Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Tansiyon Değerleri Tablosu
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101902
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70842
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Tansiyon Değerleri Tablosu
Tansiyon Değerleri Tablosu, herkesin sabit tansiyon değerlerini düzenli ölçüm yaparak belirlemesi organların sağlığı için faydalıdır. Tansiyon hastası olup olmadığınızı öğrenmek için düzenli ölçüm yapmak gerekir.

Büyük tansiyon ve küçük tansiyon aralığının uyumuda gereklidir. Örneğin ;sizin büyük tansiyonunuz 90mmHg gibi sabitken, büyük tansiyon değerinizin 120mmHg'ye yükselmesi sizin için yüksektir, ama normal değerleriniz bilinmediği sürece tansiyonunuzun yükseldiğini bilemezsiniz.

Tansiyon Değerleri Tablosu

Büyük tansiyon 120 küçük bu değere yakın ise, ardaki açıklık değeride önemlidir, bu durumda sizin, tansiyon hastası olduğunuzun göstergesidir.Tansiyon değerlerinin oynamaları, dengesizliği bilinmelidir.

Küçük tedbirler sizi kalp kırizi ve ölümlerden korur. Tansiyon değrlerinin düşük olmasıda yüksek olması gibi hastalıkların habercisidir.Tansiyon yaşa bünyeye ve tansiyon ölçüldüğü andaki ruhi veya bedeni duruma göre farklılık gösterir. Yaşlandıkça tansiyon yükselmesi normaldir.

Tansiyon düşüklüğü :

Büyük tansiyon, 11′den aşağı düştüğü zaman tansiyon düşüklüğü vardır. Bu duruma tıp dilinde hipotansiyon denir. Tansiyon, ateşli hastalıklar sırasında, büyük kanamalardan sonra, iç salgı bezi bozukluklarında veya herhangi bir hastalıktan sonraki iyileşme döneminde düşer.

Bazı kadınların aybaşı hallerinde, veya sıcakta fazla ter kaybından sonra veya sinirli kimselerde de tansiyon düştüğü görülür. Devamlı olarak tansiyon düşüklüğü önemli bir hastalığın işareti olabilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Tansiyon

Değerleri

Tablosu