Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Takma Tırnak Çeşitleri
Takma Tırnak Çeşitleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Takma Tırnak Çeşitleri: Jel Tırnak:  Işık altinda sertlesen maddelerin kullanildigi yapılış sistemine "jel sistem" adi veriliyor. Avrupa ‘nın en cok tercih ettigi teknik olan jel sistem sayesinde tırnaklar daha dayanıklı.Bu Modelin Detayları Ve Diğer Modeller Makalede Yer Almaktadır.

Jel sistemde tırnağın üzerine surulen sıvı karışım, bir cihaz kullanılarak jelimsi bir yapıda sertleşiyor.

Kullanılan jellerin üç aşaması var.

İlk uygulanan jelin içeriğinde tutucu özelliği olan maddeler bulunuyor. İkinci aşamada kullanılan jel tırnağa şekil vermeye yarıyor ve ilk jele oranla daha koyu bir kıvama sahip. Üçüncü aşamada kullanılan jel ise daha ince ve akışkan ve önce sürülen jelleri sabitleştirerek, tırnağa parlaklık veriyor. Bazı jeller http://sifamarket.com.tr/picmanage/upload/saglik-aktuel/takma%20t%C4%B1rnak%20%C3%A7e%C5%9Fitleri.jpgaşamasız olarak tüm bu özellikleri veya iki özelliği tek bir jel icerisinde bulundurabiliyor.

Avrupa'nın en çok tercih ettigi teknik olan jel sistem sayesinde, protez tırnakların dayanıklılığı, kalitesi ve çalışma tekniği konusunda da eskiye oranla ilerleme sağlandığı görülüyor.

Tirnak sekillendirici jelden sonra veya parlaklık veren jel yerine kullanilabilen renkli jeller sayesinde, surekli oje degistirmek istemeyenler ve ojelerinin atmasindan sikayet edenler oldukca rahat ediyor. Renkli jeller son asamada kullanildigindan, üzerine tekrar parlak jel uygulanmasına gerek kalmıyor. Bakımlar sırasında ise jelin rengi arzu edilen baska bir renk jel ile değistirilebiliyor. Hemen her türlu tırnak problemi için mutlaka bir çözüm var.

Akrilik Tırnak

Toz ve sividan olusan bu sistem kisaca akrilik sistem olarak tanimlaniyor. "Acryl" materyalinin kimyasal temeli toz yani Polimer ve sıvısı Liguid (Monemer)'dir. Bu iki materyalin birlesmesinden Polimerasyon (sertlesme) olusuyor ve bu sertlesme icin bir cihaza gerek duyulmuyor. Çünkü iki materyalin birlesmesi ile ortak bir reaksiyon olusuyor ve bir sertlesme sağlanıyor. Doğal tirnagin, ürünü daha iyi tutmasi icin, ürün tercihine gore Primer kullanılıyor.

Tırnağınızın ucuna istediğiniz uzunlukta plastik tırnaklar yapıştırılır ve tırnağınızın üzeri ince bir kat akrilik malzeme ile doldurulur. Törpülenerek şekil verilir ve oje sürülerek işlem tamamlanır. Bu işlem 1 saat sürmektedir. 20-25 gün kullanım sonunda kendi tırnağınız uzayacağı için dip dolgusu adı verilen işlem yapılarak protez tırnaklara bakım yapılır.

Dipping Tırnak

Protez tırnağa ilk başlangıç olarak önerilen güzel bir sistemdir.Klasik akrilik sistemden farklı olarak bu sistem kokusuzdur.Sistemin dezavantajı diğer sistemlere göre daha mat tırnaklar ortaya çıkarmasıdır.

Sistemin yaklaşık tırnak yapılma süresi 45 dakikadır.Her protez tırnak sistemi gibi müşterileriniz işlem bittikten 21 gün sonra bakım ve dolgu işlemi yapılması için tekrar gelmek zorundadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Takma

Tırnak

Çeşitleri