum

Temmuz 10th, 2008
Wılde, oscar
Posted by admin in Yabancı Yazarlar
Doğum ve Ölüm Tarihi 1856-1900
Ünlü İngiliz şair ve tiyatro yazarıdır. Aslen İrlandalıdır. Dublin’de doğdu. Oxford Universitesindeyken şiir yazmaya başladı, 25 yaşındayken de kitap halinde yayımladı. Ama umduğu ilgiyi bulmadı.Amerika’ya gitti, orada sanat, estetik, şiir konulu konferanslar verdi. Bu arada piyes yazmaya başladı.

Fransızca olarak yazdığı, konusunu İbrani tarihinden alan “Salome” trajedisi, büyük ilgiyle karşılandı. Eser, Paris’i yerinden oynatırcasına tutundu. Oysa aynı eser, kendi ülkesinde ahlaka aykırı görülürek yasaklanmıştı. Fransa’ya yerleşti. Paris’te öldü.

Oscar Wilde, ingiliz Edebiyatı’nda önemli bir yer tutan, kendini şöhretin zirvesine çıkaran oyunlar yazdı, içinde bulunduğu toplumun aksak yanlarını, gelenek ve görenekleri insafsızca hicvetti. Nükteli, alaylı ve insanları iğnelemekten hoşlanan bir dil özelliğine sahiptir.

Başlıca eserleri
Şiirler, Vera (Oyun), Mutlu Prens, Dorian Gray’in Portresi (Roman), Salome (Oyun), Leydi Vindermer’in Yelpazesi (Oyun), Önemsiz Bir Kadın (Oyun), İdeal Koca (Oyun), Reading Zindanı Baladı (Şiirler), Narlı Bahçe

Temmuz 10th, 2008
Voltaire, françois marie arouet
Posted by admin in Yabancı Yazarlar
Doğum ve Ölüm Tarihleri 1694-1778
Fransız düşünür ve yazarıdır. Paris’te doğdu. Cizvit papazlarının yönettiği bir koleji bitirdikten sonra, hukuk öğrenimi gördü. Özgür düşünceleri ve baskıya, gericiliğe karşı olması yüzünden hapse atıldı. Hapisten çıktıktan sonra düşünceleri, onu bu kez Fransa dışında yaşamaya itti. ingiltere, Almanya ve isviçre’de kaldı. 15. Louis’nin ölümünden sonra Paris’e dönüşünde, büyük törenlerle karşılandı. Ancak üç ay geçmeden öldü.

Voltaire, hayatı boyunca özgürlük, hoşgörü ve devlet işlerinde doğruluk adına savaşmıştır. Fransız ihtilali’ne ışık tutan düşünceleriyle, gericiliğe karşı amansız düşmanlığıyla, ilericiliğiyle, dünyanın en karakteristik filozof yazarlarından sayılır. Şiir, eleştiri, mektup, tarih, felsefe, öykü, roman, tiyatro türlerinde pek çok eser vermiştir.

Başlıca eserleri
Oedipe (Trajedi), Henriade (Destan), Brutus (Trajedi), İngiltere Mektupları, Charles Xll’nin Tarihi, Zaire (Trajedi), Felsefe Mektupları, Zadig (Roman), Louis XIV. Asrı, Törelerin Üzerine Deneme, Candide (Roman), Felsefe Sözlüğü

Temmuz 10th, 2008
Verne, jules
Posted by admin in Yabancı Yazarlar
Doğum ve Ölüm Tarihi 1828-1905
Fransız roman yazarıdır. Nantes’de doğdu. Paris’te öğrenim yaptı. Tiyatro oyunlarıyla yazarlık hayatına başladı. Yaşadığı dönem, icatlarla, keşiflerle, büyük denizlere seferlerle dolu bir dönemdi. Bu şartlar altında Jules Verne, hayale dayanan bilimsel buluşlar üstüne kurulan romanlara yöneldi. 1863′te yayınlanan “Balonda Beş Hafta Seyahat” adlı eseriyle yeni bir çığır açmış oldu.

Jules Verne, eserlerini kaleme almadan önce, o konudaki bilim, fen ve teknik kitapları, derinlemesine okuyup deneyler yaptığı, edindiği bilgileri hayal gücüyle derinleştirdiği için, hayal ettiği şeyler, günümüzde birçok icat ve keşfin yolunu açmıştır. Verne’in romanları, eğlendirici, heyecan verici, sürükleyici olduğu kadar, okuyanlara yeni bilgiler de vermektedir.

