Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Refleksoloji Masaj Aleti
Refleksoloji Masaj Aleti
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Refleksoloji Masaj Aleti.Kökeni eski Mısır’ a kadar uzanan Refleksoloji masaj tekniği, ellere ve ayaklara uygulanarak bütün vücudun sağlıklı olmasına yardımcı olan tamamlayıcı bir tedavidir.Detaylı bilgiyi makalemizde bulabilirsiniz.

Refleksoloji Masaj Aleti

Bölgesel tedavi olarak da adlandırılan Refleksoloji, vücudun her kısmının eller ve ayaklarla ilişkili olduğu ve eller ve ayaklar üzerindeki belirli bölgelere baskı yaparak vücudun diğer bölgelerinde tedavi edici etkiler oluşturduğu düşüncesine dayalıdır.

El ve ayaklara uygulanan özel el teknikleriyle vücudun belli bölgelerindeki bloke enerjiyi çözerek, bedenin kendi kendisini iyileşme gücünü harekete geçiren Refleksoloji, dengesel bir terapidir.

Refleksoloji, bütün yaşlar için uygundur ve ani ve kronik rahatsızlıklarda büyük oranda rahatlama sağlayabilmektedir. Birçok kişi Refleksolojiyi, vücudu ve beyni bir rahatlatma ve stresi önleme şekli olarak kullanırken, pek çok doktor ve uzman da Refleksolojiyi, çok iyi kurulmuş saygın ve etkili bir tedavi olarak tanımaktadırlar.

Refleksoloji'nin yararının tecrübe edildiği bazı belirti ve rahatsızlıklar:

Sırt ağrısı
Migren
Romatizma
Uyku düzensizliği
Spordan kaynaklanan yaralanmalar
Hazımsızlık
Strese dayalı durumlar

Pratisyen, ilk ziyaretinde, sizin yaşam şeklinizi, şu andaki ve geçmiş sağlık durumunuzu tespit eder. Profesyonel ve eğitilmiş Refleksolojist, eller ve ayaklar üzerindeki belirli noktalarda ve bu noktalar üzerinde çalışarak meydana gelen en küçük değişiklikleri en ince ayrıntısına kadar saptar ve vücut sistemini veya ilgili organları etkileyebilir.

Tedaviden sonra vücudunuz kesin bir şekilde tedaviye cevap verir. Kişilerin çoğu, iyileşme veya rahatlama duygusu, bazen uyuşukluk ve güçsüzlük hissettiklerini bildirmişlerdir fakat bu iyileşme işlevinin bir parçasıdır. Bu bilgi, Refleksolojiste, sizin gereksinimlerinize uygun özel bir plan uyarlaması için yardımcı olacaktır.

Çocuk Sağlığı

Zatürreye yakalanan küçük çocuklara ilaç tedavisiyle birlikte refleksoloji uygulandığında, sadece ilaç tedavisi görenlerden çok daha hızlı iyileştikleri görülmüştür.

Kolite yakalanmış çocuklara refleksoloji uygulandığında, %50 oranında ağlama süresinde azalma ve çok daha hızlı iyileşme görülmüştür.
50 çocuğa uygulanan bir klinik çalışmada refleksolojinin idrar tutamama sorununu çok büyük ölçüde çözdüğü saptanmıştır.
Yüksek doz kemoterapi gören akut lösemi hastası çocuklara uygulanan el masajının bulantı, kusma, endişe durumunda ortaya çıkan hızlı nabız ve yüksek kan basıncı problemlerini gidermede etkili olduğu görülmüştür.

Beyin felci olan çocuklarda, refleksoloji uygulananlarda uygulanmayanlara kıyasla önemli ölçüde iyileşmeler görülmüştür.
Ayak refleksoloji uygulanan zihinsel özürlü çocukların boyunda, kilosunda, sağlık durumunda, sosyal ve zihinsel gelişiminde refleksoloji uygulanmayanlara göre ciddi ilerlemeler görülmüştür.

Kadın Sağlığı

Sancılı adet gören kadınların %95’ inde ayak refleksolojisi etkili olmuştur.
Adet öncesi semptomların (PMS) yaşayan kadınların %46’ sında refleksoloji etkili olmuştur.
Menopozlu 42 kadına ayak refleksolojisi uygulanmış, bunlardan 17’ si (%40.5) tam, 20’ si (%47.6) önemli ölçüde iyileşmiş, 4’ ünde (%9.5) etkili sonuçlar alınmıştır. Hastalardan yalnızca 1’inden sonuç alınamamıştır.

İyi Yaşlanma

Ayak refleksolojisinin kanser, yaşlanma ve çeşitli hastalıklarda hücrenin yapısına zarar veren kimyasalların sayısını azaltarak, yararlı antioksidantların ise sayısını artırarak iyileştirici rol oynadığı görülmüştür.

Ayak refleksolojisi uygulanan bireylerde, kandaki yüksek Kolesterol ve yüksek monogliseridin düştüğü gözlenmiştir.
Kabızlık sorunu çeken bireylerin refleksoloji uygulanması sonucunda bağırsaklarının normal çalıştığı saptanmıştır.
Refleksoloji uygulanan kişilerde kan dolaşımının düzeldiği görülmüştür.
Ayak refleksolojisi, böbreklerdeki kan dolaşımını düzenleyerek daha sağlıklı çalışmalarını sağlar.
Refleksoloji paspasında yürümek, ya da terliği kullanmak kan basıncını düşürür, ağrıları azaltır.
Refleksoloji uygulanan boyun kasılması olan bireylerde, çok yüksek oranda iyileşme görülmüştür.
Ağrılı ve düzensiz sindirim sorunlarında, ayak refleksolojisinin ilaçlardan daha etkili olduğu görülmüştür.
Yorgunluk, uykusuzluk ve mide sorunları gibi rahatsızlıklar için kullanılan ilaçların yan etkilerinin giderilmesinde ayak refleksolojisi başarılı olmuştur.
Ayak refleksolojisinin beYaz kan hücre sayısının eksikliğini (leukopenia) gidermede ilaçlardan daha etkin olduğu görülmüştür.

Ağrıyı İyileştirme

Refleksoloji böbrek ve idrar yolu taşlarının neden olduğu ağrıları azaltmaktadır.
Refleksoloji diş ağrısı çeken hastaların %66’ sının ağrısını azalttığı gibi %26’ sının semptomlarını ortadan kaldırmıştır.
Stresin git gide artan seviyelerinde insanların, kendi sağlık gereksinimleri için daha fazla sorumluluk almaları önemlidir. Refleksoloji, bize fiziksel, zihinsel ve duygusal düzeyde rahatsızlıklarla baş etmemiz, böylece yaşamımızın her alanında sağlığımızı sürdürmememiz için enerji ve şifa vermektedir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Refleksoloji

Masaj

Aleti