Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Şimdiki tarım ve hayvancılık
Şimdiki tarım ve hayvancılık
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Şimdiki tarım ve hayvancılık :

Şu anda uygulanan, tarım ve hayvancılığımız ne doğal tarım sayılır nede hormonlu tarım, hiç kimse ne yaptığını bilmiyor.Yaptığı şeyin zararını da bilmiyor.
Yazın uygulanan tarla tarımı, kimyasal gübre ve bazı zirai ağaçları görmemezlikten gelirsek kısmen doğal tarım sayılır.
Ege ve bazı bölgeler hariç kullanılan Hayvan gübresi bekletilmeden atıldığı için, tarladan istenil . Hatta bu hayvan gübrelerinin zararı dahi var.
Kışın yapılan tarım ve hayvancılık problemli; Seralardaki uygulamalar ve iddialar korkutucu hiç Hormon kullanmıyoruz diyen, bitki geliştirici hormon kullanabiliyor.
Dana ve inekler soğuk sulardan içtikleri için Antibiyotik vuruluyor. Sığırlar pancar küspesi, saman ve yemle besleniyor.
Besi ve Süt yemleri genellikle tahıllardan ve ay çiçek, pamuk tohumu küspeleriyle yapılıyor.
Tavuklar ise; Zor bir konu,
Yemini kendisi yapan var hazır yem kullanan var, kimyasal yumurta sarısı koyulaştırıcı kullanan var, kırmızı biberle yumurta sarısını koyulaştıran var. Antibiyotik kullanan var, ökse otu kullanan var, iyi bir damak lezzeti için köy tavuğu beslense, 6 ayda kesilir.o da dana etinden pahalı yama olur. her şey alım gücüne bağlı. ithal hiprit tohumları, genleri değişmiş tohumları kullanmak yaygınlaş-maya başladı. Eski Anadolu tohumlarını kullanmakta direnenler hala var. Şu anda yapılar i tarım ve hayvancılık bilinçli değil Peynir ve kaşar üreticilerinin bir çoğu klasik ve kaliteli ürün yapmaktadır.
Fakat halkın alım gücünün düşmesi üreticiyi kültürlü peynir yapmaya sevk etmiştir. Çok ucuz, kaşarlardan ve ucuz peynirIerden uzak durmamız sağlığımız açısından iyidir.
Az yiyelim kaliteli olsun, sağlıklı olsun. 200 gr, Klasik peynir yiyince 500 gr. kalitesiz peynir parası ödenir. Fakat 200 qrlık klasik (Natural) peynir 1 Kg ucuz peynirden daha fazla enerji protein verir.Sucuk'ta da aynı durum söz konusu, klasik, pahalı sucuklar et kalitesi ve et oranı bakımından zengin ve lezzetli sucuktur.
Fakat ucuz sucuklarda iç yağı, tavuk eti, soya, bulgur bulunuyor.
Bunlar sağlığa zararlı değil sucuğa benzetilmiş lezzetsiz acılı yiyecektir.
Una katkı kullananda var, saf un yapanda. Tüketici bilinçlendikçe ve tüketicinin maddi alım gücü arttıkça; Piyasadaki uyduruk, damak zevkinden uzak gıdalar kendiliğinden ortadan kalkacaktır.
Her üretici iyi, kaliteli, birinci sınıf ürün yapar, piyasa şartları onu kaliteden taviz vermeye zorlar.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Şimdiki

tarım

ve

hayvancılık