Başlıca eserleri
Deniz Altında Yirmi Bin Fersah, Kaptan Grant’ın Çocukları, Dünyanın Merkezine Yolculuk, Seksen Günde Dünya Gezisi, Misel Strogof, Afrika Ormanlarında, Ay’a Yolculuk, Karanlık Ülke, Esrarengiz Ada, iki Sene Mektep Tatili

Temmuz 10th, 2008
Twaın, mark
Posted by admin in Yabancı Yazarlar
Doğum ve Ölüm Tarihleri 1835 -1910
Amerikan edebiyatının en büyük mizah yazarıdır. Asıl adı Samuel Langhorne Clemens’dir. Missouri’de doğdu. Henüz on iki yaşındayken babasını kaybetti. Bir matbaaya mürettip olarak girdi. Birçok gazetede çalıştı. On yedi yaşındayken, nehirde işleyen gemilere miçoluk yaptı, kaptanlığa kadar yükseldi.

Batı Amerika’da maden kamplarında çalıştı. New York’ta bulunduğu yıllarda, bir turist kafilesiyle dünya turuna çıktı. Bu arada Türkiye’ye de uğradı. İstanbul hamamları ve Boğaziçi kıyıları ile ilgili yazıları dikkate değerdir.

Yazılarında kullandığı “Mark Tvvain” takma adını, gemicilerin suyu iskandil ederken kullandıkları ‘mark tvvain’ (iki kulaç) deyiminden almıştır.Mark Tvvain, mizah edebiyatının en ünlü yazarlarından biridir. Olayları, kişileri, görünümleri anlatmada, kendine özgü bir dil kullandı. Çocukluk ve gençlik anılarını, ince ve alaylı üslûbu, özellikle konuşmalarda gösterdiği üstün başarı ile dile getirdi.

Başlıca eserleri
Tom Savvyer’in Maceraları, Mississipi’de Yaşam, Küçük Prens ve Sokak Çocuğu, Huckleberry Finn’in Maceraları, Kral Arthur’un Sarayında Bir Amerikalı, Esrarengiz Yabancı, Çalınan Taç

Temmuz 10th, 2008
Swıft, jonathan
Posted by admin in Yabancı Yazarlar
Doğum ve Ölüm Tarihleri 1667-1745
İngiliz roman yazarıdır. Dublin’de doğdu. İrlanda’ya yerleşmiş bir ingiliz ailenin oğludur. Yedi yıl kolejde okudu. Daha sonra katip olarak çalışmaya başladı. Öğrenimini tamamladıktan sonra, yergi türündeki eserlerini vermeye başladı.

Bir kiliseye rahip olarak girdi. Yüksek mevkilere çıkamadığı için
Sivastopol Savaşı nedeniyle, “Sivastopol” adlı eserini yazdı. Askerlikten ayrılarak uzun bir geziye çıktı. Rusya’ya dönüşünde, J.J. Rousseau’nun eğitim anlayışına uygun, örnek bir köy okulu açtı. Yeniden köyüne yerleşti ve bu kez kendini tümüyle edebiyata verdi.

Eserlerinde insanlığın çeşitli sorunlarına değinen Tolstoy’un dünya çapında bir sanat ve fikir değeri vardır. Eserlerinde, ülkesinin toplumsal, siyasal çalkantılarını, halkının yaradılışını, yaşayışını büyük bir ustalıkla yansıtmıştır.

Başlıca eserleri
Teknenin Masalı, Örf ve Adetlerde Yenilik, Dilin Geliştirilmesi İçin Bir Tasarı

Temmuz 10th, 2008
Stendhal
Posted by admin in Yabancı Yazarlar
Doğum ve Ölüm Tarihi 1783-1842
Büyük Fransız romancılarındandır. Grenoble’da doğdu. Küçük yaşta annesini kaybetti ve onu, babasının yakınları büyüttü. Sevgiden yoksun büyüdüğü için, duygusallığı daha da arttı. Sevgi ve nefret, aşırı şekiller aldı.

Stendhal, fen kolunu birincilikle bitirdikten sonra, bir süre memur olarak çalıştı. Asker oldu. Rahatsızlığı nedeniyle ordudan ayrıldı. Paris’te sanat hayatına atıldı. Almanya’ya gittiği sırada, çok sevdiği bir kasaba olan Stendhal adını kendine takma ad olarak aldı. Edebi incelemeler, müzik ustaları üzerine araştırmalar ve romanlar yazmaya başladı. 1830′da İtalya’da konsolos oldu.

Paris’te öldü.Stendhal üslûp sahibi, romanda tahlile çok yer veren, ruh hallerinin gözleminde büyük başarı gösteren, mantık yapısı çok kuvvetli bir yazardır. Derin bir psikologdur.

Başlıca eserleri
Kırmızı ve Siyah, Parma Manastırı, Racine ve Shakespeare, Roma’da Gezintiler.

