Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Osteoxondrozda Kullanılan Maddeler ve Temizleme
Osteoxondrozda Kullanılan Maddeler ve Temizleme
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Osteoxondrozda Kullanılan Maddeler ve Temizleme :

1.50 gr Sığırkuyruğu (Verbascum phlomoides L.) çiçeğini iki hafta %70-lik 0.5 lt etil alkolde bekletilmeli. Alınan sıvıyı Ağrı Kesici gibi sürülmeli. .

2.250 gr Ag nefti (gaz yağını) 5-10 tane kırmızı acı biberi makineden geçirerek karıştırmalı. Sıcak yerde 9 gün bekletilmeli ve alınan maddeyi ağrı olan yere akşamları iyice sürmeli sabah ise bu bölge sıcak bir şeyle sarılmalı (yün ürünlerin tercih edilmesi daha uygun olur). .

3. Bir su bardağı leylak çiçeğini 0.5 lt % 40'Iık etil alkolde 7-20 gün bekletilmeli. Alınan sıvıyı ağrı olan yere sürmeliyiz. .

Osteoxondrozun Tedavisin Kullanılan Merhemler:

1. 50 gr gaz yağını büyük bardağın 1,4 kadar ayçiçeği yağı ve eskiden çamaşırı yıkamak için kullanılan har sabununun 1,4-nü alarak karıştırmak ve alınan merhemi bel ağrılarında ağrıyan bölgeye sürmeliyiz. .


2. Su bardağının 1/4-i kadar ayçiçeği yağını, har sabununun 1/4-ini alarak yemek sodasından bir yemek kaşığı üstüne ilave ederek karıştırmalı ve 3 gün bekletilmelidir. Sonra ağrı veren yere sürerek masaj yapmalıdır. .

3. Defneyaprağını (kurutulmuş) ezerek un haline getirdikten sonra 1/6 nispetinde içine iğne şekilli yaprağı olan Ardıç yaprağını ezip üstüne dökerek içine taze tere yağı ilave ederek iyice karıştırmalı ve ağrı giderici olarak ağrı olan yere sürmeliyiz. .

4. Şerbetcioğlu (Humulus lupulus) otunun kozalakçıklarının ezilmişini tereyağı ile veya keçi iç yağı ile 1/1 nispetinde karıştırarak ağrıyan bölgeye sürülmelidir. .

Osteoxondrozun Tedavisinde Dış Ve iç Tedavi 300 ml. turp suyunu 200 ml. temiz balla karıştırarak üstüne 100 ml. % 40'Iık etil alkol ve bir kaşık kavrulmuş tuz ilave etmeliyiz. Hepsini iyice karıştırmalı ve bu karışımı rahatsız olunan bölgeye sürmeliyiz. Akşamları yatmadan önce bu karışımdan 50-100 ml. içilebilir. .

Osteoxondroz Hastalıklarında Ağrı Kesici Olarak Kullanılan Eski Yöntemler

1. Yumuşak yün veya ipek bez, gaz yağına batırılarak sıkılır, yağ temizlenmelidir ki ele alındığında damlamasın. Ağrı olan bel kısmına har sabunu ile iyice sürüldükten sonra hazır bezi üstüne koyarak üstünden naylon, onunda üstünden sıcak bir bezle sarılmalıdır. Sabun gaz yağının buharlanmasını azaltır, aynı zamanda deriyi gaz yağının yakıcı etkisinden korur. Hasta 30 dakikadan başlayarak 3 saate kadar sargıda kalabilir. Bu süre hastanın derisinin hassaslığı ile ilgilidir. Hassas ve çabuk etkilenen derisi olan insanlarda 30-60 dakika tutulabilir. Bu işlemleri 1-4 saat aralıkla tekrarlamak gerekir. Eğer deride sulu yaralar oluşmuşsa derinin sabunu temizlenerek yerine zeytin veya ayçiçeği yağı sürülerek işlem devam ettirilebilir. Hasta, belini ve kendisini sıcak tutmalı. Bu yöntemle bel ve eklemlerde olan Romatizma üşütmeleri ve bel ağrılarında kolaylıkla sonuç alınır. Ancak belde omur kayması varsa onu geçici olarak sakinleştirebilir. .

2. 250 ml. Ringer çözeltisi veya başka bir deyişle serum (% 0,9 NaCl temiz suda ki çözelti) ve 160 ml. kamfor ispirtosu alınıp, 2-3 adet acı biberi tam ezerek içine katmalı bir şişe kavanozda ağzını iyice kapatarak karanlık bir yerde 7 gün bekletmeli. Hazırlanmış ilacı kullandıktan sonra devamlı karanlık yerde tutmalı, gerektiği zaman kullanılmalı. Bu ilacı geceleri yumuşak beze sürerek ağrıyan bölgeye sarmalı, üstünden ise naylon ve onun üstünden de sıcak bir bezle sarmalı. Bu proses 2 saatten 6 saate kadar devam ettirilebilir. Bu yöntem yanıkların oluşmasını engeller. Çok yakarsa prosedürü durdurarak ara vermeli ve daha sonra tekrarlamalı. Her günde bir defa olmak şekilde 5-1Ogün tedaviyi devam ettirmeli. 10-15 günden sonra tedavi tekrarlanabilir. .

3.50 gr. aloye şırası, 100 gr. temiz bal ve 150 ml. % 40'Iık etil alkolü karıştırarak bu karışımı beze sürerek geceleri bele bağlamak gerekmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Osteoxondroz boyumda osteoxondroz var agrisini gidermekcun ne yapmam lazim??luften suma cevapliyasiz.simdiden twk
 • Şifa MarketAlp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır. romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmeye yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan en etkili kas gevşetici ürünümüzdür.ayrıca kırıkların çabuk kaynamasında,tendonların onarılmasında,ve topuk dikenindede endikedir. incelemek için lütfen linki tıklayınız. Bilgi hattı:0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/alpenkrauter-balsam-200ml.html
 • Osteoxondrozda

  Kullanılan

  Maddeler

  ve

  Temizleme