Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Tek Şiş Bebek Yelek Modelleri
Tek Şiş Bebek Yelek Modelleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Tek Şiş bebek Yelek Modelleri: Tek şiş örgü tekniği çok eskiden beri bilinen ama zor bir örgü tekniği olması itibariylede çok tercih edilmeyen bir örgüdür.

Ama son yıllarda bayanların lugatlarında zor kelimesi kalkmış ve her şey yapılabilir olmuştur. Örgüden anlamayanlar neden zor diye dişünebilirler.Biraz teknik hakkında bildiğim kadarıyla bilgi vermeye çalışayım.
Tek şiş dantel tığı şeklinde ama daha kalın ve uzun olan bir şiştir.

İlmekler tek tek bir sıra ilmek alınır diğer sıra ilmek bırakılır ve modeller oluşturulur. detaylı model yapma şansı pek yoktur. Bu nedenle genelde nohut modeli en çok yapılan örnektir. Nohut örneğiyle değişik şekiller yapılmakta ve bunların içleri işlenerek değişik modeller yapılabilmektedir.

Ya da bazı hanımlarımız daha da geliştirerek değişik renk tonlarıyla kilim deseni, çiçek deseni, tavşan deseni, civciv deseni gibi modellerde yapılabilmektedir.

Tek şişle birbirinden güzel tek şiş bebek battaniyesi, tek şiş çocuk yeleği, tek şiş bebek süveteri, tek şiş bebeh hırkası yapabilirsiniz. Tek şiş örgü tekniğinin en önemli özelliği örgünün sık dokumasından dolayı sıcak tutmasıdır. Bir diğer özelliğide esneme yapmadığından yıkama veya benzer durumlardan dolayı deforme olabilme olasılığı çok azdır. Bu nedenle en çok bebek yelekleri yapılmaktadır.

Malum bebek yelekleri çok sık yıkanmakta ve bozulma riski çok fazladır. Tüm örgü modelleri aslında çocuklarda çok şirin durmaktadır. Hem istediğiniz renkte ve modelde yapma şansınızda vardır. Maliyet olarakta çok ucuzdur. Çocuk triko ürünleri mağazalarda çok pahalı fiyattadırlar. Ama siz aynı ürünü yarı fiyatından bile daha ucuza mal edebilirsiniz. Sınırsız yün seçenekleri olduğundan her tür örgü yapabilirsiniz. Hiç örgü bilmeyenler bile sihirli yünlerden alarak düz örgü tekniğiyle çiçekli veya desenli örgüler yapabilirler. Eyer stresliyseniz size en iyi gelecek bir terapi yöntemidir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Tek

Şiş

Bebek

Yelek

Modelleri