Temmuz 10th, 2008
Steınbeck, john
Posted by admin in Yabancı Yazarlar
Doğum ve Ölüm Tarihi 1902-1968
Amerikalı roman ve öykü yazarıdır. Kaliforniya’nın Salinas bölgesinde doğdu. Üniversitede okudu. New York’ta gazetecilik yaptığı sıralarda yazmaya başladı. İlk romanı “Altın Kupa”dır. Ününü yayan eseri 1937′de yazdığı “Fareler ve İnsanlar’dır. Bu eser piyesroman diye anılan konuşmalı şekilde yazılmıştır.

Eserlerinde natüralist bir gerçekçilik, hayal gücüne dayanan bir gözlem kudreti, insancıl bir alaycılık vardır. Günümüzde dünyanın, en çok okunan, 234 Şairler ve Yazarlar beğenilen romancılarının başında gelmektedir. Eserlerinde insanları çok iyi incelemiştir. 1962 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanmıştır.
Altın Kupa, Cennetin Doğusu, Bilinmeyen Bir Tanrıya, Yukarı Mahalle, Bitmeyen Kavga, Al Midilli, Fareler ve insanlar, Gazap Üzümleri, Ay Battı, Sardalya Sokağı, Aşk Otobüsü, İnci, Alev, Cennet Yolu, Uğurlu Perşembe

TÜRK YAZARLAR


ÜNLÜ TÜRK YAZARLARI


FAZIL HÜSNÜ DAĞLARCA

İstanbul'da doğdu. Harp Okulu'nu bitirdi. On beş yıl görev
yaptıktan sonra ordudan ayrıldı. Çalışma Bakanlığı'nda iş
müfettişliği yaptı.
Dağlarca, kendisinin konularına göre 'ayrı yaklaşımlar',
'bağımsızlık savaşı', 'toplum', 'karşı duvar dergileri', 'yeryüzü',
'uzay', 'çocuklarda' diye yedi bölüme ayırdığı yapıtlarında
şunları dile getirir: Çocuk duygularından, çevresinden
başlayarak evrene ve tanrıya kadar uzanan duyarlık,
toplumsal boyutlu duygu ve düşünceler, sömürgenliğe karşı
yeryüzü yurttaşlığı, destansı söyleyişli ulusal duyarlık ve
övünç, çocuklarla ilgili temalar... Bütün bu yeni bakış, arayış
ve deyişlerle; değişik duyarlığı ve içtenliğiyle adını 'Yirminci
Yüzyıl Türk Edebiyatı Tarihi'nin doruğuna yazdıracak olan
Dağlarca, özgün ve ölümsüz bir şair olarak yaşayacaktır
REŞAT NURİ GÜNTEKİN
1889'da İstanbul'da doğdu. İlköğrenimini Çanakkale'de yaptı. Çanakkale İdadisi'nde, Mekteb-i Sultani'de (Galatasaray Lisesi) ve İzmir'de bir Fransız okulunda okudu. 1912'da Edebiyat Fakültesi'ni bitirdi. 1916-1919 arasında İstanbul'da Vefa ve Erenköy Liselerinde öğretmenlik yaptı. 1931'e kadar çeşitli liselerde Türkçe, Fransızca, Edebiyat, Felsefe ve Pedagoji dersleri verdi. Ardından Milli Eğitim Bakanlığı müfettişi oldu. 1939'a kadar Anadolu'yu dolaştı. 1939-1943 arasında Çanakkale milletvekili, 1950'da Paris Kültür Ataşesi ve Türkiye'nin UNESCO temsilcisiydi. 1954'de emekli oldu, İstanbul Şehir Tiyatroları Edebi Kurul üyeliğine seçildi. 1956 Aralık'ında tedavi için gittiği Londra'da kanserden öldü.

 
 
ORHAN PAMUK
Doğum tarihi 1952. Her yapıtında değişik bir yapı, teknik ve üslup kullanmasıyla tanınan roman yazarı.

Robert kolejini bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesindeki mimarlık öğrenimini yarıda bırakarak girdiği İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsünü 1976'da bitirdi. 1977-1979 arasında aynı enstitüde yüksek lisans çalışması yaptı. 1979'da Milliyet yayınları roman yarışmasında birincilik ödülünü Mehmet Eroğlu ile paylaştı. 1983'te Cevdet Bey ve Oğulları romanı ile Orhan kemal roman armağanını kazandı. Yapıtta 2. Abdülhamit Döneminden 1970'e değin Türk burjuvazisinin evrimini ve toplumsal değişmeleri tarihsel ayrıntıları içinde ele alıyordu. 1984'te Sessiz Ev'le Madaralı Roman ödülünü kazandı. Daha karmaşık bir teknik ile kaleme aldığı bu yapıtında da gene Cumhuriyet Dönemi öncesi ve sonrası bir ailenin geçirdiği değimleri yansıtıyordu. Düşle gerçeğin birbirine karıştığı bir üslupta kaleme alınmış olan BeYaz Kale'de ise, 17. yüzyılda korsanlara tutsak düşen bir Venedikli ile onu köle olarak satın alan bir Türk'ün ilişkileri çerçevesinde doğu ve batı uygarlıklarını karşılaştırdı.bir arayış öyküsü etrafında geçen Kara Kitap romanında ise Türk edebiyatının en çok tartışılan ismi oldu. Ömer Kavur'un yönettiği gizli yüz(1990) adlı filmin özgün senaryosu da Orhan Pamuk'a aittir. Ayrıca 1995 yılında Yeni Hayat, 1999'da BeYaz Kale, 2002'de de Kar isimli romanları yayınlandı.

Cahit Sıtkı TARANCI
( 1910 - 1956)
Diyarbakır'da doğdu, İlk öğrenimini aynı şehirde yaptı. Orta öğrenimi için İstanbul'a gönderilerek, Kadıköy Fransız Saint Joseph Lisesi'ne yazıldı. Burada dört yıl okuduktan sonra Galatasaray Lisesi'ne geçti. Mülkiye Mektebi'ne girdi. Buradaki öğrenimini tamamlamadan paris'e gitti. İkinci Dünya Savaşı'nın çıkması üzerine yurda döndü. Anadolu Ajansı ve Çalışma Bakanlığı'nda çevirmen olarak çalıştı. 1954'te ağır bir hastalığa yakalandı. Türkiye'de tedavisi sonuç vermeyince Viyana'ya götürüldü. 13 Ekim 1956'da orada bir hastanede öldü. Ankara'da toprağa verildi.
"Sanat için sanat" ilkesine bağlı kaldı. Ona göre şiir, kelimelerle güzel şekiller kurma sanatıdır. Vezin ve kafiyeden kopmamış; ama ölçülü veya serbest, her türlü şiirin güzel olabileceği inancını taşımıştır. Açık ve sade bir üslubu vardır. Çoğu gerçeğe bağlı olan mecazları, derin, karışık ve şaşırtıcı değildir. Uzak çağrışımlara ve hayal oyunlarına pek itibar etmemiştir. Zaman zaman bazı imaj ve sembollere başvurmuştur. Şiirlerinde en çok yaşama sevinci ve ölüm temalarına yer vermiş, nedense hep ölümün üstüne gitmiştir. Ayrıca yitik aşklar, mutlu sevdalar, yalnızlık, yaşadığı bohem hayatın buruklukları, çocukluk özlemi de şiirlerine konu olmuştur.

PEYAMİ SAFA
Peyami Safa Istanbulda 1899 yılında dogdu. Servet-i Fünün sairlerinden Ismail Safanın ogludur. İki yasında iken ,Sivasda sürgünde bulunan babasını kaybetti (1901).Dokuz yasında iken sağ elinin ekleminde kemik hastalığının baslaması,13 yasında ikende hayatını kazanmak zorunda kalması yüzünden düzenli okul ögrenimi göremedi ,kendi kendini yetistirdi.Birinci dünya savası yıllarında ögretmenlik yaptı.(1914-1918) Bu yıllarda biryandan da edebiyatla ilgileniyordu.Biri yerli ve Kopanlıklar Kıralı adlı (1913) diğeri ceviri ve Üc Kardes adlı(1918) birer hikayelik iki kücük kitap cıkardı,Fagfur (1918) v.b. gibi sanat dergilerinde hikaye cevirileri ve makaleleri yayımlandı.Savas sonunda ,kardesinin isteğiyle memurluktan ayrılıp basın hayatına atıldı. Çıkardıkları Yirminci Asır adlı bir aksam gazetesinde Asrın Hikayeleri genel baslığı adı altında halk için gazete hikayeleri yazdı. İlk otuz kırktanesi imzasız yayımlanan bu hikayeler o zaman cok begenildi ;yazar devrin ileri gelen bazı sanatcıları ( Yakup Kadri Karaosmanoglu ,Yahya Kemal Beyatlı,Omer Seyfettin v.b.) tarafından tesvik edildi.O tarihten sonra yalnız gazetelerde calıstı fıkra ,makale ve roman yazarı olarak genis bir üne ulastı.Bu arada Kultur Haftası (1936)ve Turk Düsüncesi (1953-1960) adlı ikide dergi cıkardı Ikıncı Dunya Savası yıllarında kendini Fasizm akımına kaptırdı ;savas sonrasında calıstıgı parti gazetelerine göre ikide bir agız degistirerek siyasal bir dengesizlik icinde bocaladıgı, genellikle gerici bir takım görüslerin savunuculugunu yaptı.Atatürk ün saglıgında Türk Inkılabına Bakıslar(1938) adlı bir kitap yazmısken Atatürk ün ölümünden sonra devrin düsmanı bir yol tutu. Oglu Merve Safa'yı kaybettikten 3ay sonra 15 haziran 1961 de Istanbul da öldü.

ÖMER ZÜLFÜ LİVANELİ

20 Haziran 1946 tarihinde Ilgın'da doğdu. Asıl adı Ömer Zülfü Livaneli'dir. Bağlama çalmayı çocukluğunda öğrendi.

1972'de İsveç'e yerleşti. 1974-1975 yıllarında Stockholm'de müzik öğrenimi gördü. Aynı yıllarda bağlama eşliğinde doldurduğu politik ağırlıklı uzunçalardan sonra giderek Batı çalgılarıyla geleneksel çalgıları bir arada kullanarak düzenlemeler yaptı.

Önce Maria Faranduri, daha sonra Mikis Theodorakis'le çeşitli ülkelerde konserler verdi, plaklar doldurdu. 300 bestesinin birçoğu değişik sanatçılar tarafından yorumlanan Livaneli bugüne dek yaklaşık 25 kaset/plak/CD hazırladı. Bunlar Türkiye, Yunanistan, çeşitli Avrupa ülkeleri ve ABD'de çıktı. "Otobüs", "Sürü", "Hazal", "Yılanı Öldürseler", "Yol", "Sis" en bilinenleri olan yaklaşık 30 filmin müziğini yaptı.

1995 yılından beri UNESCO kültür elçisi görevini sürdüren Livaneli, "Yer Demir Gök Bakır", (1987), "Sis", (1988) gibi filmleri yönetti ve çeşitli ödüller aldı.

"Diktatör İle Palyaço", (1993), "Sosyalizm Öldü mü", (1994), "Orta Zekalılar Cenneti", "Arafat'ta Bir Çocuk", (1998), "Livaneli Besteleri-Nota" (1998), "Bir Kedi Bir Adam Bir Ölüm", (2001), "Engereğin Gözündeki Kamaşma,"(2001) adlı kitapları yayımlanan, filmleri ve müzik çalışmalarıyla "Altın Palmiye", "En İyi Müzisyen" gibi birçok ödül alan Livaneli günlük bir gazetede yazarlık yapmaktadır.

 

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 2.El Kitap  3D Max Kitap
 3Ds Max Kitap Acele Kaynak Kitap
 Açıköğretim Kitap Açıköğretim Yardımcı Kitap
 Açlık Oyunları Kitap Ada Kitap
 Ahmet Şık Kitap Akis Kitap
 Akmar Kitap Alacakaranlık Kitap Oku
 Alacakaranlık Kitap Serisi Alfa Kitap
 Almanca Kitap Almanya Kitap Evi
 Almanya Kitap Siparis Alternatif Kitap
 Altın Kitap Altın Kitap Yayınevi
 Amazon Kitap Ametist Yüzük
 Analiz Kitap Antika Kitap Fiyatları
 Antika Kitap Satışı Antika Kitaplar
 Aöf Kitap Aöf Kitap İndir
  Aöf Sesli Kitap  Aöf Yardımcı Kitap
 Arapça Kitap İndir Arapça Kitap Satış
 Arapça Kitap Siteleri Aşk Kitap
 Aşkın Gözyaşları Kitap Atatürk Kitap
 Avesta Kitap Avrupa Kitap
 Ayşe Öner Kitap Bebek Bakımı Kitap
 Bebekler İçin Kitap  Bedava Kitap İndir
 Bedava Kitap Oku Bedava Kitap Özetleri
 Beleş Kitap  Bestseller Kitap
 Bigisayar Kitap Bilgisayar E Kitap
 Biyokimya Kitap Borsa E Kitap
 Borsa Kitap Brida Kitap
 Bursa Kitap Bursa Kitap Fuarı
 C# Kitap Çalıkuşu Kitap Özeti
 Catia Kitap Cep Kitap
 Cep Kitap İndir Ceteris Paribus Kitap
 Çocuk Gelişimi Kitap Çocuk Kitap
 Çocuk Kitap Adları  Çocuk Kitap Oku
 Çocuk Kitap Özetleri Çocuk Kitap Yazarları
 Çocuklar İçin Kitap Çok Satan Kitap
 Dgs Kitap Dgs Kitap Fiyatları
 Dgs Kitap Fiyatları Dijital Fotoğrafçılık Kitap
 Dijital Kitap Dijital Kitap Oku
 Din ve Kitap Dini Kitap
 Dini Kitap Fiyatları Dini Kitap İndir
 Dini Kitap İsimleri Dini Kitap Satış
 Dini Kitap Siteleri Dini Kitap Yayınevleri
 Dini Kitap Yayınevleri Dini Kitap Yazarları
 Doğan Kitap Yayınları Dost Kitap Evi
 D&R Kitap Dr Kitap
 Dünya Kitap  Dünya Kitap Evi
 Dünya Klasikleri Kitap E Kitap Arşivi
  E-Kitap Fiyatları E Kitap Forum
  E-Kitap Google E Kitap Oku
 E Kitap Okuyucu E Kitap Okuyucular
 E- Kitap Pdf E Kitap Roman
 E kitap Satışı E kitap Siteleri
 E kitap Sitesi Elektronik Kitap
 Elektronik Kitap İndir Elektronik Kitap Oku
 Elektronik Kitap Okuma Elif Şafak Kitap
 En Çok Satan Kitaplar En Güzel Kitap
 En İyi Kitap  En Popüler Kitap
 En Ucuz Kitap En ucuz Kitap
 En Ucuza Kitap En Yeni Kitap
 Eren Kitap Erkek Yüz Bakımı Nasıl Yapılır
 Eser Kitap Eski Kitap Satanlar
 Eski Kitap Satışı Fantastik Kitap
 Fethullah Gülen Kitap Fırsat Kitap
 Fisher Price Kitap Forex E Kitap
 Foto Kitap Foto Kitap Baskı
 Fotoğraf Kitap Fotoğrafçılık Kitap
 Fransızca Kitap Ganj Kitap
 Gezi Rehberi Kitap  Google E-Kitap
  Google Kitap Okuma Güneş Tıp Kitap
 Güzel Kitap İsimleri Hanefi Avcı Kitap
  Hediye Kitap Hediye Kitap Bastırma
 Hediyelik Kitap Hepsi Burada Kitap
 Hepsi Kitap Hepsiburada Kitap
 Her Kitap  Hikaye Kitap İsimleri
  Hikmet Kitap Hukuk Kitap
 Hürrem Sultan Kitap İdeefix Kitap
 İdefiks Kitap İkinci El Kitap
 İleri Excel Kitap İlginç Kitap İsimleri
 İlk Kitap İmamın Ordusu Kitap
 İndefix Kitap İndirim Kitap
 İndirimli Kitap İndirimli Kitap Satış
 İndirimli Kitap Siteleri  İndirmeden Kitap Oku
 İngilizce Gramer Kitap İngilizce Hikaye Kitap
 İngilizce Kaynak Kitap İngilizce Kitap
 İngilizce Kitap Çevirileri İngilizce Kitap İsimleri
 İngilizce Kitap Seti  İngilizce Sesli Kitap
 İngilizce Sözlük Kitap İngilizce Türkçe Kitap
 İnternet Kitap İnternet Kitap Satış
 İnternet Kitap Satışı İnternette Kitap Oku
  İnternette Kitap Satışı İnternetten Kitap Alma
 İnternetten Kitap Almak İnternetten Kitap İndirme
 İnternetten Kitap Oku İnternetten Kitap Okumak
 İnternetten Kitap Satışı İnternetten Kitap Siparişi
 İş Hukuku Kitap İş İngilizcesi Kitap
 İslam Kitap İslami Kitap
 İslami Kitap İndir İslami Kitap Siteleri
 İsme Özel Kitap İspanyolca Kitap
 İstanbul Kitap İyi Kitap
 Kadir Mısıroğlu Kitap Kampanya Kitap
 Kan Şekeri Nedir Kapıda Ödeme Kitap
 Kapıda Ödemeli Kitap Kargo Bedava Kitap
 Kargo Ücretsiz Kitap Kargosuz Kitap
 Kaynak Kitap Kelepir Kitap
 Kişisel Gelişim Kitap Kitap
 Kitap Adları Kitap Adresi
 Kitap Alışveriş Kitap Alışveriş Siteleri
 Kitap Alışverişi Kitap Alma
 Kitap Alma Siteleri Kitap Alma Sitesi
 Kitap Almak Kitap Ambarı
 Kitap Arama Motoru Kitap Arıyorum
 Kitap Arşivi Kitap Bas
  Kitap Basan Yayınevleri Kitap Basım
 Kitap Basım Evleri Kitap Basım Maliyeti
 Kitap Basım Ücretleri Kitap Basımı
 Kitap Basımı Fiyatları Kitap Baskı Fiyatları
 Kitap Basma Kitap Bastırma
 Kitap Bastırmak İstiyorum Kitap Bayiliği
 Kitap Bestseller Kitap Boyama Oyunları
 Kitap Bulma Kitap Çeşitleri
 Kitap Çevirisi Kitap Çevirmeni Aranıyor
  Kitap Çıkarma Maliyeti Kitap Çıkarmak
 Kitap Çıkarmak İsteyenler Kitap Çıkarmak Maliyeti
  Kitap Çıkarmanın Maliyeti Kitap Çıkartmak
 Kitap Çıkartmak İstiyorum Kitap Ciltleme Fiyat
 Kitap Çocuk Kitap Çok Satanlar
 Kitap Cumhuriyeti Kitap Dostu
 Kitap Dünyası Kitap Elinizde
 Kitap Evi Kitap Evleri
 Kitap Evleri Listesi Kitap Fiyat
 Kitap Fiyat Listesi Kitap Fiyatı
 Kitap Fiyatları Kitap Fuarı
 Kitap Fuarları Kitap Haftası
 Kitap Hediye Kitap Hediye Etmek
 Kitap İndir Kitap İndir Bedava
 Kitap İndir Pdf Kitap İndirim
 Kitap İndirme Kitap İndirme Siteleri
 Kitap İngilizce Kitap İnternet
 Kitap İsimleri Kitap İsimleri Listesi
 Kitap İsteme Kitap Kalbi
 Kitap Kampanyaları Kitap Kampanyası
 Kitap Kapıda Ödeme Kitap Kargo Bedava
 Kitap Kaynağı Kitap Klübü
 Kitap Kpss Kitap Listeleri
 Kitap Listesi Kitap Logoları
 Kitap Mağazası Kitap Matbaa
 Kitap Nasıl Oluşur  Kitap Nasıl Yazılır
 Kitap Nerden Alınır Kitap Nereden Alınır
 Kitap Oku Bedava Kitap Oku İnternetten
 Kitap Oku Online Kitap Oku.com
 Kitap Okuma Kitap Okuma Lambası
 Kitap Okuma Siteleri Kitap Okumak
 Kitap Okumak İstiyorum Kitap Okunan Siteler
 Kitap Okusak Kitap Okuyabileceğim Siteler
 Kitap Okuyoruz Kitap Önerileri
 Kitap Online Alışveriş Kitap Online Oku
 Kitap Oyunu Kitap Özetleri
 Kitap Pazarlama Kitap Pazarlama Teknikleri
 Kitap Rehberi  Kitap Resmi
 Kitap Roman Kitap Roman İsimleri
 Kitap Sahaf Kitap Sahafları
 Kitap Sat Kitap Satan Yerler
 Kitap Satanlar Kitap Satıcıları
 Kitap Satın Kitap Satın Al
 Kitap Satın Almak Kitap Satış
 Kitap Satış Mağazaları Kitap Satış Noktaları
 Kitap Satış Rakamları Kitap Satış Siteleri
 Kitap Satış Siteleri Kitap Satış Siteleri
 Kitap Satış Sitesi Kitap Satışları
 Kitap Satmak İstiyorum Kitap Seç
 Kitap Serileri Kitap Seti
 Kitap Seti Fiyatları Kitap Setleri
 Kitap Shop Kitap Şiirleri
 Kitap Sipariş Kitap Siparis Almanya
 Kitap Sipariş Etme Kitap Sipariş Etme
 Kitap Sipariş Siteleri Kitap Siparişi
 Kitap Siparişi Ver Kitap Siteleri
 Kitap Sitelerinin Adları Kitap Sitesi
  Kitap Store Kitap Takası
  Kitap Tanıtım Siteleri Kitap Tanıtımı
  Kitap Tedarik Kitap Top 10
 Kitap Toptancıları Kitap Türk
 Kitap Türleri Kitap Ucuz
 Kitap Ve Yazarları Kitap Yayımlamak
 Kitap Yayın Kitap Yayın Evi
 Kitap Yayın Evi Kitap Yayın Evleri
 Kitap Yayıncılığı Kitap Yayınevleri
 Kitap Yayınevleri Listesi Kitap Yayınla
 Kitap Yayınlama Kitap Yayınlama Maliyeti
 Kitap Yayınlama Maliyeti Kitap Yayınlamak
 Kitap yayınlamak istiyorum  Kitap Yayınları
 Kitap Yayınlatmak İstiyorum Kitap Yayınlatmak İstiyorum
 Kitap Yayınnı Kitap Yazarlar
 Kitap Yazarları Kitap Yazma Programı
 Kitap Yazmak İçin Kitap Yazmak İsteyenler
 Kitap Yazmak İsteyenler Kitap Yeni
 Kitap Yeni Çıkanlar  Kitap Yorumları
 Kitap Yurdu Eu Kitap Yurdum
 Kitapevi Almanya Klasikler Kitap
 Konuşan Kitap Kpds Kaynak Kitap
 Kpds Kaynak Kitap Kpds Kitap
 Kpds Kitap İndir Kpds Kitap Önerileri
 Kpds Kitap Tavsiye Kpds Kitap Tavsiyesi
 KPPS Kitap Setleri  Kpps Kitap Siparişi
 Kpss İngilizce Kitap Kpss Kaynak Kitap
 Kpss Kitap Kpss Kitap Fiyatları
 Kpss Kitap İndir Kpss Kitap Önerileri
 Kpss Kitap Satış Kpss Kitap Seti
 Kpss Kitap Tavsiyesi Kpss Kitap Yayınları
 Kpss Tek Kitap Kuantum Kitap
 Kullanılmış Kitap Kutsal Kitap
 Kutsal Kitap İncil Kutsal Kitap İndir
 Kutsal Kitap Nedir Kutsal Kitap Oku
 Kutsal Kitap Tevrat Kutsal Kitap Zebur
 Lys Kitap Macera Kitap İsimleri
 Mesnevi Kitap Mevlana Kitap
 Momo Kitap Özeti Mukaddes Kitap
 Nasıl Kitap Yazılır Netten Kitap Okuma
 Netten Kitap Okumak Netten Kitap Siparişi
 Nlp Kitap Nobel Kitap Evi
 Nt Kitap Nt Kitap Evi
 Ntv Kitap  Oktay Usta Kitap
 Olasılıksız Kitap Özeti On İki Kitap
  Online Kitap Online Kitap Alışverişi
 Online Kitap Alma  Online Kitap İndir
 Online Kitap Okuma Online Kitap Okumak
 Online Kitap Satış Online Kitap Satışı
  Online Kitap Sipariş Online Kitap Siparişi
  Online Kitap Siteleri Online Ucuz Kitap
 Organik Kimya Kitap Osho Kitap
 Osmanlı Tarihi Kitap Osmanlıca Kitap
 Özel Kitap Özel Kitap Basımı
 Pazarlık Kitap Pdf Kitap İndir
 Plc Kitap Popüler Kitap
 Pucca Kitap Radikal Kitap
 Remzi Kitap Remzi Kitap Evi
 Roman Kitap Roman Kitap İsimleri
 Roman Kitap İsimleri Romantik Kitap İsimleri
 Rusça e Kitap Rusça Kitap
 Rusça Kitap İndir Rusça Kitap Oku
 Rusça Kitap Oku Sabiha Paktuna Kitap
 Şafak Vakti Kitap Sahaf Kitap
  Sanal Kitap  Sanal Kitap Oku
 Sanal Kitap Okuma Satılık Kitap
 Savaş Kitap Say Kitap
 Sbs Kitap Secret Kitap
 Semerkand Kitap Sergüzeşt Kitap Özeti
  Sesli Kitap İngilizce Sesli Kitap Oku
 Sevgiline Kitap Yaz Şifalı Bitkiler Kitap
 Sihirli Kitap Sil Baştan Kitap
  Sır Kitap SMMM Yeterlilik
 Son Çıkan Kitap Sosyal Medya Kitap
 Suna Dumankaya Kitap Taksitli Kitap Satışı
 TDK Kitap Satış Tdk Kitap Satış
 Telefonla Kitap Siparişi The Secret Kitap
 Ticaret Hukuku Kitap Top 10 Kitap
 Toplu Kitap Satışı Toptan Kitap Satış
 Toptan Kitap Satışı Tübitak Kitap Satış
 Türk Kitap Türk Kitap Evi
 Türkçe E-Kitap Türkçe Kitap
 Türkçe Sesli Kitap Turkuvaz Kitap
 Tüyap Kitap Fuarı Twilight Kitap
 Twilight Kitap Serisi Txt Kitap İndir
 Ücretsiz Dini Kitap Ücretsiz Kargo Kitap
 Ücretsiz Kitap Ücretsiz Kitap Oku
 Uçurtma Avcısı Kitap Ucuz Kitap
 Ucuz Kitap Dünyası Ucuz Kitap Seç
 Ucuz Kitap Siteleri Ucuza Kitap
 Üds Kitap  Üds Kitap Tavsiye
 Ünlü Kitap Yazarları  Uygun Kitap
 Vampir Kitap Serileri Yaban Kitap Özeti
 Yabancı Dil Kitap Yabancı Kitap
 Yabancı Kitap İsimleri Yardımcı Kitap
 Yargı Kitap  Yargı Kitap Evi
 Yeni Çıkan Kitap Yeni Çıkanlar Kitap
 Yeni Kitap Yeni Kitap İsimleri
 Ygs Kitap YGS Kitap Fiyatları
 Ygs Kitap Seti Ygs Lys Kitap
 Yurtdışından Kitap Siparişi Zaman Kitap

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.